Żyd polski - żołnierz polski (1939-1945). Polish Jew - Polish soldier

Nakładem i staraniem ŻIHu ukazał się reprint wydanej w 1945 przez szefa Duszpasterstwa Wyznania Mojżeszowego 2. Korpusu (Armii Andersa) broszury zatytułowanej żyd polski – Żołnierz polski. Reprint oryginalnej broszury uzupełniono angielskim tłumaczeniem pióra dr Juliana Bussganga. Publikacja ta jest niezwykle cennym świadectwem udziału żołnierzy pochodzenia żydowskiego w walkach podczas II wojny światowej.

Informacje dodatkowe o Żyd polski - żołnierz polski (1939-1945). Polish Jew - Polish soldier :

Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny - Instytut Naukowo Badawczy
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Żyd polski - żołnierz polski (1939-1945). Polish Jew - Polish soldier

Żyd polski - żołnierz polski (1939-1945). Polish Jew - Polish soldier - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2018-03-21, Ocena: 2, Przeczytałam, Miałam, 52 (70) książki 2018, Historyczne,

Ksiązka została podzielona na dwie części, polską i angielską. Treści w obu częściach są takie same, z wyjątkiem angielskojęzycznej, gdzie mamy więcej objaśnień.
Spodziewałam się czegoś innego po tej książce. Tytuł zasugerował, że będzie można tu poczytać o żydowskich żołnierzach. Ksiażka to raczej zbiór ilku takich krótkich artykułów dotyczących np. walk w getcie warszawskim, czy obozu w Treblince. Jednak o samych walecznych żydowskich żołnierzach jest bardzo mało.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski