Wonder Woman: Rok pierwszy

Tom 2 cyklu Wonder Woman DC Rebirth

Drugi tom serii Wonder Woman w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Na wyspie Temiskirze Amazonki wiodą życie w harmonii z naturą, doskonale łącząc rozwój fizyczny z duchowym i intelektualnym. Cieszą się też błogosławieństwem olimpijskich bogów. Niespodziewanie w krainie wojowniczek rozbija się samolot z mężczyznami na pokładzie. Wydarzenie to na zawsze zmienia życie kobiecej społeczności...
Księżniczka Diana spędziła młodość w szczęśliwej rajskiej ojczyźnie. Teraz zaczyna rozumieć, że cała planeta znajduje się w niebezpieczeństwie, postanawia więc opuścić wyspę, aby chronić ludzkość od wojen. Okazuje się jednak, że także niektórzy bogowie pragną, aby jej misja się nie powiodła! Tak rozpoczynają się przygody Diany z Temsikiry w świecie ludzi, którzy nadadzą jej imię Wonder Woman.
Scenarzystą nowych przygód Wonder Woman jest sławny amerykański twórca Greg Rucka (Batwoman, Detective Comics, wcześniejsza seria o Wonder Woman). Rysunki są dziełem australijskiej graficzki Nicoli Scott (Star Wars, Birds of Prey, Secret Six).

Informacje dodatkowe o Wonder Woman: Rok pierwszy:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-04-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

MŁODOŚĆ WONDER WOMAN

Pierwszy tom „Wonder Woman” z Odrodzenia DC okazał się całkiem niezłym komiksem rozrywkowym. Jednakże dopiero ten, drugi, pokazał, że Greg Rucka znakomicie czuje się w opowieściach o dzielnej Amazonce, a przy okazji splótł się z poprzednią częścią w coś naprawdę znakomitego. Jednocześnie to świetna opowieść dla tych, którzy chcieliby zacząć czytać serię w tym momencie, bo zamiast skupiać się na rozbudowywaniu znanych już fabuł, scenarzysta wraca do początków działalności pierwszej superbohaterki i ukazuje nam je w odświeżonej wersji.

Witajcie na Temiskirze, wyspie Amazonek zamieszkałej przez same kobiety, które utworzyły niemalże utopijne społeczeństwo. Kobiety silne, prawdziwe wojowniczki, niepotrzebujące mężczyzn tak, jak nie potrzebują świata zewnętrznego. Chyba tylko Diana, córka królowej Hipolity, odczuwa fascynację tym, co rozciąga się poza wyspą. Wkrótce jednak w ład i harmonię panujące na wyspie wkrada się coś nowego – na Temiskirze rozbija się samolot. I to samolot z mężczyznami na pokładzie. Dla Diany zaczyna się nowy etap życia, który otworzy przed nią cały świat i skonfrontuje ją z zagrożeniami, jakich nigdy wcześniej nie znała.

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/04/wonder-woman-2-rok-pierwszy-greg-rucka.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung