Zapiski hinduskiej służącej

Indyjski bestseller! Prawdziwa opowieść o wyjątkowej kobiecie, o jej sile, odwadze i determinacji.

Gdy Baby Halder była jeszcze bardzo młoda, matka pozostawiła ją pod opieką okrutnego ojca. Kiedy miała dwanaście lat, została wydana za mężczyznę dwakroć od niej starszego, który często ją bił. Dwa lata później sama urodziła dziecko. Początki jej życia były naznaczone olbrzymim cierpieniem i wyzwaniami, aż – wyczerpana i zrozpaczona – uciekła z trójką dzieci do Delhi, gdzie podjęła pracę pokojówki w najbogatszych rezydencjach miasta. Zmuszona do spełniania każdej zachcianki pracodawców, trudziła się od świtu do nocy. Do czasu kiedy podjęła pracę u pewnego emerytowanego profesora, który zachęcił ją do sięgnięcia po pióro i spisania swojej historii… tej historii. Książka napisana w szczery, prosty sposób, pozwala spojrzeć na świat biedy i podporządkowania, o którym niewiele osób z zewnątrz ma jakiekolwiek pojęcie.

Poruszający obraz życia milionów ubogich mieszkanek Indii.
„The New York Times”

Wydarzenie przełomowe w sensie literackim i społecznym... Prawdziwa opowieść o odwadze wystawionej na ciężką próbę.
„The Hindu”

Informacje dodatkowe o Zapiski hinduskiej służącej:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-09-23
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7839-377-1

Kup książkę Zapiski hinduskiej służącej

Zapiski hinduskiej służącej - opinie o książce

Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2016-01-23, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Jest to autobiografia młodej hinduski która opowiada o swoim smutnym dzieciństwie,gdy porzucona przez matkę,wychowuje się u boku surowego ojca.W wieku dwunastu lat zostaje wydana za mąż za starszego mężczyznę.Mąż Baby jest okropny,nie szanuje Baby,bije ją i upokarza.W końcu po latach znoszenia tyrani Baby zabiera ze sobą dzieci i opuszcza swojego męża.Zdana na siebie szuka pracy jako służąca.Po wielu niepowodzeniach trafia na pewnego profesora który ujrzał w niej potencjał i namówił ją do napisania biografii.Powiem szczerze że książka raczej mi się dłużyła i średnio mi się podobała.
Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2014-09-24, Ocena: 3, Przeczytałam,
Muszę przyznać, że spodziewałam się po tej powieści znacznie więcej, ale nie jestem do końca zawiedziona. "Zapiski hinduskiej służącej" poruszyły mnie do głębi - to opowieść o niesamowicie odważnej kobiecie, której niestraszna walka na przekór światu. Jej determinacja i miłość do dzieci, wytrwałość w koszmarnych warunkach, pozostaną ze mną na długi czas. Tej orientalnej mieszanki pełnej smutku nie sposób zapomnieć...
Avatar użytkownika - enka26
enka26