Za czwartym razem zatonęliśmy

Najlepsza książka polityczna 2022 według ,,Financial Times", najlepsza książka literatury faktu 2022 według ,,Kirkusa", najlepsza książka 2022 według ,,New Yorkera" oraz zdobywczyni wielu innych nagród!

Sally Hayden pokazuje, jak zachodni świat odwrócił się od imigrantów, pozostawiając ich samych w obliczu jednego z najbardziej niszczycielskich kryzysów humanitarnych w historii. To wstrząsający opis kryzysu migracyjnego w Afryce Północnej, będący przełomowym dziełem dziennikarstwa śledczego. Reportaż opiera się na wywiadach z uchodźcami i migrantami, którzy próbowali przedostać się do Europy i utknęli w Libii, gdy UE zaczęła finansować przechwytywania w 2017 roku. To także intymny portret życia więźniów, opowieść o tym, jak uchodźcy i migranci przetrzymywani przez lata w zamknięciu wspierają się w najtrudniejszych chwilach i dokonują drobnych aktów oporu, aby przetrwać w systemie, który chce, by ucichli i zniknęli.

Informacje dodatkowe o Za czwartym razem zatonęliśmy:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2024-10-30
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: My Fourth Time, We Drowned

Tagi: Kryzysy finansowe i gospodarcze Reportaż i dziennikarstwo śledcze Szpiegostwo i wywiad Grupy społeczne Polityka i administracja Stosunki międzynarodowe Kontrola polityczna i swobody obywatelskie Instytucje międzynarodowe Działania wojenne i obronność Ekonomia międzynarodowa Ekonomia polityczna Europa Libia

Kup książkę Za czwartym razem zatonęliśmy

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka