Recenzja książki: Przygody psa Precla. Precel pokonuje strach

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Udowadnia to Marta Maj w swojej książce Przygody psa Precla. Pokazuje w niej też, że czworonogi, tak jak ludzie, mogą bać się różnych rzeczy.

recenzja Przygody psa Precla. Precel pokonuje strach

Precel to mały, przesympatyczny kundelek, przyjaciel Marty i Mateusza. Piesek towarzyszy swoim opiekunom podczas długich spacerów po parku. Jednak w pewnym momencie pojawia się problem. Precel boi się dużych kamieni, strach ogarnia go na widok pomników. Niekomfortowo czuje się też przy śnieżnych bałwanach. Opiekunowie Precla zaczynają zadawać sobie pytania: jak pomóc czworonożnemu przyjacielowi? Jak sprawić, by się nie bał? Czy uda się oswoić strach Precla? I kto może mu w tym pomóc?

Precel pokonuje strach to pierwszy tom serii, zatytułowanej Przygody psa Precla. Książka napisana jest przystępnym językiem, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako lektura dla najmłodszych czytelników. Książkę można czytać dziecku przed snem lub w wolne popołudnie, ale też podsuwać starszym przedszkolakom lub uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej do nauki i szlifowania samodzielnego czytania.

Czcionka jest wyraźna i duża, co ułatwia maluchom czytanie. Zdania są krótkie i zwięzłe, a słowa – proste. Akcja książki toczy się wartko, więc mały czytelnik szybko zaangażuje się w lekturę. A pozytywne i satysfakcjonujące zakończenie z pewnością ucieszy odbiorców.

Książka Marty Maj została przepięknie zilustrowana przez Karolinę Ptasznik. Ilustracje zajmują każdą stronę książki i stanową tło dla opisywanych treści. Najmłodsze, nie potrafiące jeszcze czytać dzieci mogą swobodnie przeglądać rysunki i z nich poznawać przygody psa Precla. Obrazki utrzymane są w pełnej, jasnej i wesołej kolorystyce. Napawają optymizmem i cieszą oko szczegółami.

Przygody psa Precla. Precel pokonuje strach to książka dedykowana młodym czytelnikom, zwłaszcza – miłośnikom zwierząt. Lektura uczy miłości do psów, ale pokazuje też, jak ważna jest cierpliwość i praca z czworonogiem, gdy ten się czegoś boi. Autorka uczy też empatii i tłumaczy, jak zachowywać się wobec obcych lub strachliwych psów.

Precel pokonuje strach to interesujące otwarcie serii, która może podbić serca najmłodszych czytelników.

Tagi: dla dzieci pies

Kup książkę Przygody psa Precla. Precel pokonuje strach

Zobacz opinie o książce Przygody psa Precla. Precel pokonuje strach
Autor
Przygody psa Precla. Precel poznaje nowy dom
Marta Maj0
Okładka ksiązki - Przygody psa Precla. Precel poznaje nowy dom

"Precel poznaje nowy dom" to druga opowieść z serii Przygody psa Precla. Tym razem dzielny kundelek odkrywa życie w bloku w wielkim mieście. Nowe środowisko...

Przygody psa Precla. Precel idzie na spacer
Marta Maj0
Okładka ksiązki - Przygody psa Precla. Precel idzie na spacer

Precel idzie na spacer To już trzecia opowieść o dzielnym kundelku Preclu! Po poznaniu nowego domu nadszedł czas na spacery pełne przygód. Precel wspólnie...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski