Współpraca sądowa w sprawach cywilnych i handlowych w Unii Europejskiej

Książka dotyczy problematyki międzynarodowego postępowania cywilnego i prawa prywatnego międzynarodowego w ramach Unii Europejskiej. Omówiono w niej zagadnienia historyczne (geneza współpracy sądowej w tym obszarze) oraz kwestie związane z aktualnie obowiązującymi regulacjami prawnymi, a także zmiany prawa polskiego wprowadzone przez implementację dyrektyw.Druga część książki obejmuje prezentację konwencji rzymskiej o prawie właściwym dla zobowiązań umownych z 1980 r. oraz projektów rozporządzeń o prawie właściwym dla zobowiązań umownych i pozaumownych. Przedstawiono w niej także normy kolizyjne, które zostały wprowadzone do prawa polskiego w wyniku implementacji dyrektyw. Opracowanie skierowane jest przede wszystkim do praktyków mających na co dzień styczność z problematyką obrotu prawnego między Polską a innymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej i zawiera wybrane poglądy doktryny oraz orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Informacje dodatkowe o Współpraca sądowa w sprawach cywilnych i handlowych w Unii Europejskiej:

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-7526-594-1

Kup książkę Współpraca sądowa w sprawach cywilnych i handlowych w Unii Europejskiej

Współpraca sądowa w sprawach cywilnych i handlowych w Unii Europejskiej - opinie o książce

Przewłaszczenie na zabezpieczenie
Jacek Gołaczyński0
Okładka ksiązki - Przewłaszczenie na zabezpieczenie

Prawne formy zabezpieczenia wierzytelności odgrywają w praktyce obrotu cywilnoprawnego dużą rolę. Przewłaszczenie na zabezpieczenie stanowi obecnie atrakcyjną...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun