Wstręt

Jak mocno można nienawidzić siebie?

Ile samotności zniesie człowiek?

Czy naprawdę rozumiesz, co przeżyłaś?

Dziwne lata dziewięćdziesiąte: krzyż nad drzwiami, hot dog z budy, naród w rozkroku. Tuż po nich współczesność: popfeminizm, popkultura, popludzie aspirujący do życia jak z amerykańskiego serialu. Ale to nie Stany, tylko Polska. A w niej Iza. Dwadzieścia lat temu wściekła nastolatka zmagająca się z samotnością, poczuciem niedopasowania i zaburzeniami odżywiania, dziś dorosła kobieta, która szuka prawdy o sobie. Czy potrafi kochać i być kochaną? Komu ufa bardziej: sobie czy swojej terapeutce? Dokąd doprowadzi ją uciekanie od problemów?

,,Wstręt" to opowieść o złości i autoagresji, o niezgodzie na rzeczywistość i patriarchat, o walce, sile i potrzebie miłości. Choć to książka mocna jak uderzenie pięści, to niesie promyk nadziei. Opowiada autentyczną, bolesną, ale też pełną cierpkiego humoru historię stawania się kobietą.

,,Bohaterka Malwiny Pająk wychodzi z przemocowego domu - ale przemoc zabiera ze sobą, by nie ustawać w ćwiczeniach z autodestrukcji. ,,Wstręt" opowiada o bolesnym dorastaniu w nienawiści do siebie i swojego ciała, o rozpaczliwych próbach odzyskania siebie. I o dojrzewaniu do bycia sobą. Mocna, potrzebna literatura".

- Katarzyna Kazimierowska, szefowa działu Kultura ,,Pisma. Magazynu opinii"

,,Wrogi świat, dysfunkcyjna rodzina i najbardziej obca rzecz - własne ciało. Malwina Pająk pisze o tych sprawach z językowym szwungiem, narracyjnym biglem i humorem, któremu trudno się oprzeć".

- Juliusz Kurkiewicz, redaktor naczelny ,,Książek. Magazynu do czytania"

,,Bolesna opowieść, ale piękna książka".

- Martyna Bunda

Wstręt - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-05-21, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Wstręt" to historia, która wstrząsnęła mną. Poznajemy Izę, która zmagała się z samotnością, poczuciem niedopasowania i zaburzeniami odżywiania. To historia autentyczna, bolesna, ale dająca też nadzieję. Przyznam się, że przeżywałam mocno tę lekturę. Czytałam i miałam łzy w oczach. Już dawno tak nie poruszyła mną książka.
Dowiecie się dokąd prowadzi uciekanie od własnych problemów. Jak mocno można nienawidzić siebie? Przekonacie się, że są choroby, który pomimo terapii tkwią w psychice człowieka. Iza, bohaterka powieści mierzyła się z bolesnymi przeżyciami i pochodziła z dysfunkcyjnej rodziny.
To książka, która dostarczy Wam mnóstwo emocji i zmusi do refleksji. Bolesna, ale potrzebna.
Koniecznie przeczytajcie.
Warto zapoznać się z tą historią.

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-06-06, Ocena: 5, Przeczytałem,

Jak bardzo można nienawidzić samej siebie? Jak destrukcyjna jest samotność? Co można zrobić by znaleźć własną drogę w życiu?

Przed takimi dylematami staje główna bohaterka najnowszej powieści Malwiny Pająk-Iza.

Dziewczyna zmagająca się z zaburzeniami odżywiania. Dziś otwarcie nazwalibyśmy to schorzenie anoreksją. W latach 90. trudno jednak było o dobrą diagnostykę a problemy młodych osób często bagatelizowali ich własni rodzice.

Dziewczyna była zbuntowaną nastolatką pełną złości i niezgody na otaczającą ją rzeczywistość.

Nie potrafiła nawiązać z nikim głębszych relacji , a jej jedynym przyjacielem był Maks , podobnie jak ona trzymający się na uboczu i wrażliwy.

Dziś Izabela jest dorosłą choć nadal bardzo zagubioną kobietą poszukującą odpowiedzi na pytania czy umie kochać I być kochana a przede wszystkim komu może naprawdę zaufać? Sobie czy swojej terapeutce? A co ważniejsze czy wyjdzie na prostą?

Dawno nie czytałam książki, która tak mocno by mną wstrząsnęła. Tu nie ma upiększania, autorka nazywa rzeczy po imieniu , przedstawiając czytelnikowi brutalną prawdę.

Z całą pewnością nie jest to lekka ani łatwa książka, choć przeczytanie jej zajmuje jeden, może dwa wieczory.

Malwina Pająk doskonale wie jak operować emocjami, jak je przekazać by zostały w sercu odbiorcy na dłużej i gratuluję jej z całego serca.

Opowiedziana w kolejnych rozdziałach historia jest przejmująca i na wskroś prawdziwa.

Polecam tym z Was którzy szukają czegoś skłaniającego do przemyśleń.

Lukier
Malwina Pająk0
Okładka ksiązki - Lukier

ODWAŻNA I EKSTRAWAGANCKA POWIEŚĆ Julka ma 25 lat, trudne dzieciństwo za sobą, a przed sobą dużo cudzej kokainy, mało pieniędzy i transseksualną przyjaciółkę...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;