reklama

Złe Oko to jedna z najstarszych, najbardziej uniwersalnych koncepcji wywodzących się zwierzeń ludowej.Bogate jest w kulturowe anegdoty i tradycje, obrosło mistycznymi opowieściami, a także nowoczesnymi interpretacjami.

Ta książka dokładnie zgłębia pochodzenie Złego Oka, potwierdza jego obecność w starożytnych praktykach egipskich i symbolach antycznej Grecji i Rzymu. Większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że główne religie monoteistyczne są również pełne odniesień do Złego Oka.

Co powiedział o Złym Oku Jezus w Kazaniu na górze? Prorok Mahomet ostrzegał przed niebezpieczeństwami z nim związanymi, ale jakie remedium zapewnił, aby zrównoważyć nieszczęście? Dlaczego i w jaki sposób Złe Oko pojawia się w literaturze rabinicznej i innych tekstach żydowskich? Książka Antonia Pagliarula odpowiada na te oraz inne ponadczasowe pytania, jednocześnie zabierając czytelników w literacką podróż, która jest pouczająca, oświecająca, a momentami nawet tajemnicza.

Antonio Pagliarulo publikował w ,,Washington Post",,,NBC News",,,New York Daily News",,,The Wild Hunt"i,,Religion News Service".Jest synem imigrantów z południowych Włoch.Wychował się w domu, w którym sztuki magiczne były na porządku dziennym.

Informacje dodatkowe o Złe Oko. Skuteczne zaklęcia i rytuały na odwracanie złych plotek, klątw i uroków:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-01-24
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Evil Eye: The History, Mystery, and Magic of the Quiet Curse

Tagi: Mistycyzm magia okultyzm

Kup książkę Złe Oko. Skuteczne zaklęcia i rytuały na odwracanie złych plotek, klątw i uroków

Złe Oko. Skuteczne zaklęcia i rytuały na odwracanie złych plotek, klątw i uroków - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2024-05-05, Ocena: 4, Przeczytałem,

Przez ostatni okres, coraz bardziej jestem przekonana, do istnienia pewnej osoby, która życzy mi najgorszego. Patrząc nawet na rzeczy i sytuację, jakie mi się przytrafią, a jest tego sporo, to śmiem wierzyć, że "złe oko" naprawdę istnieje i nie jest to wymysł czy jakaś bujda, mająca na celu tworzenia dziwnych teorii spiskowych.
Zacznijmy od tego, czym jest "złe oko". To wierzenie kulturowe głoszące, że spojrzenie pewnych osób może doprowadzić do cierpienia i nieszczęść, jak choroba, ubóstwa, pech czy nawet śmierć. Złe oko można rzucić celowo, jak również przypadkiem i niechcący na drugą osobę. Aby one zadziałało na drugą osobę, wystarczą negatywne emocje przepełnione zazdrością, zawiścią i urazą. To siła niosąca zniszczenie, bo gdzie osiądzie i kogo dotknie, to pozostawia po sobie jedynie "zgliszcza".
Do tradycyjnych form obrony przed "złym okiem" należą amulety, zaklęcia i modlitwy mające na celu odwrócenie jego skutków. Ta książka, jak pisze sam autor, jest sama w sobie amuletem wystarczy, że masz ją przy sobie, lub trzymasz gdzieś blisko, a będzie Cię chronić. Jednym z najpopularniejszych talizmanów jest bazar, zwany inaczej okiem proroka lub ręka Fatimy. Więc jeśli macie którykolwiek z tych amuletów to powieście go najlepiej nad drzwiami i będziecie bezpieczni od zazdrosnego spojrzenia i wszelkich uroków.
Jeśli chodzi o samą książkę, to do połowy czytało mi się ją świetnie, byłam zainteresowana tematem do tego stopnia, że robiłam notatki. Od drugiej połowy byłam już lekko znudzona, bo powielały się zagadnienia. Wiele było przedstawionych metod jak zdiagnozować "złe oko", chociażby poprzez fizyczne objawy, jak podkrążone oczy, akurat to zwaliłabym na nieprzespaną noc, a nie urok rzucony przez niechcianą osobę😁 Dla tych, którzy się interesują tą tematyką, książka jest idealna. Dla tych, którzy powątpiewają i nie są przekonani do istnienia "złego oka", też polecam.

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2024-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

„𝒵ł𝑒 𝑜𝓀𝑜” 𝒜𝓃𝓉𝑜𝓃𝒾𝑜 𝒫𝒶𝑔𝓁𝒾𝒶𝓇𝓊𝓁𝑜

Skuteczne zaklęcia i rytuały na odwracanie złych plotek, klątw i uroków

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Zacznę od tego, że książka „Złe oko” ma przepiękną, minimalistyczną okładkę! Już to przyciąga wzrok czytelnika, a co dopiero środek. Przyznam szczerze, że sama nie wiele wiem na temat Złego oka, odczyniania uroków,  czy różnych przesądów, a dzięki tej książkę mogłam się bliżej przyjrzeć tym aspektom. Spodobało mi się to, iż sam autor krok po kroku objaśnia nam różne aspekty Złego oka, starając się wytłumaczyć czym ono tak właściwie jest i co może się z nim wiązać. Autor bada starożytne praktyki egipskie, symboliki antyczne Grecji i Rzymu oraz odniesienia w głównych religiach monoteistycznych w kontekście Złego oka.

Antonio Pagliarulo przybliża nam również działanie talizmanów, które mają za zadanie chronić przed Złym okiem. Opisuje różne talizmany, które pojawiają się w obecnych kulturach, a ich głównym zadaniem jest ustrzec przed złym urokiem. Podpowiada nawet jak stworzyć taki chroniący nas talizman. Zapewne wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że już nosi taki talizman jak np. pierścionek z kamieniem bądź naszyjnik z krzyżem czy innym symbolem.

„Złe oko” to nie tylko suche fakty opisujące zjawisko Złego oka, ale również ciekawe historie ludzi, których dotknął zły urok. Niesamowicie ciekawa pozycja, która objaśnia nam wiedzę na temat złych uroków, talizmanów, a także przybliża różne informacje na temat religii, różnych kultur i praktyk odczyniania tych złych uroków. Nie sądziłam, że kiedykolwiek zainteresuje mnie taka pozycja, a tu tak pozytywnie się zaskoczyłam i pochłaniałam każdą stroną z ogromną ciekawością. To dowodzi, że nie należy się zamykać na niektóre pozycje literackie.

ODKRYJ FASCYNUJĄCĄ HISTORIĘ ZŁEGO OKA! 🤍

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2024-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Złe oko. Skuteczne zaklęcia i rytuały na odwracanie złych plotek, klątw i uroków" to bardzo przystępnie napisana książka z której dowiadujemy się o Złym Oku.

Pomimo tematyki książkę czyta się szybko. Bardzo podobał mi się ten tytuł. Interesują mnie różnego rodzaju wierzenia, tradycje, praktyki. Z tego powodu chętnie sięgnęłam po "Złe Oko". Nie wiedziałam, że to "zjawisko" ma miejsce praktycznie na całym świecie, w każdej kulturze. Nie sądziłam, że jest ono tak rozpowszechnione.

Każdy na pewno o nim słyszał. Nawet w naszym języku zakorzeniło się kilka powiedzonek, jak choćby "źle mu z oczu patrzy" czy "patrzeć wilkiem".

Podobało mi się że w tej lekturze nie tylko wyjaśniono czym tak właściwie jest to Złe Oko, ale także jego historię, pochodzenie. Jak wygląda w innych krajach. Ponadto autor wyjaśnił jak zdiagnozować Złe Oko, jak je odczynić, jak się przed nich chronić i jak je rzucać.

To ciekawa książka, zawierająca wiele interesujących informacji. Bardzo podobało mi się również, że znajdziemy tutaj porównanie różnych praktyk. Dzięki temu ta lektura jest jeszcze bardziej intrygująca.

Jeśli interesuje Was taka tematyka, albo po prostu jesteście osobami, które lubią dowiadywać się więcej o różnych wierzeniach to myślę, że ten tytuł przypadnie Wam do gustu!

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung