Zło rozkwita wiosną

Wiosną dni stają się cieplejsze i świat pięknieje! Detektywi – panna Marple, Herkules Poirot czy Tommy i Tuppence – z lubością oddaliby się wypoczynkowi na łonie natury. Ale w wiosennej aurze rozkwita także zło, występki się plenią, a złoczyńcy zbierają pierwsze owoce swojej pracy. Uważaj na świeże zioła, bo ktoś mógł pomieszać niewinną szałwię z niebezpieczną naparstnicą, i miej się na baczności, gdy w grę wchodzi szantaż lub zemsta. Detektywi nie będą próżnować… Usiądź wygodnie w ogródku lub na tarasie skąpanym w słońcu i zanurz się w lekturze. Tylko nie wnikaj, dlaczego sąsiad tak zawzięcie przekopuje grządki…

Informacje dodatkowe o Zło rozkwita wiosną:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-03-27
Tytuł oryginału: Zło rozkwita wiosną

Tagi: kryminał Agatha Christie

Kup książkę Zło rozkwita wiosną

Zło rozkwita wiosną - opinie o książce

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Zło rozkwita wiosną” to zbiór opowiadań Agathy Christie, który przenosi czytelnika w świat, gdzie wiosenna aura jest tłem dla mrocznych zagadek kryminalnych. W tej książce, detektywi tacy jak Herkules Poirot, panna Marple oraz Tommy i Tuppence, muszą odłożyć na bok wiosenny odpoczynek, by zmierzyć się z przestępczością, która nie zna odpowiedniej pory roku.

No
Forma krótkich opowiadań jest tu atutem – każde z nich jest kompletną historią, która zamyka się w sobie, pozwalając na krótkie, ale intensywne doświadczenie literackie. Dzięki czemu czyta się je dużą przyjemnością oraz są idealnym wyborem, gdy mamy mniej czasu lub chcemy na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

Każde opowiadanie jest małym dziełem sztuki, w którym Christie wykorzystuje swoją umiejętność tworzenia napięcia, manipulowania fabułą oraz zaskoczenia. Niektóre te zakończenia, choć czasami wydają się przewidywalne, potrafią jednak zrobić wrażenie nieoczekiwanym zwrotem akcji, co jest znakiem rozpoznawczym twórczości autorki.

Bardzo lubię humor w twórczości Christie i tu też mi go nie zabrakło. Jest on subtelny i zręcznie wpleciony w ciężar kryminalnych śledztw, co pozwala na chwilę oddechu i śmiech w trakcie rozwiązywania zagadek. To połączenie, intrygi i humoru, sprawia, że jest to lektura nie tylko wciągająca, ale i również relaksująca.

„Zło rozkwita wiosną” to pięknie wydany i klimatyczny zbiór opowiadań, który z pewnością ucieszy zarówno wiernych fanów Agathy Christie, jak i nowych czytelników, dla których będzie to wstęp do świata kryminałów Królowej Zbrodni. To literacka uczta pełna tajemnic, intryg i humoru, serwowana przez samą mistrzynię gatunku. Polecam Wam ją gorąco!

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @wydawnictwo_dolnoslaskie @agathachristiepolska (współpraca reklamowa) 🩷.

"Zło rozkwita wiosną" to moje drugie spotkanie z piórem Agathy Christie. Książka, będąca zbiorem 12 krótkich opowiadań, otwiera drzwi do świata pełnego tajemnic, intryg i kłamstw, co angażuje czytelnika w proces rozwiązywania kryminalnych zagadek.

Choć zakończenie niektórych opowiadań wydaje się oczywiste, to autorka w ostatnim momencie zaskakuje nieprzewidywalnymi zwrotami akcji. Jest w tym coś niebywałego, gdy czujemy ulgę, po rozwiązaniu zagadki, po czym prawda okazję się zupełnie inna!

Ponadto, w tych opowiadaniach Christie udowadnia swój talent do wplecenia subtelnej dawki humoru w mroczny świat kryminału. Niektóre momenty są wręcz zabawne, co stanowi doskonałe uzupełnienie napiętej atmosfery. To właśnie ta umiejętność łączenia intrygi z humorem sprawia, że czytelnik nie tylko wciąga się w rozwiązanie zagadki, ale także bawi się i odpoczywa podczas jej odkrywania.

Doświadczyłam sztuki mistrzowskiego manipulowania czytelnikiem przez autorkę, jak również przyjrzałam się złożoności ludzkich motywacji, co w trakcie lektury skłaniało mnie do refleksji nad pochopnym wyciąganiem wniosków, ślepym zaufaniem do bliskich, poświęceniem się w imię miłości.

Forma opowiadań ogromnie mi odpowiadała. Otrzymałam kompletną intrygę, na końcu której zawsze postawiona była kropka. "Zło rozkwita wiosną" to idealna okazja, by każdego dnia poświęcić kilka minut na czytanie przed snem i rozbudzić wyobraźnię. Znajdziecie tu zarówno historie z udziałem Herkulesa Poirot, jak również niezawodnej panny Marple oraz Tommy'ego i Tuppence.

Książka wygląda obłednie, zarówno z zewnątrz jak i w środku dzięki czemu może stanowić idealny pomysł na prezent. Polecam!

Zło, które żyje pod słońcem
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Zło, które żyje pod słońcem

Gdy piękna Arlena Marshall pojawia się na plaży, wielebny Stephan Lane staje się niezwykle zaniepokojony i podniecony. Wyczuwa obecność ucieleśnionego...

Niedziela na wsi
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Niedziela na wsi

Herkules Poirot jest niezadowolony. W wietrzny jesienny dzień zaproszono go na aperitif do ogrodu. Słynny detektyw wolałby usiąść przed kominkiem w przytulnym...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;