reklama

Yakari i białe futro. Tom 11

Jedenasty tom opowieści o małym Indianinie, który razem ze swoim dzielnym koniem przeżywa kolejne niezwykłe przygody. Podczas pogoni za mustangiem Śmiały Kruk z ludu Siuksów naraża się na gniew ogromnego orła. Potężny ptak sprawia, że duch Indianina zostaje uwięziony w Krainie Mroku. Czarownik plemienia nie jest w stanie uleczyć wojownika, dlatego dzielny Yakari, który rozumie mowę zwierząt, wyrusza w góry, aby odnaleźć orła. Czy uda mu się pokonać wszystkie niebezpieczeństwa, dotrzeć do gniazda skrzydlatego drapieżnika i sprowadzić ducha Śmiałego Kruka do świata ludzi? Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy - scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 Yakariego (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angouleme w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się prawie 40 albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

Informacje dodatkowe o Yakari i białe futro. Tom 11:

Yakari i białe futro. Tom 11 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-07-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

Życie plemienia Siuksów nie należy do łatwych. Ciągła wędrówka w poszukiwaniu nowych terenów łowieckich to tylko jeden z problemów. Teraz dodatkowo lud naraził się na gniew ogromnego orła, który sprawia, że duch Indianina zostaje uwięziony w Krainie Mroku. Ratunkiem dla swoich towarzyszy może być Yakari i jego zdolność porozumiewania się ze zwierzętami. Młody dzielny chłopak wyrusza więc w wysokie góry, aby odnaleźć potężnego podniebnego drapieżnika. Czekać będzie tam na niego sporo niebezpiecznych wyzwań, z którymi będzie musiał sobie jakoś poradzić.
Każda kolejna część Yakariego opiera się na tych samych sprawdzonych zasadach. Job tworzy historię, która ma zapewnić młodemu miłośnikowi komiksów odpowiednią porcję widowiskowości, szczyptę dramatyzmu, dawkę humoru oraz treści moralizatorskie. Nie inaczej jest w przypadku recenzowanego albumu. Yakari boryka się tutaj z licznymi niebezpieczeństwami, będąc jednak mocno zdeterminowanym do wykonania powierzonego mu zadania. Jego poczucie obowiązku wiąże się z silnymi uczuciami łączącymi go z całym plemieniem. Ważną część historii pełni również jego zdolność porozumiewania się ze zwierzętami, dzięki czemu często uzyskuje on ich pomoc (co zostaje pokazane na zasadzie partnerstwa i wielkiego szacunku dla matki natury). Humor w głównej mierze opiera się na gagach sytuacyjnych. Nie jest on tak rozbudowany, jak np. w serii Lucky Luke, został jednak doskonale dostosowany do młodszego czytelnika, który jest grupą docelową całej serii.

Cała recenzja na:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-06-24, Ocena: 4, Przeczytałem,

YAKARI WŚRÓD GÓR

„Yakari” to seria oparta na prostym schemacie, z konsekwencja (i sukcesem) powielanym z tomu na tom. Ale jest to schemat, który zawsze się sprawdza i dostarcza miłośnikom tego typu rozrywki dobrej zabawy. A że to jednocześnie klasyk, który zarówno wypada, jak i warto znać, polecić go mogę z czystym sercem i dużym, i małym.

Dla jednego z Siuksów, Śmiałego Kruka, nadszedł trudny czas. Jego pogoń za mustangiem kończy się sprowadzeniem na Indianina gniewu ogromnego orła. Skutek? Za sprawą mocy ptaka, Śmiały Kruk zostaje uwięziony w Krainie Mroku. z pomocą przychodzi czarownik, ale niestety nawet on nie jest w stanie pomóc wojownikowi.
I tu na scenę wkracza nasz dzielny Yakari, od którego będzie zależeć ratunek. Jako, że rozumie on mowę zwierząt, wyrusza odnaleźć w górach orła. Ale już sama droga do celu jest niebezpieczna, a jak tu jeszcze przekonać wielkiego orła do sprowadzenia Śmiałego Kruka z powrotem?

Angry Birds. Oficjalny przewodnik pełen przygód
Okładka ksiązki - Angry Birds. Oficjalny przewodnik pełen przygód

Nazywam na imię Czerwony i będę twoim przewodnikiem po Ptasiej Wyspie. Zobaczysz, to miejsce jest tak niesamowite i gościnne jak jego mieszkańcy. Zostaw...

Okładka ksiązki - Think Locally, Act Globally. Polish farmers in the global era of sustainability and resilience

The monograph should be seen as an attempt to present changes affecting the category of family farm owners in Poland over the last 70 years, since the...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung