Z raju do piekła. Opowieść o małżeństwie i zdradzie

Psychopaci to manipulatorzy. Osobnicy pozbawieni skrupułów. Niezdolni do skruchy.

A co, gdyby się okazało, że z jednym z nich stanęliście na ślubnym kobiercu? Że osoba, z którą związaliście swoje życie, nigdy tak naprawdę nie istniała? Gdyby to wam przydarzyło się to, co ,,przydarza się tylko innym"?

Jen kocha swojego męża Marco. Seksowny, zabawny, jest jej najlepszym przyjacielem. Jen czuje się przy nim jak prawdziwa księżniczka. Gdy na świat przychodzi ich dziecko, wydaje się, że cudowniej już być nie może. Trzy tygodnie później przez przypadek natrafia na mejl, którego nigdy miała nie przeczytać i który wywraca jej życie do góry nogami.

Marco zarzeka się, że to zwykłe nieporozumienie, a Jen rozpaczliwie próbuje odbudować zaufanie do męża. Odkrywa jednak tyle kłamstw i dowodów niewierności, że nie mieści jej się to w głowie. Zamiast cieszyć się macierzyństwem, zdezorientowana i udręczona, resztkami sił próbuje dojść do prawdy. Obsesyjnie stara się znaleźć jakiś niezbity dowód, że to, co ją łączyło z Marco, nie jest tylko urojeniem, że nie popadła w obłęd. Stopniowo jej uparte i żmudne poszukiwania przynoszą szokujące, ale - koniec końców - wyzwalające odkrycie: Marco to podręcznikowy psychopata.

Z raju do piekła to wstrząsająca i inspirująca opowieść o kobiecie, która znajduje w sobie zdumiewające pokłady siły, gdy wszystko, w co dotąd wierzyła, okazuje się ułudą.

Jen Waite mieszka z córką w Maine. Zamierza ukończyć studia, by zostać dyplomowanym psychiatrą i pomagać osobom pragnącym wydostać się z toksycznych związków.

Informacje dodatkowe o Z raju do piekła. Opowieść o małżeństwie i zdradzie:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2018-10-03
Tytuł oryginału: A beautiful, terrible thing

Kup książkę Z raju do piekła. Opowieść o małżeństwie i zdradzie

Z raju do piekła. Opowieść o małżeństwie i zdradzie - opinie o książce

Książka oparta na prawdziwych wydarzeniach. Historia kobiety, która żyje z socjopatą. Warto przeczytać.

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2018-11-15, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jen i Marco tworzą bardzo zgrany duet. Gdy na świecie pojawia się ich córeczka wydaje się, że piękniej być już nie może. Trzy tygodnie później kobieta natrafia przypadkiem na tajemniczy mail i całe jej życie wywraca się do góry nogami. Marco przysięga, że to zwykłe nieporozumienie i tłumaczy wszystko chęcią pomocy innym. Kobieta odkrywa jednak kolejne kłamstwa męża i próbuje ze wszystkich sił udowodnić sobie i innym że łącząca ją z mężem miłość nie może być jej urojeniem. Jakie sekrety skrywa Marco ? Czy Jen odkryje całą prawdę o swym małżeństwie ?

"Z raju do piekła" to opowieść oparta na autentycznych wydarzeniach. Autorka w bardzo przejrzysty sposób przedstawiła historię, która tak naprawdę mogła przydarzyć się każdemu z nas. Całość podzielona została na rozdziały dotyczące obecnych i przeszłych wydarzeń. Wątki teraźniejsze przeplatają się z przeszłością tworząc zaskakujący obraz "związku idealnego". Z automatu pojawia się w mojej głowie pytanie: "czy można było uniknąć całej sytuacji?" Jedni powiedzieliby : naiwność ale drudzy przypisaliby to raczej do wiary w dobre intencje innych ludzi. Przyznam szczerze, że czytając opis książki spodziewałam się większej ilości dramatyzmu i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Z perspetywy czasu podejrzewam jednak, że aby zachować autentyczność przedstawionych wydarzeń autorka z premedytacją nie ubarwiała historii "na siłę". Otrzymujemy przyzwoitą i dającą do myślenia opowieść o miłości, zdradzie, utraconym zaufaniu i odzyskanej wolności. I pamiętajcie : nie każdy psychopata jest mordercą!

Avatar użytkownika - Paola35
Paola35