Życie wysłuchane

"Ta książka opowiada o naszej potrzebie rozmowy, potrzebie zrozumienia i bycia zrozumianym. Mówi też o słuchaniu siebie nawzajem, nie tylko o słuchaniu słów, ale także ciszy między nimi. Nie opisuje żadnego magicznego procesu. To część naszego codziennego życia - mówimy i słuchamy".

Wszyscy jesteśmy opowiadaczami - relacjonujemy różne historie, żeby znaleźć sens w życiu. Ale opowiadanie historii nie wystarcza. Ktoś musi nas jeszcze wysłuchać.

W swojej pracy jako psychoanalityk Stephen Grosz przez ostatnie dwadzieścia pięć lat zgłębiał najdziwniejsze ludzkie zachowania, żeby odkryć uczucia leżące u ich podłoża. Życie wysłuchane to wgląd w psychikę człowieka. To pozbawiona branżowego żargonu opowieść o nas.

Ta nadzwyczajna książka opowiada o konkretnym procesie: mówieniu, słuchaniu i rozumieniu. Zawarte w niej piękne ,,przypowieści" uczą nas uwagi nowego rodzaju. To historie o naszym codziennym życiu: o ludziach, których darzymy miłością, i o kłamstwach, którymi się posługujemy. O zmianach, które przechodzimy. I o smutku. Pokazują, jak się gubimy. I że w końcu możemy się odnaleźć.

Stephen Grosz urodził się w stanie Indiana, studiował w Berkeley i Oksfordzie. Od dwudziestu pięciu lat pracuje jako psychoanalityk. Wykłada w londyńskim Instytucie Psychoanalizy i na University College. Jego teksty ukazywały się w ,,Financial Times Weekend Magazine" i ,,Granta". Życie wysłuchane to jego pierwsza książka.

Informacje dodatkowe o Życie wysłuchane:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2014-02-19
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Życie wysłuchane

Życie wysłuchane - opinie o książce

Avatar użytkownika - silverraven
silverraven