reklama

Zuzanna pisze list do Tosi

Zuzanna pisze list do Tosi. Ciocia Jagoda informuje Zuzię, że razem z Tosią przylatują do Hiszpanii na wakacje. To będzie pierwsza podróż samolotem Tosi. Zuzia uwielbia latać samolotem. Dziewczynka chce, żeby Tosia nie bała się nadchodzącej podróży. Razem z mamą piszą list do Tosi, w którym opisują przebieg podróży: od lotniska po lot samolotem.

Seria książek dla dzieci „Zuzanna”, autorstwa Magdaleny Pyznar, powstała przede wszystkim z miłości mamy do córki. Opisane w książce przygody Zuzanny i jej mamy będą pomocne dla małych czytelników w odkrywaniu świata.

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 2+. Tworzona w konsultacjach z nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a także terapeutą osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – Dagmarą Złotkowską. Ilustracje oraz czcionkę wykonała siostra autorki, ciocia Zuzanny – Jagoda Pyznar, natomiast logo „Zuzanna” zostało wykonane przez Zuzię. W książce czeka na małego czytelnika niespodzianka w postaci 4 przepisów na ulubione dania Zuzi!

Informacje dodatkowe o Zuzanna pisze list do Tosi :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-05-30
Ilustracje:Jagoda Pyznar

Kup książkę Zuzanna pisze list do Tosi

Zuzanna pisze list do Tosi - opinie o książce

Ostatnio często pojawiają się u mnie opinie na temat książek dla dzieci. A to dlatego, że czytamy z Rozalką sporo. Mamy też szczęście, bo co rusz trafiają nam się ciekawe pozycje od Autorów i wydawców, za co bardzo dziękujemy ;) Dziś zapoznamy się bliżej z 2 częścią przygód małej Zuzanki. Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam do zapoznania się z moimi wrażeniami.

Mała Zuzanna wraz z mamą mieszkają już w Alicante, w Hiszpanii. Dziewczynka dowiaduje się, że ma ją odwiedzić kuzynka Tosia wraz ze swoją matką. Jako, że będzie to pierwsza podróż lotnicza, Zuzia postanawia napisać list do swojej kuzynki. Informuje ją w nim, jak powinna przygotować się do tej podróży oraz co ma że sobą zabrać na pokład samolotu. Jesteście ciekawi o czym napisała Zuzanna do Tosi? Co, interesującego znajdziemy w tej książeczce oprócz napisanego listu? Zachęcam Was gorąco do lektury :)

Tak jak wspomniałam, na początku, jest to już druga część przygód małej Zuzanny. Jakiś czas temu, mogliście przeczytać moją opinię na temat pierwszego tomu. Muszę Wam powiedzieć, że ta część jest dużo bardziej dopracowana i według mnie bardziej interesująca. Wydarzenia są o wiele lepiej uporządkowane. Nie ma już chaosu, całość jest spójna i logiczna. Nie ma niedokończonych wątków. Ponadto, na końcu znajdziemy nawet przepisy kulinarne. A na co? O tym musicie przekonać się sami :)

Książeczka, tak jak i poprzednia część, jest pięknie wydana. Jest kartonowa i zawiera bardzo ładne rysunki, których Autorką jest ciocia tytułowej Zuzanki. Czyta się szybko i przyjemnie. Idealnie nada się np. jako bajka na dobranoc. Ale oczywiście, można ją czytać również w ciągu dnia. Dzieci dowiadują się z niej, jak napisać list a także jak przygotować się do swojej pierwszej podróży samolotem. Co ze sobą zabrać i jak znieść wszelkie niedogodności.

My z Rozalką jesteśmy bardzo zadowolone z tej lektury. Świetnie bawiłyśmy się podczas jej czytania. Kto wie, może rady, które zawarto w książeczce również wykorzystamy, gdy będzie nas czekała podróż samolotem. Warto o nich pamiętać. Zachęcamy Was gorąco do lektury. Bardzo dziękujemy Autorce - Pani Magdalenie Pyznar za egzemplarz do recenzji :) Polecamy i przyznajemy 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów 😀📖

Sankcja
Magdalena Pyznar0
Okładka ksiązki - Sankcja

Walerija spodziewa się dziecka. Chciałaby cieszyć się hiszpańskim słońcem, ale tęsknota za ukochanym Dawidem jej na to nie pozwala. Na domiar złego jest...

Układ
Magdalena Pyznar0
Okładka ksiązki - Układ

Walerija zapada się pod ziemię. Dawid nie wierzy, że mogła go porzucić. Próbuje za wszelką cenę wydostać się z więzienia, by odnaleźć ukochaną. Policja...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung