Lista recenzji

Od ponad 20 lat w serwisie Granice.pl piszemy dla Was o książkach. W naszej bazie znajdziesz już 13062 recenzji. Recenzujemy kryminały, powieści obyczajowe, książki dla dzieci, młodzieży, romanse, fantastykę, biografie oraz literaturę faktu. Mamy recenzje książek znanych i lubianych, ale też pozycji kontrowersyjnych. Są książki starsze i nowości wydawnicze. Jest "Imię Róży" Umberto Eco oraz "Gwiazd naszych wina" Johna Greena. Rzetelne, konkretne, merytoryczne, tworzone przez profesjonalistów recenzje książek z pewnością spełnią wszystkie Wasze oczekiwania. Zapraszamy do lektury.
przesuń tabelę
Okładka książki - Nowe życie Kariny
Nowe życie Kariny
Marta Nowik Wydawnictwo: Emocje Recenzent: Danuta Awolusi

Wzruszająca i bardzo życiowa – taka jest powieść Marty Nowik. Nowe życie Kariny to historia o tym, jak bardzo los potrafi nas zaskakiwać i że czasem o szczęście trzeba walczyć więcej niż raz. [obrazek] Karina czytaj dalej

Okładka książki - Podhalanie. Wokół tożsamości
Podhalanie. Wokół tożsamości
Agnieszka Gąsienica-Giewont; Stanisława Trebunia-Staszel Wydawnictwo: Wydawnictwo Tatrzańskiego Parku Narodowego Recenzent: Danuta Szelejewska

Kultura Podhala wywarła ogromny wpływ na dzisiejszy stan Tatr. Jej propagatorkami są Stanisława Trebunia-Staszel oraz Agnieszka Gąsienica-Giewont, które w książce Podhalanie. Wokół tożsamości (dopełnienie wystawy czytaj dalej

Okładka książki - Trzeci Adam. Opowieść o mariawitach
Trzeci Adam. Opowieść o mariawitach
Jerzy Pietrkiewicz ; Wydawnictwo: Iskry Recenzent: Danuta Szelejewska

Działająca początkowo w ramach Kościoła rzymskokatolickiego wspólnota mariawicka w 1906 roku została z niego wyłączona. Przyczyny tej decyzji, skutki oraz obecną sytuację wspólnoty w Polsce i na świecie przedstawia czytaj dalej

Okładka książki - Formuła Elli
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ; Wydawnictwo: HarperKids Recenzent: Danuta Szelejewska

W każdej grupie powinno się znaleźć miejsce dla kogoś, kto swoim zachowaniem wykracza poza ramy ustalonego porządku. Często jednak zapomina się, że każdy bez wyjątku może wnieść do grupy wiele dobrego. O tym czytaj dalej

Okładka książki - Times New Romans
Times New Romans
Julia Biel Wydawnictwo: Gorzka Czekolada Recenzent: Danuta Awolusi

Biję czołem przed autorką, bo w powieści Times New Romans dosłownie… rozbiła bank! Julia Biel z lekkością i wprawą tworzy współczesny romans idealny, który pokocha wiele czytelniczych serc. Ta książka czytaj dalej

Okładka książki - Nawiedzone kolonie
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek Wydawnictwo: Zielona Sowa Recenzent: Danuta Szelejewska

Pobyt na koloniach zazwyczaj wiąże się z wypoczynkiem, mile spędzonym czasem oraz nowymi przyjaźniami. Zabawna opowieść Nawiedzone kolonie to spora dawna emocji i dobrego humoru. Zatem… czas spakować czytaj dalej

Okładka książki - Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane
Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane
Małgorzata Prządka Wydawnictwo: inne Recenzent: Danuta Szelejewska

Każdy się czegoś boi, choć nikt tego nie chce. O tym, jak pokonać strach i stawić czoła codziennym wyzwaniom, opowiada mądra treść książki Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane, zapraszając dzieci od dziesiątego czytaj dalej

Okładka książki - Jak nauczyć smoka POMAGAĆ
Jak nauczyć smoka POMAGAĆ
opracowanie zbiorowe ; Wydawnictwo: Jedność Recenzent: Danuta Szelejewska

Bezwzględnie należy okazywać pomoc potrzebującym. Podając innym otwartą dłoń, sprawiamy, że łatwiej jest im poradzić sobie z trudami codzienności. Czy w kolejnej książce z serii Jak nauczyć Smoka Lilka będzie czytaj dalej

Okładka książki - Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze Wydawnictwo: Mięta Recenzent: Danuta Awolusi

Czy na miłość nigdy nie jest za późno? I czy w miłości naprawdę ktoś jest nam przeznaczony? Takie pytania można zadać sobie po lekturze książki Nigdy za ciebie nie wyjdę Magdaleny Krauze. Ta lekka, zabawna czytaj dalej

Okładka książki - Spacer z kotem
Spacer z kotem
Sara Lundberg ; Wydawnictwo: Zakamarki Recenzent: Danuta Szelejewska

Nikt nie lubi, by inni za niego decydowali. A już na pewno nie kot, który – jak wiadomo – chodzi własnymi drogami. Spacer z kotem rozwiązuje nie tylko kwestię prawidłowych relacji, ale również świadomie czytaj dalej