Rodzina Piotrusia Weszołka wiecznie się przeprowadza. Czego się boją? Przed czym uciekają? Dlaczego co rusz przenoszą się na kolejną głowę? I dlaczego swędzi ta, na której akurat mieszka ta baaardzo liczna rodzina? Jeśli chcecie przechytrzyć rodzinę Weszołków i skutecznie pozbyć się tych kłopotliwych lokatorów, koniecznie przeczytajcie książkę ,,Wszy. Przeprowadzki z głowy na głowę". Poznacie te owady i zrozumiecie, dlaczego sprawiają tyle problemów. Czy można ich uniknąć? Czy ich obecność świadczy o braku higieny? Czy wszy mogą być groźne? Ta dowcipna książka w nowoczesny, mądry i pozytywny sposób pokazuje, jak mówić o wszawicy. Komiksową historyjkę o perypetiach rodziny pasożytów dopełnia część edukacyjna, zawierająca sporo ciekawostek. To użyteczny przewodnik informujący o tym, co zrobić, gdy problem dotyczy dziecka i/lub dorosłego. ,,Wszy. Przeprowadzki z głowy na głowę" mogą posłużyć jako pomoc dydaktyczna do rozmowy z dziećmi o wszach. Książka obala wiele mitów, które wciąż pokutują i są bardzo krzywdzące. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć to seria książek popularyzujących naukę przeznaczona dla starszych przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Dzięki bogatym, kolorowym ilustracjom i ciekawej formie książki wpisują się w zdobywający popularność nurt edutainment (od angielskiego education - nauka oraz entertainment - rozrywka), którego celem jest edukacja poprzez rozrywkę. Poruszana tematyka oraz przystępna forma przekazywania treści sprawiają, że są to doskonałe książki na nagrody szkolne (w konkursach lub na zakończenie roku). W serii Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć znajdziecie też tytuły: ,,Ja i moje mikroby", ,,Kosmiczne urodziny! Lecimy na księżyc", ,,Tu jest nasz dom", ,,Możemy uratować naszą Ziemię", ,,Jak dawniej żyły dzieci", ,,Dlaczego jemy rośliny? Sekrety owoców, warzyw i zbóż", ,,Wielka misja małej sondy", ,,Nocowanka w Egipcie", ,,Dzieci świata takie jak Ty", ,,Świętuj z nami", ,,Jak smakuje czekolada na Evereście", ,,Jak różnie mieszkamy". Książki z tej serii otrzymały nagrodę główną w kategorii ,,książki dla dzieci młodszych 0-7" w XX edycji konkursu ,,Świat Przyjazny Dziecku".

Informacje dodatkowe o Wszy. Rodzinne przeprowadzki z głowy na głowę. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć:

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2024-09-11
Tytuł oryginału: Peter Pou. Le plus fidle ami des enfants

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Fabularyzowana literatura faktu dla dzieci i młodzieży Publikacje z wiedzy o świecie dla dzieci i młodzieży Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży Publikacje o nauce i technice dla dzieci i młodzieży Publikacje o ludzkim ciele dla dzieci i młodzieży Powieść graficzna (tradycja europejska) Biologia człowieka Biologia / Nauki o życiu Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Wszy. Rodzinne przeprowadzki z głowy na głowę. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć

Opinie o książce - Wszy. Rodzinne przeprowadzki z głowy na głowę. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć

Wszy - wielki postrach każdego rodzica szczególnie w czasie przedszkolnym i szkolnym, kiedy to nasze pociechy trafiają w duże skupisko dzieci. Ale jak wytłumaczyć małym dzieciom czym właściwie są te wszy, co takiego robią i dlaczego mama codziennie rano psika głowę odstraszaczem?   Tak moi drodzy, etap przedszkolny u mnie w pełnym wydaniu, do tego dziewczynka na pokładzie z długimi włosami. I jak tu wytłumaczyć, że mama psika na robaczki, aby nie zamieszkały na główce? Oczywiście najlepiej z pomocą książki, aby pokazać jak wygląda takie stworzonko, czym się żywi, jak ciężko się go pozbyć, czego się boi i skąd tak właściwie się bierze. Przyznać muszę, że to wydanie to strzał w dziesiątkę, ponieważ wyczerpuje temat i wyjaśnia wszystko w bardzo przyjemny sposób, a przede wszystkim zrozumiały dla dzieci.  Aby dzieciom było łatwiej zrozumieć temat insektów, poprzez całą książkę przeprowadza je Piotruś Weszołek, który opowiada o swojej rodzinie, wędrówkach, zmianach mieszkania. Najmłodsi czytelnicy poprzez troszkę bajkową historyjkę, która poparta jest prawdziwymi faktami i elementami, dowiadują się z niej: czym są wszy, skąd się biorą, jak się rozmnażają, jak się przenoszą między głowami i jak szybko rozprzestrzeniają się między domem, szkołą, przedszkolem czy biblioteką. Dowiedzieć mogą się również jak długo żyją te małe robaki, czym się żywią, bez czego nie przeżyją, jakich produktów nie lubią i które pomagają je zwalczyć, a także

Wszy. Rodzinne przeprowadzki z głowy na głowę. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-09-18, Ocena: 6, Przeczytałem,

Poznajemy Piotrusia Weszołka i całą jego nie tak mała rodzinę, która przygotowuje się do przeprowadzki. I jak to z przeprowadzkami bywa jest wielkie zamieszanie. Tylko dlaczego musza znowu zmieniać swój dom? Bo mama po raz kolejny usłyszała ,,płyn na wszy".

Wszy to nieprzyjemny temat, ale niestety przydarza się, zwłaszcza dzieciom w przedszkolu. Dzięki tej pięknie wydanej książce, dzieci dowiedzą się skąd wszy biorą się i jak sobie z nimi poradzić. Jest ona mądra i zabawna. Powiedziałabym, że jest nawet ,,słodka".

Wsza Piotruś przedstawiona jest tutaj jako łady robaczek, a nie jak robal, którego należy się bać. Książka napisana jest łatwym językiem, a ilustrację pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że temta wszawicy nie jest trudnym zagadnieniem.

Z książki dowiemy się między innymi:

?        Co to są gnidy,

?        Ile godzin wsza przeżyje poza ludzką głową,

?        Co jedzą wszy,

?        Jak długą żyją,

?        Która wszawica jest bardziej niebezpieczna: Głowy czy odzieżowa?

Książka należy do serii książek Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć i przeznaczone są dla dzieci od trzeciego roku życia. Myślę, że są również ciekawą lekturą dla starszych dzieci. Informacje tutaj zawarte zaskoczą na pewno i starszych czytelników.

,,Wszy. Przeprowadzki z głowy nagłowę" mogą posłużyć jako pomoc dydaktyczna do rozmowy z dziećmi o wszach. I jeśli chcecie bliżej poznać te owady to bardzo polecam ten tytuł.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung