Zakazany owoc (Tom 2). Sinner

Sean wierzy tylko w pieniądze, seks i alkohol. Jak może więc odmówić prośbie seksownej przyszłej zakonnicy?

Seana Bella można łatwo opisać jednym słowem: grzesznik. Ciężko pracuje na to, aby bogaci byli jeszcze bogatsi, a jeśli coś nie dostarcza mu korzyści lub przyjemności, po prostu to ignoruje. Mimo to nawet ktoś taki jak on może w końcu natrafić na moralną granicę, którą trudno będzie przekroczyć.

A może jednak wcale nie tak trudno?

Kiedy młodsza siostra jego najlepszego przyjaciela prosi go, aby nauczył ją czerpać pełnymi garściami z życia i wszystkich jego grzesznych przyjemności, Sean naprawdę chce się zgodzić. Niestety jest kilka powodów, aby powiedzieć ,,nie" - powodów, których nie może zignorować nawet ktoś taki jak on.

Po pierwsze, Zenny jest dla niego zbyt młoda. A po drugie, co gorsza, jest zakonnicą. A przynajmniej niedługo nią zostanie. Ale w przypadku tak wielkiej pokusy Sean jest gotów rzucić wyzwanie nawet samemu Bogu.

Ta historia jest naprawdę HOT. Sugerowany wiek: 18+

Informacje dodatkowe o Zakazany owoc (Tom 2). Sinner:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-06-26
Tytuł oryginału: Sinner

Tagi: Romans współczesny

Kup książkę Zakazany owoc (Tom 2). Sinner

Zakazany owoc (Tom 2). Sinner - opinie o książce

Książki z tej serii uzyskały miano ,,literatury upadku". Gdy pierwsza część mogła szokować, przy tej nie jestem już takiego samego zdania.

Sierra Simone w swojej powieści zanurza nas w mroczny, pełen pokus i moralnych dylematów świat, kreując postać Seana Bella - bohatera, który uosabia grzech w najczystszej postaci. ,,Sinner" to druga część trylogii Zakazany owoc i jest to książka, która eksploruje granice ludzkiej moralności, wierności zasadom oraz potęgę pokusy.

Sean Bell jest wcieleniem grzechu. Jego życie jest hołdem dla trójcy, którą czci ponad wszystko: pieniędzy, seksu i alkoholu, z Macallanem 18 na czele. To mężczyzna bez złudzeń, cyniczny i pozbawiony wiary w dobroć, Boga czy jakiekolwiek altruistyczne zakończenie.

Jego światopogląd jest brutalnie prosty: wszystko ma swoją cenę, a szczęście towarem, za który należy zapłacić z góry.

Jednakże autorka przedstawia go nie tylko jako antagonistę moralności, ale także jako złożoną postać o głęboko skomplikowanej psychice. Jego codzienna egzystencja wypełniona jest hedonistycznymi przyjemnościami, które mają stłumić ból i pustkę egzystencjalną. Jest to człowiek, który ciężko pracuje, aby bogaci stawali się jeszcze bogatsi, bez względu na koszty społeczne czy moralne. Jego życie to kalejdoskop korzyści i przyjemności, które ignoruje, gdy przestają przynosić mu satysfakcję.

Punktem zwrotnym w życiu Seana staje się spotkanie z Zenny. Jej czystość i oddanie Bogu są dla niego czymś niemal obcym, a jednocześnie budzą w nim tęsknotę za czymś więcej niż tylko materialnymi przyjemnościami. Ich związek jest areną walki między pragnieniem a obowiązkiem, grzechem a cnotą, sacrum a profanum. To zderzenie dwóch światów - cynizmu i wiary, hedonizmu i duchowości.

W ,,Sinnerze" każdy grzech jest krokiem ku odkupieniu, każda pokusa - wyzwaniem dla wiary, a każda chwila namiętności - poszukiwaniem sensu i prawdy o sobie samym. To powieść, która udowadnia, że nawet w najbardziej grzesznym sercu może tlić się iskra dobra i pragnienie odkupienia.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-06-26, Przeczytałam,
Zakazany owoc (Tom 1). Priest. Zakazany owoc. Tom 1
Sierra Simone0
Okładka ksiązki - Zakazany owoc (Tom 1). Priest. Zakazany owoc. Tom 1

Nazywam się Tyler Anselm Bell. Mam dwadzieścia dziewięć lat. Sześć miesięcy temu złamałem przysięgę celibatu na ołtarzu kościoła i, Boże, dopomóż mi, zrobiłbym...

Saint. Zakazany owoc. Tom 3
Sierra Simone0
Okładka ksiązki - Saint. Zakazany owoc. Tom 3

Wybrał Boga, podążył ścieżką Kościoła. Zostawił Elijaha Iversona w przeszłości, choć tak mocno go kochał. Wszyscy bracia Bell mają skomplikowaną relację...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski