reklama

Wstrząsające wyznania Kathy

Najwcześniejsze, mroczne i wstrząsające wspomnienia Kathy O`Beirne`s dotyczą sponiewierania i seksualnego wykorzystywania. Niezdolna zwierzyć się ze swego dramatu komukolwiek, doznając systematycznych upokorzeń ze strony własnego ojca, oraz wykorzystywana przez braci, zamknęła się w sobie. Przeżycia te miały na Kathy destrukcyjny wpływ, psychiatrzy zdiagnozowali ją jako dziecko niezdolne do normalnego życia. W rezultacie, w wieku ośmiu lat opuściła dom rodzinny, zamieszkując szereg instytucji. Pierwszym był dom poprawczy prowadzony przez zakonnice, gdzie została zgwałcona przez księdza. Kiedy zaczęła szukać pomocy, przeniesiono ją do szpitala psychiatrycznego na oddział dziecięcy, gdzie poddawana była przymusowemu leczeniu dużymi ilościami narkotyków oraz elektrowstrząsami.

Informacje dodatkowe o Wstrząsające wyznania Kathy:

Wstrząsające wyznania Kathy - opinie o książce

Avatar użytkownika - violeta86
violeta86
Przeczytane:2007-06-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Niezwykle poruszająca książka o krzywdzie dziecka z rąk osób, które powinny mu pomóc.
Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2014-12-28, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Instytucje poprawcze, szpitale psychiatryczne, pralnie u Magdalenek to miejsca jakich przyszło żyć i zmagać się z przeciwnościami losu małej dziewczynce o imieniu Kathy. Wstrząsające są jej opowieści o ciągłym biciu, zmuszaniu do pracy czy molestowaniu seksualnym.
Avatar użytkownika - Gosia2725
Gosia2725
Przeczytane:2013-05-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam,
Przerażające wspomnienia autorki. Już od wczesnych lat jako dziecko była bita i poniżana przez ojca,a potem wykorzystywana przez starszych kolegów.Nie potrafiąc poradzić sobie z problemami pojawiła się u niej agresja. Lekarze psychiatrzy od razu ocenili ją jako dziecko niezdolne do życia w społeczeństwie. Jako ośmioletnie dziecko opuszcza dom rodzinny i trafia pod opiekę instytucji kościelnych i państwowych Irlandii. Od tego momentu zaczyna się jej piekło,jest bita,upokarzana i gwałcona a wszystko to za cichym przyzwoleniem sióstr zakonnych. Niestety jest to prawdziwa historia,aż ciężko uwierzyć,że jedna osoba mogła tyle przeżyć... Najbardziej wstrząsnął mną fragment.... Zakonnice uważały swoje podopieczne za najgorsze męty i szumowiny na tym ziemskim padole,za grzesznice niezasługujące na odkupienie win (...) Jedna ze starszych kobiet,od lat harująca jako praczka,stwierdziła kiedyś,że sam diabeł nie wymyśliłby piekła gorszego niż pralnia magdalenek.... Choć są w tej książce fragmenty naprawdę przerażające to ten zapadł mi najbardziej w pamięć i nie mogę,sobie wyobrazić jak siostry zakonne w tamtych czasach były zakłamane...
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung