reklama

Wyzwanie

NIEWINNA PRZYGODA ZMIENIA SIĘ W WALKĘ O PRZETRWANIE

W Fishtail w stanie Montana w bliskim sąsiedztwie mieszkają dwie rodziny - Ann i Pitt Pollockowie oraz Bill i Pattie Brownowie. Cała czwórka zna się od dzieciństwa, a ich synowie, Peter i Matt, są najlepszymi przyjaciółmi. Wkrótce po tym jak chłopcy wraz z dwoma miejscowymi kolegami poznają Juliet Marshall, która po gorzkim rozwodzie rodziców odwiedza swojego ojca, cała piątka staje się nierozłączna.

Pewnego sierpniowego popołudnia nastolatkowie wybierają się na konną przejażdżkę w góry, która szybko przeradza się w walkę o przetrwanie - zostają uwięzieni na Granitowym Szczycie - najniebezpieczniejszej górze Ameryki. W poszukiwaniach biorą udział konni strażnicy, oddziały federalne i stanowe, helikoptery, a nawet Gwardia Narodowa, którzy desperacko próbują odnaleźć je zanim będzie za późno. Szum medialny tylko potęguje napięcie i poddaje testowi niektóre i tak już kruche relacje.

W ,,Wyzwaniu" Danielle Steel zręcznie snuje poruszającą opowieść o odwadze, miłości, przyjaźni i więzach rodzinnych.

Informacje dodatkowe o Wyzwanie:

Tytuł: "Wyzwanie"
Autor: Danielle Steel
Data premiery: 31.10.2022r.
Wydawnictwo: Znak

Macie takich autorów, których twórczość bardzo chcielibyście poznać, ale nie ma na to czasu?
U mnie taką autorką była Danielle Steel. Pełno jej książek dookoła... Co chwilę inny tytuł, jakaś nowość itd... autorka pisze książki obyczajowe, czyli coś dla mnie.
Nadażyła się okazja dzięki Wydawnictwu Znak i otrzymałam egzemplarz pt. "Wyzwanie".
I... Mam problem.
Książka jak najbardziej obyczajowa. Trudne tematy, więzy rodzinne... ale.. tam wszystkiego było za dużo. Już sam początek mnie zmęczył. Kilka stron opisywania bohaterów. Każdy szczegółowo łącznie z ich pochodzeniem, rodziną i przyjaciółmi... przyznam, że z każdą kolejną stroną miałam trochę za dużo informacji i czułam się tym przytłoczona
Po drugie...
Motyw wyjścia w góry siedmiorga nastolatków i zabłądzenia gdzieś już czytałam. Rozpoczyna się ich szukanie, walka z czasem, bo jedno z nich miało pompę insulinową i za trzy dni miała się skończyć...
Po trzecie...
Nie podobało mi się, że nastolatek wyzywa swoją mamę (bardzo nieładne słowa poleciały w jej stronę i nie będę tego przytaczać), chociaż ona na dobrą sprawę nie robiła nic zlego  związała się z nowym mężczyzną po śmierci jej męża... A chłopak widział ich w łóżku. Ok. Mógł się zdenerwować, ale żeby do własnej matki takie słowa   zero szacunku...
Więcej minusów nie ma
Aczkolwiek na razie odpuszczę sobie książki autorki. Za dużo naszych polskich pisarzy, żeby czytać tych zagranicznych

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-12-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

Twórczość Danielle Steel to dla mnie odkrycie tego roku. Autorka ma przyjemny i ciepły styl, który za każdym razem urzeka mnie równie mocno. Tworzy bardzo życiowe i co za tym idzie emocjonalne historie. Jedna z jej najnowszych książek zatytułowana "Wyzwanie" przenosi nas do stanu Montana i małego miasteczka Fishtail. Akcja tej historii dotyczy dwóch pokoleń - czternastoletnich dzieciaków oraz ich rodziców.

Petter, Matt, Tim i Noel znają się od dzieciaka, wspólnie spędzają czas i właściwie traktują się jak bracia. Gdy do Fishtal przenosi się Tom Marshail do ich paczki dołącza jego córka - Juliet, która wpadła odwiedzić ojca w przerwie szkolnej. Dzieciaki miło spędzają wspólnie czas do czasu konnej wyprawy w góry, gdzie zostają uwięzieni. Granite Peak jest bardzo wymagającym miejscem, będą musieli przetrwać do czasu nadejścia pomocy. W poszukiwania nastolatków oprócz rodziców włączy się również szeryf oraz Gwardia Narodowa. Najniebezpieczniejsza góra Ameryki nie puści ich tak łatwo.

Czy może być coś gorszego dla rodzica niż niepewność czy jego dziecko żyje? Boleśnie przekonają się o tym Anne, Pitt, Bill, Pattie, Marlene, June, Tom oraz Beth rodzice zaginionych dzieciaków. Napięta i niepewna atmosfera pozwoli im dojrzeć głęboko skrywane aspekty ich życia, które były zaniedbywane. I niech Was nie zmyli samo moje małe streszczenie, ta historia to nie tylko wyprawa dzieciaków w góry a także cała otoczka i wszystko przed i po. Wyprawa dzieciaków to dopiero początek perypetii mieszkańców Fishtail.

Jeśli znacie twórczość autorki dobrze wiecie, że tworzy konkretne postacie. Postacie, które mają wzbudzić w nas takie a nie inne emocje. I tak było również w tym przypadku. Poznajemy bohaterów, którzy potrafią wywołać na naszej twarzy uśmiech oraz takich, których nie chcielibyśmy spotkać na naszej drodze. Jednak i jedni i drudzy są bardzo ważni dla całości tej historii. Autorka po raz kolejny pokazuje nam bardzo uroczy klimat i to jaką siłą jest kochająca się rodzina.

Choć to też nie tak, że ta historia jest tylko słodka. Na drodze bohaterów pojawi się wiele przeszkód. Między innymi utrata kochającego męża, zdrada czy też odskocznia w używkach. Nie spodziewałam się po tym tytule tylu emocji, a jednak po raz kolejny autorka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie dość, że stworzyła ciekawe, bardzo rzeczywiste postacie to jeszcze wprowadza klimat, który bardzo lubię. Ranczo, konie, rodeo i jeszcze więcej. Choć wszystkiego zdradzić Wam nie mogę.
Jeśli liczycie na małe romanse to w środku ich również nie brakuje. To chyba moja ulubiona książka autorki. Czytanie jej sprawiło mi wiele przyjemności. Uwielbiam takie emocjonalne, życiowe i szczere historie. Szczególnie, że dostajemy historię wielu bohaterów, i tych młodszych, i tych troszkę starszych. Ta historia jest dla wszystkich. Polecam, nie będziecie zawiedzeni.!

Grzechy matki
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Grzechy matki

Najnowszy bestseller pierwszej damy powieści obyczajowej, autorki książek wydanych w rekordowym nakładzie 590 milionów egzemplarzy. Emocjonująca...

Cudze grzechy
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Cudze grzechy

Jeszcze wczoraj błyszczała wśród nowojorskiej elity. Dziś cieplarniany świat pięknej córki bankiera wali się w gruzy. Luksus, pozycja, bezpieczeństwo...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski