W książce przedstawiono rozwój czołgów, transporterów opancerzonych, bojowych wozów piechoty i samochodów pancernych od końca zimnej wojny do dziś. Zapoznać się może w opisem bardzo wielu różnych współczesnych pojazdów opancerzonych, od mało znanych czołgów, takich jak północnokoreański Chonma-Ho i irański Zulfiqar, po rozmaite wersje MBT Leopard 2 i T-72, znajdujące się obecnie w wyposażeniu sił zbrojnych armii świata. Książka zawiera 250 barwnych ilustracji i zdjęć, z autentycznymi oznakowaniami i wiernie odtworzonym malowaniem maskującym.

Dr Russel Hart jest profesorem historii, dyrektorem programu studiów z zakresu dyplomacji i wojskowości na Hawaii Pacific University w Honolulu na Hawajach. Jest autorem książek Clash of Arms i Guderian oraz współautorem 6 innych, m.in. Technical Guide: Modern Tanks and AFVs.

Dr Stephen Hart jest starszym wykładowcą na Wydziale Studiów o Wojnie w Royal Military Academy w Sandhurst w Wielkiej Brytanii. Jest autorem wielu książek z zakresu historii wojskowości, m.in. Military Atlas of Tank Warfare, German Weapons of World War II i Technical Guide: Russian Tanks of World War II.

Informacje dodatkowe o Współczesne czołgi i pojazdy opancerzone od 1991 do dzisiaj. Czołgi, BWP, działa samobieżne, transportery opancerzone:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2023-01-17
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788370208738
Tytuł oryginału: Technical Guide: Modern Tanks and AFVs 1991 - Present

Kup książkę Współczesne czołgi i pojazdy opancerzone od 1991 do dzisiaj. Czołgi, BWP, działa samobieżne, transportery opancerzone

Czołgi i pojazdy opancerzone USA II wojny światowej. Czołgi Działa samobieżne Transportery półgąsienicowe
Stephen Hart0
Okładka ksiązki - Czołgi i pojazdy opancerzone USA II wojny światowej. Czołgi  Działa samobieżne  Transportery półgąsienicowe

Leksykon zawiera opisy amerykańskich czołgów i innych pojazdów bojowych według poszczególnych typów, w tym rozdziały o czołgach lekkich, średnich i ciężkich...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski