Zaraz będzie ciemno

Upalny, burzowy początek lata na podkaliskiej wsi. Janka, niezależna, lubiąca adrenalinę nauczycielka z Poznania leczy rany po rozstaniu. Nieoczekiwanie kontaktuje się z nią znajomy ze szkolnych lat, informując, że jej rodzinny dom ma zostać wyburzony w związku z budową szybkiej kolei. Kobieta wraca do zamkniętego od lat budynku, w którym żyją bolesne wspomnienia, duchy przeszłości i… pająki. W ciągu zaledwie kilku dni Janka odkryje strzeżoną pilnie od lat rodzinną tajemnicę, pozna ekscentryczną sąsiadkę z bagien i zacznie odzyskiwać nadzieję na lepsze jutro. Jednak nie wszyscy cieszą się z jej powrotu. Ktoś próbuje zniechęcić ją do pozostania w domu, w którym zapach ziół, książek i drożdżowego ciasta miesza się z zapachem grozy. Czyje dziecko płacze w nocy po kątach? Co hałasuje na strychu? Czy to tylko zręczna mistyfikacja, mająca zmusić Jankę do wyprowadzki? Dlaczego mama ukrywała przed nią swój stan zdrowia i czy na pewno tylko to? Czy kobieta zdoła pozamykać stare sprawy, by móc otworzyć się na nowy etap w życiu?

Informacje dodatkowe o Zaraz będzie ciemno:

Wydawnictwo: Magia Słów
Data wydania: 2024-06-25

Kup książkę Zaraz będzie ciemno

Zaraz będzie ciemno - opinie o książce

Avatar użytkownika - booksitsmypassio

#współpracareklamowa

#współpracabarterowa

#współpracarecenzencka

Opis książki :

"A może trzeba pozwolić zagoić się starym ranom i otworzyć się na nowe doświadczenia? Nikt nie da ci gwarancji, że będzie dobrze. Nie masz też pewności, że jak wsiadasz do auta pod domem, to na końcu podróży wysiądziesz bezpiecznie. Ale mimo to jedziesz, prawda?"

Wspaniały debiut, który wciągnie nas w historię nauczycielki z Poznania, która po rozstaniu, chce odzyskać spokój życia.

Kobieta dowiaduje się, że jej rodzinny dom ma zostać wyburzony, więc postanawia wrócić w rodzinne strony.

A wraz z powrotem do domu wracają też bolesne wspomnienia.

Janka odkrywa rodzinną tajemnice.

Jaki będzie ona miała wpływ na życie kobiety?

Hałasy, które wydostają sie ze strychu podgrzewają groźną atmosferę.

Intryga, tajemnica i atmosfera z elementami grozy zachęca do poznania historii nauczycielki.

Takim debiutem autorka zaskrabiła sobie moją sympatię.

Będę wyczekiwać kolejnych historii.

Gorąco polecam.

Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.

#książkoweimpresje #ewelabook @ewelabook

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2024-08-07, Przeczytałam, Mam,

Dziś przychodzę do Was z (nie boję się użyć tego słowa) genialnym debiutem, który mnie autentycznie zachwycił. Nie mogłam się oderwać od tej historii do końca, a rodzinna tajemnica ukryta na jej kartach sprawiła, że niejednokrotnie na moich przedramionach pojawiła się "gęsia skórka". To opowieść o przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć i woła o pomstę i oddanie jej tego co do niej należy.
Nie będę spojlerować streszczeniami, nie chcę Wam czegoś przez przypadek zdradzić i zepsuć frajdy z odkrywania tej historii, ale gwarantuję, że powieść debiutującej Ewy Kurzobrockiej-Pipi jest rewelacyjna, trzyma w napięciu niemal od początku, jest tak nieprzewidywalna i zaskakująca, że opisywane wydarzenia na pierwszy rzut oka wydają się totalnie nierealne, ale zakończenie totalnie zmiażdży mózg, genialnie łącząc wszystkie wątki w spójną i klarowną, choć bardzo zaskakującą całość.
Jestem kupiona przez tę historię od pierwszej strony, autorka genialnie poprowadziła fabułę i sprawiła, że nawet najbardziej absurdalne rozwiązania dały wrażenie autentyczności i sprawczości. Przyznaję, momentami autentycznie dałam się wystraszyć, czułam spory niepokój....
Autorka fantastycznie zachowała balans między zdarzeniami z przeszłości a tym co dzieje się współcześnie. Momentami naprawdę czuć mroczny, ciężki, niemal duszący klimat, by za chwilę został on wygładzony przez rodzące się uczucie i emocje, które towarzyszą głównym bohaterom. Sporo tu zła, tajemnic, intryg...duchów, ale i wspomnień, ciepła, prawdziwej przyjaźni, nadziei na to, że wszystko się zawsze jakoś ułoży... Ci, co mnie czytają wiedzą, że uwielbiam takie klimaty. Jestem po prostu zachwycona!
Autorka, budując w dość szybkim tempie napięcie, rozbudza ciekawość i nie pozwala, by odłożyć książkę na bok bez poznania zakończenia. "Zaraz będzie ciemno" to totalnie rozpędzony rollercoaster.
Akcja dzieje się dość szybko, mocno zaskakuje, szczególnie w końcówce, jest przemyślana do ostatnich zdarzeń zamykających fabułę.
Bardzo podobają mi się bohaterowie, moim numerem jeden jest zdecydowanie Renata- przyjaciółka głównej bohaterki, a także jej wilkopsy. Nie brakuje też ciemnych charakterów, ale wszystkie one są doskonale wykreowane i poprowadzone. Wszystkie są obarczone wieloma autentycznymi cechami, mają swoje emocje motywy i wartości, którymi się kierują. Nikt tu nie jest zbędny, a każdy wiele tu wnosi.
Świetnie oddany klimat małej miejscowości, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą, udają przyjaciół, a utopią w przysłowiowej łyżce wody ;) by osiągnąć tylko swój własny cel.

Książkę przeczytałam dosłownie w jedno popołudnie. Dałam się porwać niezwykłej (i to dosłownie) przygodzie.
Książka została również ładnie wydana, na uwagę i podkreślenie zasługuje fakt, że doskonale będzie się ja czytać także osobom starszym i tym które mają problem ze wzrokiem, a to dzięki dość dużej i wyrazistej czcionce.
Zapamiętajcie to nazwisko, bo czuję, że będzie jeszcze o nim głośno.
Pani Ewelinie gratuluję niesamowitego debiutu!
Z wielką niecierpliwością będę wyglądać kolejnych mrocznych historii.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. To jeden z najlepszych debiutów, jaki ostatnio czytałam. Fani mrocznych powieści będą zachwyceni.

Avatar użytkownika - izanaglik
izanaglik
Przeczytane:2024-07-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

📖 RECENZJA 📖

Tytuł: "Zaraz będzie ciemno"

Autor: Ewelina Kurzobrocka-Pipia

Wydawnictwo: Magia Słów

(współpraca reklamowa)

"Ta ziemia pełna jest zapomnianych kości.

One czasami wołają o pamięć."

Janka mieszka w Poznaniu gdzie pracuje jako nauczycielka. Pewnego dnia postanawia wziąć roczny urlop w szkole. Nieoczekiwanie dostaje wiadomość od kolegi że szkolnych lat, że w miejscu gdzie stoi jej dom rodzinny ma powstać szybka kolej a jej dom ma zostać wyburzony. Po wielu latach nieobecności postanawia pojechać w rodzinne strony i zobaczyć jak się sprawy mają. Nie była tu od śmierci swojej mamy.

"Nie sądziła że kiedykolwiek tu wróci.

Teraz jednak tutaj była, pełna obaw i nie przepracowanych traum z przeszłości.

Kiedyś stąd uciekła, teraz miała się schronić."

Wiele się tu zmieniło gdy była tu ostatnim razem. W zamkniętym od lat budynku żyją bolesne wspomnienia,duchy przeszłości.

Janka odkąd wróciła do Zalesia zaczynają się jej śnić koszmary. W nocy słyszy płacz dziecka i coś hałasuje na strychu.

Poznaje ekscentryczną sąsiadkę Renatę i dzięki niej zaczyna odzyskiwać nadzieję na lepsze jutro. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z jej powrotu. Zaledwie po kilku dniach pobytu Janka odkrywa pilnie strzeżoną tajemnice rodzinną dzięki starszej sąsiadce Stefani.

Co nie pozwala jej spać i hałasuje na strychu? Kim jest dziecko które płacze po nocach?

"Zaraz będzie ciemno" to historia pełna bolesnych wspomnień, tajemnic i straty. Bardzo urzekła mnie ta historia i wywarła na mnie ogromne wrażenie. To opowieść o przeszłości która nie pozwala o sobie zapomnieć. Fabuła trzyma w napięciu i jest przemyślana i poprowadzoną w bardzo angażujący sposób. Czytałam z zaciekawieniem, wciągnięta na maxa od początku do końca. W powieści "Zaraz będzie ciemno" tajemnica goni tajemnice, jednak i tak największą tajemnicę skrywa człowiek. Jest to debiut autorki który uważam za bardzo udany. Bardzo przypadł mi do gustu styl pisania autorki i z wielką przyjemnością przeczytam kolejne jej książki. Serdecznie polecam ❤️

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2024-07-11, Ocena: 6, Przeczytałem,
?Recenzja?

Premiera : 25.06.2024 r.

,,Zaraz będzie ciemno" - Ewelina Kurzobrocka-Pipia

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomagiaslow

Mroczna historia domu o której nie można zapomnieć, trzeba się zmierzyć z demonami przeszłości.

Janka wraca w rodzinne strony, bo potrzebuje oddechu i oderwania się od trudów życia codziennego. Powrót do domu nie jest łatwy, po stracie mamy kobieta nie chciała tam być, ale wiadomość od dawnego kolegi rozumie jako znak, że to może być coś, co sprawi, że poczuje szczęście. Spotyka wielu życzliwych ludzi, ale tych którzy chcą czegoś od niej, ale ona chce tego dać. Do tego dochodzą mroczne sprawy rodzinne i dziwne koszmary oraz odgłosy.

Autorka w bardzo ciekawy sposób poprowadziła fabułę, która łączy w sobie wątek paranormalny, sensacyjny, grozy i romansu. Lubię takie historie, bo są miłą odskoczną od romansideł. Czym bardziej zagłębiłam się w książkę, tym więcej dreszczy przechodziło przez moje ciało, a włoski stoją dęba. To co się tam wydarzyło przyprawia o prawdziwe napady strachu. Opisy były bardzo realistyczne i mogłam się w nie mocno wczuć. Do tego doszedł romansik, który też był mocno zaakcentowany, nie tylko wspomniany. Bohaterowie mieli szanse na małe poznanie, bo cała akcja jednak skupia się na tym co się dzieje w nocy i przeszłości.

Czytając, czułam, że autorka dobrze się czuje w pisaniu takiego mixu gatunkowego. Każdy znajdzie coś dla siebie, a całość jest świetnie przedstawiona. Zazwyczaj nie sięgam po takiego typu książki, ale ta naprawdę mnie zaciekawiła. Każda strona niosła za sobą coś ciekawego i coraz bardziej niebezpiecznego.

Fabuła jest absolutnie nie do przewidzenia, wiele razy byłam zaskoczona i to pozytywnie. Myślę, że kiedyś na pewno skusze się na inną książkę autorki, gdy będzie o podobnych sprawach.

Jeśli lubicie połączenie grozy z miłością, to koniecznie po nią sięgnijcie, nie będziecie żałować.

10/10?

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka