Zdobywcy Troy

Tom 0 cyklu Troy

Wspaniale narysowana historia fantasy o Troy, niezwykłej planecie, której mieszkańcy posiadają magiczne zdolności. Niedawno odkryta, stała się własnością potężnego Konsorcjum Kwiatów, przedsiębiorstwa zarządzanego przez książąt-kupców z Meirrionu. Na Troy zakazano używania nowoczesnej technologii, aby przymusowi osiedleńcy rozwijali w sobie talenty do czarów. Pośród tysięcy kolonistów są Tabula i Rasan, rodzeństwo, które wbrew własnej woli zostało tu sprowadzone przez wojska Konsorcjum. Nastolatki uciekają z wyznaczonego miejsca pobytu, by wyruszyć na poszukiwanie rodziców. Wędrówka po pełnej niebezpieczeństw i strasznych stworów planecie okaże się niezapomnianą przygodą oraz początkiem wielkich zmian. Młodzi bohaterowie wplączą się w walkę polityczną o panowanie nad Troy i największym skarbem tej planety - magią.

Zbiorczy album Zdobywcy Troy zawiera pierwsze cztery tomy cyklu i rozgrywa się cztery tysiące lat przed zdarzeniami znanymi polskim czytelnikom z komiksów o Lanfeuście. Scenariusz napisał główny twórca tego uniwersum - Christophe Arleston (Lanfeust z Troy, Trolle z Troy, Lanfeust w kosmosie), a rysunki są dziełem cenionego grafika Ciro Toty (Aquablue).

Informacje dodatkowe o Zdobywcy Troy:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017-07-19
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328119673
Tytuł oryginału: Les conquerants de Troy: 1. Exil a Port-Fleuri; 2. Eckmul le bucheron; 3. La Bataille de Port-Fleuri; 4. Le Mont Rapace
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz-Szrejter

Kup książkę Zdobywcy Troy

Zdobywcy Troy - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Ocena: 4, Przeczytałem,

POCZĄTKI TROY

Humor, krew, nuta erotyki, dużo akcji i ciekawe wykorzystanie motywów Science Fantasy. Tak w skrócie można scharakteryzować wszystkie serie z uniwersum Troy, w tym także tą zebraną w tym właśnie tomie. Przede wszystkim jednak wypada powiedzieć jedno: że to kawał naprawdę dobrej komiksowej fantastyki dla nieco starszych odbiorców.

Całość recenzji na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/08/24/zdobywcy-troy-arleston-christophe-tota-ciro/

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung