Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy

W ciągu kilku tygodni od ukazania się we francuskich księgarniach sprzedano 100 000 egzemplarzy!

"Zeszyt do bazgrania" to wielki francuski bestseller, który ośmiesza korporacyjną nowomowę i nieludzkie biurowe stosunki, a jednocześnie porcja wyśmienitej zabawy dla każdego, kto ma dość nudnych zebrań i udawania, że rozumie maile od swojego szefa. Zeszyt do bazgrania również w Polsce ma okazję stać się najmodniejszym gadżetem jesieni.

Zeszyt... to publikacja przeznaczona dla wszystkich przeżywających mękę zebrań i siedzenia za biurkiem. Koniec z bezmyślnym bazgraniem na marginesach służbowych notatek! Dość bezsensownych rysuneczków robionych w kalendarzu tylko po to, żeby nie zasnąć na zebraniu! Nasz zeszyt to cudowna recepta na to, żeby nie nudzić się w biurze. Od zadań prostych – jak rysunki do pokolorowania czy połączenie punktów, poprzez zadania ćwiczące kreatywność – np. schemat robienia origami z faktury, do rozrywek wyrafinowanych, w których trzeba wykazać się umiejętnością obsługi biurowej artylerii: spinaczy i zszywaczy.

Zeszyt do bazgrania jest idealny dla pracowników biur i korporacji, którzy chcieliby rozładować swoje frustracje i stres. Stanowi źródło fantastycznej zabawy, ale może też się przyczynić do znaczącego podniesienia popularności w miejscu pracy – koledzy będą ci zazdrościć!

Znakomita graficzka, autorka książki Claire Faÿ mówi:
„Sama pracowałam w biurze przez kilka miesięcy i uderzyło mnie, jak okropnie nudna i bezduszna jest ta praca! Tworząc zeszyt do bazgrania, chciałam zaproponować czytelnikowi, by swoją nudę zmienił w pozytywną, twórczą siłę. Bazgranie bardzo mi pomagało – mam nadzieję, że przyda się także innym”.

To z jednej strony powrót w krainę dzieciństwa i przewrotna parodia książeczek do kolorowania, które dostawaliśmy od rodziców, a z drugiej – zjadliwa satyra na biurową rzeczywistość, która zachwyci każdego fana.
„Dilbert”

Informacje dodatkowe o Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2007-09-10
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-240-3501-4

Kup książkę Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy

Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2015-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam, Przeczytane,
"Zeszyt do bazgrania" - sposób na nudę w pracy

Nudzisz się w pracy? Codziennie towarzyszy Ci stres i frustracja z powodu humorów szefa? Jest na to rada - "Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy" Claire Faÿ.

Obecnie modne są książki, których celem jest rozładowanie stresu za pomocą destrukcyjnych poleceń i rysunków typu "Zniszcz ten dziennik" i jego pochodne. Właśnie taka książka trafiła w moje ręce - "Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy".

"Zeszyt do bazgrania" to zbiór zabawnych zadań, które mają na celu nadać trochę kolorów nudnej codzienności w pracy. Claire Faÿ, zachęca do rozciągnięcia umysłu i poczucia się w pracy jak na wakacjach. Autorka dedykuje tę książkę Weronice, która szuka pracy oraz Violi, która nudzi się w pracy. Ciekawe, skąd wiedziała, że szukam...

Książka zawiera zabawne ćwiczenia, które polegają na narysowaniu, pisaniu, zamalowywaniu, dziurawieniu, zszywaniu czy wycinaniu. Potrzebne są przybory biurowe: zszywacz, dziurkacz, nożyczki, korektor, długopis czy ołówek.

Od teraz można robić zdrowe przerwy na papierosa, zamykać usta koleżankom, urządzić sobie sjestę w czasie pracy albo postawić kropki na i albo narysować, co nam leży na wątrobie. W zeszycie znalazło się także miejsce na narysowanie obrazu nędzy i rozpaczy.

Niektóre polecenia są oparte na powiedzeniach, ale potraktowanych dosłownie, a nie w przenośni. Przykłady: Znajdź dziurę w całym i dorysuj kolejne; Coś Cię gryzie? Zalej robaka (tuszem); W razie potrzeby zalewaj dalej, używając tuszu w różnych kolorach.

Inne zadania mogą szokować, ale na szczęście wykonuje się je tylko na papierze, np. Narysuj porter szefa i dokładnie wymierz policzek; Narysuj rękę, nogę i mózg szefa. Wytnij je i roznieś na ścianie; Koleżanka podłożyła Ci świnię? Weź ołówek i zrób ją na szaro.

Jest tylko jedna rada: Nie niszcz tej książki, ale chowaj ją przed twoim szefem. Moim zdaniem, jeśli szef jest wyluzowany, to sam powinien zapoznać się z tą książką. Polecam ją przede wszystkim wszystkim zestresowanym pracownikom biurowym. Jest to idealny środek na rozładowanie napięcia i ćwiczenie swojej kreatywności.

Avatar użytkownika - Tutka
Tutka
Przeczytane:2015-06-17, Ocena: 5, Przeczytałem,
Od kilku miesięcy usilnie szukam pracy - bezskutecznie, więc teoretycznie ten zeszyt nie powinien wpaść mi w ręce. Stało się tak, bo Claire Fay dedykuje tę książkę Weronice, która szuka pracy oraz Violi, która nudzi się w pracy. Przejrzałam w domu i nie mogę się już doczekać aż będę miała taką pracę, że nawet będę mogła się w niej nudzić z tym zeszytem, bo rysunki i zadania są boskie.
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Moja opinia: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/255924/zeszyt-do-bazgrania-dla-tych-ktorzy-nudza-sie-w-pracy/opinia/26578939#opinia26578939
Zgodnie z zapowiedziami, zeszyt do bazgrania rozładowuje świetnie napięcie, które wiadomo - jak to w pracy, często narasta. I również też warto zastosować się do zalecenia, żeby chować tę książkę przed szefem, bo niektóre zajawki do wypelnienia uderzają w jego najczulsze punkty. Świetna zabawa.
Avatar użytkownika - patrycjuszka
patrycjuszka
Przeczytane:2015-06-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
Masz za dużo zmartwień, a może koleżanka znów podłożyła Ci świnie? Zeszyt do bazgrania rozładuje twoje nerwy i sprawi, że będziesz się śmiał z problemów, które przed momentem wydawaly Ci się końcem świata. Sprawdza się w pracy, bez dwóch zdań.
Avatar użytkownika - Italia
Italia
Przeczytane:2015-05-31, Ocena: 5, Przeczytałem,
Zbiór śmiesznych zadań mających osłodzić nudne życie w pracy. Książka zawiera ćwiczenia polegające przede wszystkim na tym, aby coś narysować, napisać, zamalować. Na przykład w jednym miejscu należy narysować dwie lewe ręce, w innym to, co nam leży na wątrobie. W niektórych zadaniach konieczne jest użycie typowych biurowych przyborów takich jak dziurkacz, zszywacz czy korektor. Jednym słowem - rozwija kreatywność.
Avatar użytkownika - Studentka
Studentka
Przeczytane:2015-05-25, Ocena: 5, Przeczytałem,
W szkole i na studiach często nudziłam się na lekcjach oraz wykładach. Wtedy najczęściej rysowałam bezmyślnie w zeszycie, by po kilku minutach stwierdzić ze zdumieniem, że wyszedł całkiem niezły szlaczek! Mając ,,Zeszyt do bazgrania" można profesjonalnie rozwijać swoją kreatywność i przy okazji trochę wyluzować. Wystarczy mieć pod ręką coś do pisania, zszywacz, dziurkacz, atrament, korektor, ołówek. Zabawa gotowa!
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski