Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne. Książka interaktywna KAKADU

Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne to książka interaktywna z piórem Kakadu, które uruchamia zakodowane na stronach teksty i dźwięki. Publikacja jest częścią innowacyjnego systemu nauki i zabawy w jednym.

Rodzina Marty prowadzi sklep muzyczny, który odwiedzają jej przyjaciele, ponieważ chcą założyć orkiestrę. Kto zagra na jakim instrumencie? Jak brzmi flet, a jak klarnet? Czym się różnią skrzypce od wiolonczeli? Jaki instrument odnaleziono w grobowcu faraona? Młodzi czytelnicy znajdą w tej książce odpowiedzi na te i inne pytania. Posłuchają także wielu melodii w wykonaniu poszczególnych instrumentów klasycznych, a nawet całej orkiestry! Wędrując po zakamarkach pełnego niespodzianek i tajemnic sklepu, będą odkrywać piękno i bogactwo dźwięków, a odpowiadając na pytania, sprawdzą swoją wiedzę o instrumentach.

Pozostałe tytuły książek Kakadu:

Widzę, słyszę, poznaję. Zwierzęta domowe

Widzę, słyszę, poznaję. Zwierzęta świata

Widzę, słyszę, poznaję. Dźwięki wokół mnie

Widzę, słyszę, poznaję. Dźwięki na spacerze

Angielski słowniczek obrazkowy

Pory roku

Pierwsze litery

Kim zostanę, gdy dorosnę?

Boże Narodzenie z kolędami

Informacje dodatkowe o Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne. Książka interaktywna KAKADU:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-08-28
Tytuł oryginału: La orquesta de mis amigos

Kup książkę Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne. Książka interaktywna KAKADU

Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne. Książka interaktywna KAKADU - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Co powiecie na niesamowity świat muzyki klasycznej i dźwięków zamknięty w książce?

Oto kolejna propozycja interaktywnej książki w serii z piórem Kakadu.

Tym razem bohaterami są dzieci - przyjaciele Marty, której rodzina prowadzi sklep muzyczny. Ich marzeniem jest założyć orkiestrę, każdy więc musi dobrać do siebie odpowiedni instrument. Potem czeka ich ciężka praca by ostatecznie zagrać wspaniały koncert!

Czytelnicy, towarzysząc przyjaciołom Marty, mają okazję poznać nazwy i dźwięki wydawane przez poszczególne instrumenty. Wystarczy zbliżyć pióro do obrazka. Dodatkowo na każdej stronie znajdują się proste pytania sprawdzające wiedzę ale także spostrzegawczość i pamięć. Są tutaj także ciekawostki o instrumentach, zakodowane pod obrazkiem żarówki.

To wszystko sprawia, że książka niesamowicie wspiera rozwój i poszerza horyzonty. Nie tylko zaznajamia z dźwiękami ale także z ogólnymi informacjami o tych instrumentach i z popularnymi utworami.

To moim zdaniem jedna z ciekawszych książek w serii. Sprawdzi się w każdym wieku!

Eliseo García0
Okładka ksiązki - Mówiąca książka interaktywna Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne. (zestaw z piórem Kakadu)

Zestaw zawiera: książkę Wszystko gra!Poznajemy instrumenty muzyczne, pióro Kakadu w trwałym etui i planszę z wyszukiwanką W parku rozrywki, dzięki której...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski