Żywność pełna kłamstw: Jak przemysł spożywczy świadomie rujnuje twoje zdrowie

Dr Grimm, ekspert zajmujący się odżywianiem oraz autor takich bestsellerów jak "Nie jedz tego" czy "Cukrowa mafia" przedstawia szokujące informacje na temat tego, co znajduje się w naszym codziennym pożywieniu. Uświadamia nam, że w dzisiejszych czasach rynek produktów spożywczych został opanowany przez korporacje, których interesy nie polegają na tym, by dostarczać świeżej i zdrowej żywności, a głównie takiej, która pięknie wygląda, posiada długi termin ważności i przyjemnie pachnie, a przy okazji rujnuje nasze zdrowie.

Czy wiesz, co znajduje się w wędlinach, sokach, gotowych daniach czy mrożonkach, które na co dzień spożywasz? Autor opisuje, iż w ich składzie występuje wiele środków niebezpiecznych dla Twojego zdrowia, m.in. glutaminiany, benzoensan sodu czy aspartam. Dostarczane codziennie w formie pożywienia doprowadzają do zniszczenia komórek nerwowych, osłabiają zdolności koncentracji i powodują choroby neurodegeneracyjne, takie jak Alzheimer, Parkinson czy stwardnienie rozsiane. Są także przyczyną powstawania wielu nowotworów, osłabiają samopoczucie, a nawet inteligencję.

[nota wydawcy]

Informacje dodatkowe o Żywność pełna kłamstw: Jak przemysł spożywczy świadomie rujnuje twoje zdrowie:

Wydawnictwo: Vital
Data wydania: 2015 (data przybliżona)
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Die Ernährungslüge. Wie uns die Lebensmittelindustrie um den Verstand bringt
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Katarzyna Jurczak

Kup książkę Żywność pełna kłamstw: Jak przemysł spożywczy świadomie rujnuje twoje zdrowie

Żywność pełna kłamstw: Jak przemysł spożywczy świadomie rujnuje twoje zdrowie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2018-09-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

'' Jelito do tej pory wypełniające swoje obowiązki bez najmniejszej skargi , w całkowitej ciemności świata , stało się awanturnikiem ''

Zacznijmy od okładki . Przyznaję że trochę mnie rozśmieszyło , że mucha , która siada na każdym g...ie i nic jej nie jest , została pokonana i uśmiercona przez salami , którym niektórzy ludzie zajadają się z taką lubością . Przestało mi jednak być zupełnie do śmiechu kiedy zaczęłam czytać książkę . Z każdą kolejną kartką mina rzedła mi coraz bardziej , a oczy otwierały się coraz szerzej . Oczywiście wiedziałam że , sławny złą sławą duet , glutaminian sodu oraz aspartam czynią niezłe zamieszanie w organizmie człowieka , jednak nie wiedziałam że szkody które poczynają , nie objawiają się tylko w sposób li czysto fizyczny . Autor obwinia te wyżej wymienione oraz całą rzeszę innych sztucznych '' wspomagaczy '' o zaburzenia materii psychicznej , takie jak autyzm u dzieci , nadpobudliwość a także choroby wieku starczego , czyli Parkinsona czy Alzhaimera . Nadmierne spożywanie chemicznych dodatków w żywności , zmienia chemię mózgu , jak twierdzi autor podpierając się całkiem wiarygodnymi badaniami przytaczanymi w sporej ilości . Wypada wierzyć więc , że to prawda . W każdym razie prawdą jest to że dzieciaki są coraz bardziej agresywne i co gorsza są to dzieciaki coraz młodsze . To daje się zaobserwować na ulicy i ...w wiadomościach telewizyjnych . Jest też sporo o brzuchu , a właściwie to o jelitach , który to organ pisarz nazywa '' drugim mózgiem '' . Twierdzi on ponadto że '' W jelicie znajduje się niejako ministerstwo obrony organizmu i największa część jego armii '' . Książka jest naprawdę ciekawie napisana . Troszkę przytłaczali mnie wszelkiej maści EKSPERCI , w zbyt dużej ilości przywoływani przez autora , chociaż rozumiem że to wszystko dla większego uwiarygodnienia .Jednak moja jak zawsze niepokorna wyobraźnia od razu '' wyświetliła mi '' w myślach kilkanaście przynajmniej reklam w których EKSPERCI polecają to i owo , co to koniecznie musisz mieć ! a każdy zdroworozsądkowo myślący człowiek doskonale wie , że to nie są milicjanci , że to byli przebierańcy ....tfu , chciałam powiedzieć , że to nie są żadni eksperci tylko wynajęci aktorzy . Jak widzicie skojarzenia to moja druga natura ? . Wracając do książki przeczytajcie ją jeśli chcecie , ja dowiedziałam się kilku nowych informacji , a kilka znanych mi , potwierdziłam sobie i utrwaliłam . Aha , na końcu swojej książki , pan Grimm umieszcza coś co nazywa leksykonem i w nim to właśnie objaśnia niektóre hasła w kontekście ich szkodliwości lub przydatności dla ludzkiego organizmu .

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski