Życie zapisane w słowach

Życie zapisane w słowach " "Artysta nie jest szczególnym rodzajem człowieka,

lecz każdy człowiek jest szczególnym rodzajem artysty.""Thomas Merton

Poetycka wyprawa w świat poezji to właśnie Almach poetycki życie zapisane w słowach Jest ona odzwierciedleniem codzienność , rzeczywiste doświadczenia artystów .Te kilka słów płynących z głębi serca , czy chwila w obiektywie to jedna całość nierozerwalne migawki z życia . Wszystkie wiersze zamieszczone w tomiku , autorzy dedykują wszystkim żyjącym bliskim sercu . Milczenie ,spokój serca ,promień słońca, krople rosy czy pajęcza sieć , niebo , chmury , zachód słońca, szum morza , piasek morski .Wszystko zdarza się tylko raz , na chwilę , sekundę ,pozwalamy oczarować się cudom natury. Jednak najcelniejszym cudem jest życie, radość i smutek, rozpacz ,bezsilność, spotkanie ja i Ty, My , nadzieja ,miłość nasze zdanie . Kochać życie ze wszystkim, co nam daje jest tak ważne . Dla poetów życie i człowiek to nie problem lecz tajemnica, w której trzeba się zanurzyć. Owocem tego natchnienia są słowa ,dlatego wybraliśmy taki tytuł życie zapisane w słowach . Autorzy zapraszają do zanurzenia się w tajemnicę życia. Utwory są wspaniałym ukazaniem wielu chwil z życia , zwykłej codzienności .Poeci wykorzystali paletę barw i cieni każdej chwili czy to radości , smutku , samotności , miłości . Niezwykle szczera modlitwa wydobywa się z samej głębi serca , oparta na doświadczeniach. Tomik skłania do myślenia, zastanawiania nas do tego, aby wybierać sobie drogę życia i aby każdego dnia stawać się lepszym człowiekiem.

To już się zdarzyło

Każdego dnia za dniem

co się miało zdarzyć

i było nie odejdzie

będzie trwać przy tobie obok ,

tylko z pobliskiego lasu

lub ogrodu ,parku

rozniesie się Echo

do nas wszystkich

gdy stanę na wieży kościoła

obejmę was wszystkich

wzrokiem miłości

całe me miasto

jak na dłoni

wszystko stało

mi się nagle takie bliskie ....

proszę was tylko

o jedno

więcej optymizmu

Informacje dodatkowe o Życie zapisane w słowach:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Poezja
ISBN: brak

Kup książkę Życie zapisane w słowach

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski