reklama

Zakazani. Niepożądane uczucie

Chelsea Fox jest młodą kobietą, której życie upływa na licznych imprezach i zakupach. Niczym się nie przejmuje, a jej egoistyczne nastawienie do ludzi i świata nie stanowi dla niej żadnej przeszkody. Rozpieszczona przez matkę i ojczyma, uwielbia stawiać na swoim. Kiedy więc jej uczucia względem Lee Ainswortha, brata jej ojczyma, zaczynają wykraczać poza przyjaźń, nie waha się popłynąć z nurtem. Oboje muszą zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi społeczeństwo i rodzina, a także z własnymi zahamowaniami.

Czy Chelsea i Lee podejmą walkę o własne szczęście, czy pozwolą, aby rozdzieliły ich uprzedzenia?

,,Zakazani. Niepożądane uczucie" to pełna namiętności, zwrotów akcji i ukrytych tajemnic historia, która rzuca czytelnika w wir emocji, pozostawiając go w napięciu do samego zakończenia, które nie jest takie oczywiste.

Informacje dodatkowe o Zakazani. Niepożądane uczucie:

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2024-04-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

♣️♣️♣️♣️ Recenzja ♣️♣️♣️♣️

Joanna Maziarek " Zakazani. Niepożądane uczucie "
@joannamaziarekstronaautorska

Wydawnictwo : Dlaczemu
@_dlaczemu

♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️♣️

" Pociąg, zwany moim życiem, pędził w kierunku totalnej katastrofy, a ja nie wiedziałam, jak go zatrzymać..."

" Zakazani. Niepożądane uczucie " Ta historia, jest pełna namiętności, tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji.. Czytelnik jest wciągnięty w emocjonalną wirówkę i trzymany w napięciu aż do samego zakończenia..

Nie jest to historia, w której wszystko jest oczywiste..
Opisy miejsc i emocji są tak realistyczne, że czujemy się, jakbyśmy byli tam razem z nimi..
Ta historia pokazuje, jak silne emocje i wewnętrzne konflikty mogą wpływać na nasze decyzje i relacje z innymi..

Styl autorki tego jest naprawdę interesujący.. Od samego początku do końca, autorka używa dynamicznego stylu pisania, który trzyma czytelnika w napięciu.. Opisy miejsc i sytuacji są bardzo obrazowe, co pomaga nam poczuć się, jakbyśmy sami tam byli.. Autorka umiejętnie buduje napięcie i tajemnicę, co sprawia, że nie możemy się oderwać od tej historii.. Przeplata także wewnętrzne konflikty i emocje głównych bohaterów, co sprawia, że możemy się z nimi utożsamić.. Wszystko to razem tworzy fascynującą opowieść, która trzyma nas w napięciu do samego końca..

Jeśli chodzi o emocje i bohaterów w tej historii, to jest naprawdę fascynujące.. Bohaterowie rozwijają się emocjonalnie i jak ich relacje ewoluują wraz z postępem fabuły..

Mamy główną bohaterkę, Chelsea Fox, która na początku jest pewna siebie, skupiona na imprezach i zakupach..
Ale w miarę rozwoju fabuły, zaczyna doświadczać zmian emocjonalnych i staje przed trudnymi wyborami..
Jej uczucia do Lee Ainswortha, brata jej ojczyma, stają się coraz silniejsze, co prowadzi do konfliktów zarówno w jej rodzinie, jak i w społeczeństwie..

Lee również jest ciekawym bohaterem, który musi zmierzyć się z własnymi ograniczeniami i uprzedzeniami..
Ich relacja ewoluuje w miarę postępu fabuły, a my możemy obserwować, jak zmieniają się ich emocje i jak próbują znaleźć swoje miejsce w tym skomplikowanym świecie..
To naprawdę intrygujące studium charakterów i emocji..

" Nie czułam się, jakbym patrzyła na swojego wujka, tylko na nieznajomego przystojniaka, którego chętnie poderwałabym..."

Chelsea Fox to młoda kobieta, która uwielbia imprezować i robić zakupy..
Jej życie jest pełne luksusu i wygodnego stylu życia, ponieważ jest rozpieszczana przez matkę i ojczyma.. Jest bardzo egoistyczna i nie przejmuje się zbytnio innymi ludźmi..
Jednak wszystko się zmienia, gdy zaczyna odczuwać coś więcej do Lee Ainswortha, brata jej ojczyma.. Ich relacja przekracza granice przyjaźni, a Chelsea decyduje się podążać za tym uczuciem..

Niestety, ich związek spotyka się z oporem ze strony społeczeństwa i rodziny.. Muszą zmierzyć się z uprzedzeniami i własnymi wewnętrznymi konfliktami..

Czy zdecydują się walczyć o swoje szczęście, pomimo przeciwności losu? Czy pozwolą, aby uprzedzenia ich rozdzieliły?

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-03-17, Ocena: 6, Przeczytałam,

💓Lubicie książki w których od pierwszego zdania podoba wam się historia?Właśnie taką powieścią jest „Zakazani.Niepożądane uczucie”.

💓Historia bohaterów pochłonęłam w całości jak tylko wzięłam książkę do ręki.Nie sposób było oderwać się od zakazanego uczucia bohaterów z różnicą wieku,która nie czuć.Chelsea z początku wydawała się szalona,niepoważną młoda osoba.Poznając ją bliżej polubiłam ją coraz mocniej. Natomiast Lee jest mężczyzną,którego nie sposób nie lubić.Jak na swój wiek,wcale nie jest „starszym” wujkiem myślącym tylko o sobie.

💓Otrzymujemy nie tylko zakazane uczucie,ogromne pożądanie pomiędzy bohaterami,ciekawe sytuacje z przyjaciółkami oraz skrywane uczucia przed którymi się bronią.To sprawia,że całość jest oszałamiającą historią z zawrotnymi zwrotami akcji,zazdrością i rozmowami o swoich obawach.A na koniec są zaskakujące newsy i decyzje,które zwalają z nóg.
Jestem zachwycona tą historią i niejednokrotnie ją ponownie przeczytam!

💓Obok tej książki nie przechodźcie obojętnie!
Jest to rewelacyjna książka,którą pokochacie z całego serca.
P O L E C A M

Na wstępie chciałabym podziękować autorce @joannamaziarek za zaufanie i możliwość objęcia patronatem medialnym jej książki "Zakazani. Niepożądane uczucie". Dla mnie było to drugie spotkanie z twórczością Asi. Na wstępie muszę wspomnieć o okładce, która totalnie skradła moje serce i bezapelacyjnie przyciąga uwagę! Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że czyta się ją w zawrotnym tempie. Mi zapoznanie się z historią Chelsea i Lee zajęło jedno popołudnie. W książce znajdziemy motyw dużej różnicy wieku (age gap) oraz zakazanej relacji/zakazanego romansu (forbbiden love), które ja osobiście bardzo lubię i uważam, że Asia naprawdę genialnie je zaprezentowała w swojej powieści. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Natomiast bohaterowie, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi, zostali świetnie wykreowani. To postaci, które są autentyczne, mają swoje tajemnice, a także wady i zalety, tak jak my popełniają błędy, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne bolączki i dylematy moralne. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga postaci, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się zmagają, w tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje od początku zaskarbili sobie moją sympatię, chociaż muszę przyznać, że to Lee w przypadku tej dwójki bardziej skradł moje serce! Zdarzało się, że zachowanie Chelsea czasami działało mi na nerwy, jednak kiedy bardziej zagłębiłam się w jej historię, zaczynałam rozumieć dlaczego postępuje tak, a nie inaczej. Z czasem również zaczęła mi się podobać zachodząca w niej przemiana. To sprawiło tylko, że tak historia stała się w moich oczach jeszcze bardziej prawdziwa. Relacja bohaterów została naprawdę świetnie poprowadzona, dało się wyczuć wyraźną chemię, pożądanie i napięcie między bohaterami, a ich potyczki słowne wielokrotnie wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Cudownie było obserwować rodzące się między nimi uczucie, które okupione było wieloma wyrzeczeniami i przeciwnościami losu, które były momentami naprawdę trudne do pokonania. W książce nie brakuje tajemnic oraz świetnych plot twistów, które sprawiły, że momentami emocje naprawdę sięgały zenitu! Świetnie spędziłam czas z tą książką i jej bohaterami! Nie mogę się już doczekać kolejnych powieści spod pióra autorki! Polecam!

Kiedy zobaczyłam post z naborem do ,,Zakazanych", książka nie miała nawet okładki, tylko krótki opis. Coś mi mówiło, że to będzie dobra książka. Mój wewnętrzny radar się nie pomylił! To jest cudowna książka! A o czym ona jest? To historia o miłości, ale tej zakazanej. Bo przecież zakazany owoc smakuje najlepiej. Czy tak było z naszymi bohaterami? Zobaczcie sami.

Lee Ainsworth to dojrzały mężczyzna, któremu nie ułożyło się życie prywatne. Zawodowo się spełniał, a prywatnie niestety nie. Lee jest rozwodnikiem, od tamtej pory nie znalazł kobiety, która sprawiłaby, że jego serce mocniej zabiło. Najbardziej na świecie kochał swoją rodzinę, brata Alexa, jego żonę Celesta i jego pasierbicę Chelsea.

Chelsea Fox to młodziutka i rozpieszczona przez rodziców dziewczyna. Tak naprawdę to miała wszystko co tylko chciała. Kiedy dorosła jej życie wypełniały imprezy i alkohol. Ludzi traktowała z góry, przez to nie miała przyjaciół, a jedynie kompanów do imprez. Mimo swojego zachowania bardzo kochała rodziców i wujka, który zawsze potrafił przemówić jej do rozumu.

Pewnego dnia Chelsea i Lee przestali na siebie patrzeć jak wujek i bratanica. Oboje przestraszyli się swoich uczuć względem siebie. Lee jako starszy i bardziej doświadczony, starał się nie dopuszczać tych uczuć do siebie, walczył i bronił się jak tylko mógł, unikał Chelsea. Ona także początkowo walczyła ze sobą. Jednak siła pożądania jaka ich do siebie ciągnęła, była tak silna, że oboje w pewnym momencie się temu poddali. Nie mieli sił już z tym walczyć. Ich uczucie wybuchło z siłą gejzera. Tak naprawdę to sami byli totalnie nieświadomi siły jaka ich do siebie ciągnęła.

Od tej pory w życiu tych dwojga nic już nie będzie takie samo, wiele się zmieni, będą musieli podjąć wiele trudnych decyzji, jak również stawić czoło Celesta i Aleksandrowi.

Czy Chelsea i Lee odważą się być razem? Czy to co ich połączyło to tylko pożądanie? Czy presja otoczenia z jaką przyjdzie im się zmierzyć, nie zniszczy tego uczucia?

Wow!!! Co to była za książka!!! Zakochałam się w niej od pierwszych stron! Pokochałam bohaterów miłością bezwzględną. Asia napisała tą książkę tak, że nie mogłam się od niej uwolnić, póki nie zobaczyłam napisu KONIEC. A potem i tak czułam niedosyt, bo chciałabym czytać dalej o tej pięknej miłości. Ciekawa jestem co dalej wymyśliłaby Asia? Ale wg mnie co za dużo to niezdrowo. Historia zakończyła się piękną sceną, przy której łezka zakręciła mi się w oku.

Jak już wspomniałam wcześniej książka napisana jest tak, że płynie się przez nią. Asia ma lekkie pióro, co w połączeniu z gorącymi scenami erotycznymi daje nam mieszankę wybuchową! Nie myślcie, że to pospolity erotyk. Nie, nic z tych rzeczy. Erotyka jest tutaj na wysokim poziomie, czyli przedstawiona jest bardzo obrazowo, tak że wyobraźnia działa, ale nie przytłacza całości. Ona jest dopełnieniem fabuły. Zawsze pisze, ze sceny erotyczne mają jedynie dodawać rumieńców historii, a nie ją dominować. Tutaj tak właśnie jest.

Asia stworzyła nietuzinkowych bohaterów o mocnych charakterach. Wybuchowa dziewczyna i dojrzały mężczyzna, który twardo stąpa po ziemi. Jednak mimo tych lat jakie ich dzielą, połączyła ich gorąca miłość, która dodawała im sił w walce z otoczeniem, z ich zaściankowymi przekonaniami. Jak skończyła się ta historia nie mogę Wam zdradzić, bo nie mielibyście żadnej frajdy z czytania. Musicie to przeczytać!

Kończąc kolejny raz zachęcam do sięgnięcia po tą książkę. Nie pożałujecie. A Asi chciałabym podziękować za zaufanie i możliwość poznania tej historii. Dziękuję
Polecam

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2024-03-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2024,

Książka zaczyna się dość spokojnie, powiedziałabym, że niewinnie wręcz jak na taki tytuł. Później akcja przyspiesza, a my dostajemy cały ogrom niespodzianek i emocji. Żar, ogień rozpala zmysły nie tylko bohaterów, ale i nasze.

Postacie są bardzo charakterni. Chelsea to zadziorna i zdeterminowana kobieta, która ma odwagę, by sięgać po to, na co ma ochotę, czego pragnie. To mocno różni ją od większości spotykanych kobiecych bohaterek. Z kolei Lee to zawodowy 41-letni kaskader, który ani myśli się ustatkować. Jednak ciejawie i gorąco się zrobi, gdy oboje zdadzą sobie sprawę, że coś ich do siebie ciągnie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden szczegół. Lee jest bratem jej... ojczyma. Przestraszylibyście się, gdyby to dotyczyło Was, prawda? Próbują walczyć z uczciem. Niby nie ma tu więzów krwi, ale co na to rodzina i społeczeństwo? Czy zaakceptują ich związek? Dodatkowo jest jeszcze duża różnica wieku, z czym autorka poradziła sobie doskonale.

"Nie czułam się, jakbym patrzyła na swojego wujka, tylko na nieznajomego przystojniaka, którego chętnie poderwałabym."

Joanna Maziarek interesująco przedstawiła to, w jaki sposób zachodziły zmiany w bohaterach. Ich ograniczenia, zahamowania będą stale ewaluowały. Czekają też ich trudne decyzje.

Niezwykle podobało mi się ukazanie mocy przyjaźni w momencie, gdy nasza para potrzebowała, by ich wesprzeć. Równie pięknie wygląda więź z rodzicami, którzy mimo swoich oczekiwań w stosunku do dzieci nadal mają w nich wsparcie.

Sceny erotyczne nie zdominowały reszty fabuły. Choć trzeba przyznać, że opisane są dość obrazowo. Książka trzyma czytelnika w napięciu do samego zakończenia. Te zaś wcale nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać...

"Zakazani. Niepożądane uczucie" to niebanalna, skomplikowana, pełna namiętności, ukrytych tajemnic, wyrzutów sumienia, przewartościowania priorytetów historia, która zabierze Cię w świat zakazanych uczuć. Czy Chelsea i Lee pozwolą, aby rozdzieliły ich uprzedzenia innych? Sprawdźcie!

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-19, Przeczytałam,
Świąteczne wyzwanie
Joanna Maziarek0
Okładka ksiązki - Świąteczne wyzwanie

Ona nie lubi Świąt Bożego Narodzenia. Ich przytaczająca atmosfera to dla niej wyzwanie okraszone złymi wspomnieniami z dzieciństwa, zakupy to istna katorga...

Sposób na bałwana
Joanna Maziarek0
Okładka ksiązki - Sposób na bałwana

Życie 34-letniego Olafa Dymona, właściciela warszawskiego baru, zmienia się diametralnie wskutek tragicznego wypadku. Gdy traci brata i bratową, zostaje...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung