Wolny wybór

Wolny wybór to książka wyjątkowa! Idee i treści w niej zawarte wpłynęły na gospodarcze losy wielu krajów świata. Pomimo czasu, jaki upłynął od jej pierwszej publikacji, wciąż stanowi ona doskonale udokumentowany, pasjonujący wykład na temat stosunków społecznych w dzisiejszym państwie. Książka pokazuje mechanizmy sprawowania władzy, cele jakie jej przyświecają i rolę jaką odgrywa władza i poszczególne jej agendy, w życiu współczesnego człowieka. Pokazuje też efekty tego wpływu na życie, zarówno całych społeczeństw, jak i poszczególnych jednostek.

Informacje dodatkowe o Wolny wybór:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: b.d
Kategoria: Polityka
ISBN: 83-922697-0-5

Kup książkę Wolny wybór

Wolny wybór - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10, Mam,

Wolny wybór jest książką konkretną, mało abstrakcyjną. Po raz pierwszy została opublikowana w 1979 roku. To już co najmniej piąte, polskie wydanie. Treść tej książki wpłynęła na gospodarcze losy wielu krajów świata. Wolny wybór pierwszy sukces odniósł w Stanach Zjednoczonych, dając medialne wsparcie polityce Prezydenta Regana - wchodząc na listę bestsellerów w roku 1980. Inspirację tą książką można dostrzec w prorynkowym kursie polityki takich potęg światowych jak Chiny, Rosja, ale też mniejszych krajów - Chile, Szwecja czy Polska.

Książa pokazuje mechanizmy sprawowania władzy, cele jakie jej przyświecają i rolę jaką odgrywa władza i poszczególne jej agendy, w życiu współczesnego człowieka. Pokazuje efekty tego wpływu na życie, zarówno całych społeczeństw, jak i poszczególnych jednostek. Pomimo czasu, jaki upłyną od pierwszej publikacji, wciąż stanowi ona doskonale udokumentowany wykład na temat stosunków społecznych w dzisiejszym państwie.

Wiele przykładów odnosi się w niej do Stanów Zjednoczonych - ojczyzny autora. Jednak dla Polaków treści w niej zawarte są tak samo wartościowe.  Po raz pierwszy do wydania książkowego dołączone zostały 2 płyty DVD, które zawierają pięcioodcinkową wersję filmu, będącego pierwowzorem dla książki. Stało się to możliwe dzięki współpracy z fundacją, założoną i prowadzoną przez Boba Chitestera, który jest jednocześnie pomysłodawcą i producentem filmu Wolny wybór.Dodatkowo wydanie zostało wzbogacone o słowo wstępne autora z roku 1990, noty biograficzne i archiwalne zdjęcia autorów.

Wolny wybór jest nieocenioną lekturą dla każdego, kto choćby w najmniejszym stopniu zetknął się z władzą. Czy to będzie poseł, minister czy radny. Czy to będzie członek związku zawodowego, spółdzielni mieszkaniowej, stowarzyszenia, fundacji. Czy będzie to tylko bierny, ale zaciekawiony obserwator procesów społecznych, to z lektury tej książki osiągnie istotną korzyść.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski