Zgubiono, znaleziono

Wzruszająca powieść o tym, czym naprawdę są miłość i życie.

Siedmioletnia Millie uświadamia sobie, że wszystko dokoła niej umiera. W swojej Księdze Umarlaków odnotowała już śmierć dwudziestu siedmiu różnych stworzeń. Teraz musi do niej wpisać swojego ojca.

Agatha ma osiemdziesiąt dwa lata i od śmierci męża nie wychodzi z domu. Siedzi przy oknie, ukryta za zasłonami i bluszczem, i wrzeszczy na przechodniów, wyładowując swój gniew na obcych ludziach. Aż do dnia, gdy po drugiej stronie ulicy dostrzega dziewczynkę.

Karl ma osiemdziesiąt siedem lat, kiedy jego syn przywozi go do domu starców, całuje go w policzek na pożegnanie i znika. Wtedy właśnie Karl przeżywa chwilę umysłowej klarowności. Ucieka z domu starców i wyrusza na poszukiwania czegoś innego.

Troje zagubionych ludzi, którzy muszą się odnaleźć. Millie, Agatha i Karl łamią zasady i dzięki temu odkrywają sens życia.

Poznaj historię, w której zakochał się świat.

Informacje dodatkowe o Zgubiono, znaleziono:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2015-10-07
Tytuł oryginału: Lost& Found
Tłumaczenie: Robert Sudół
Ilustracje:CHrista Moffit/Christabella Designs/Ailsa Bowyer

Kup książkę Zgubiono, znaleziono

Zgubiono, znaleziono - opinie o książce

Prawdą jest, że to jedna z wielu książek, jakie przeczytałam. Ale prawdą jest również to, że to jedna z najbardziej wyjątkowych historii, jakie poznałam. ,,Zgubiono, znaleziono" to fantastyczna opowieść, która na długo zostaje w pamięci. Ciekawi, uczy i bawi - chociaż brzmi jak dziecięcy elementarz, jest to z pewnością dojrzalsza lektura. Świetna historia, w której zwykła podróż okazuje się czymś głębszym, w której bohaterowie są tak charakterystyczni, że nie łatwo ich opuścić po skończeniu lektury. A przede wszystkim jest to godna polecenia powieść, która poruszy i rozśmieszy każdego, kto po nią sięgnie. Polecam!

Książka podobna klimatem do "Stulatka, który wyskoczył przez okno i zniknął" więc z pewnością spodoba sie wielbicielom tej książki. Przemyślane połączenie bohaterów: małej dziewczynki i dwóch staruszków stworzyło książkę inną niż wszystkie.

To książka wspaniała bez dwóch zdań. Na początku nie wiadomo o co chodzi, nasuwa sie masa różnych pytań ale dochodzimy do tego, że dziewczynka została porzucona przez matkę a dziwnym zbiegiem okoliczności Karl oraz Agatha zostają wmieszani w całą historię i wspólnie pomagają dziecku odnaleźć matkę.

Smutne ale też zabawne. Dialogi przepełnione pozytywną energią sprawią, że długo nie będzie schodził uśmiech z twarzy Czytelnika.Polecam.

Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-01-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Przepiękna opowieśc o miłości, starzeniu, bólu po stracie kogoś bliskiego. Głowna bohaterka to 7 letnia Millie, która z pomocą dwojga starszych ludzi Agathy i Karlo udaje się w podróż na poszukiwanie matki. Matka po śmierci męża, a ojca Millie porzuca ją i znika.Historia Millie to opowieśc o poszukiwaniu własnej tożsamości.

Avatar użytkownika - evelinax
evelinax