reklama

Wolność. Odwaga bycia sobą

Po pierwsze jest wolność do stanowienia o własnym ciele. Twoje ciało nie powinno być zniewolone, nie jest rzeczą i zasługuje na szacunek. Mimo coraz większej świadomości ludzkich praw także dziś tysiącom ludzi tej wolności fizycznej brakuje. Według OSHO ludzie powinni wyzwalać się też z ,,psychicznego niewolnictwa", w jakie są wtłoczeni przez rodziców, społeczeństwo czy religię. Taką wolność można osiągnąć poprzez rozwój i zachęcanie ludzi do samodzielnego poszukiwania prawdy.

I wreszcie ostatni wymiar to wolność duchowa. To najwyższa i ostateczna wolność, która jest więcej niż byciem za lub przeciw czemuś. Jest wolnością po prostu, jest byciem sobą i życiem w zgodzie ze swoją wewnętrzną prawdą w każdym momencie. Jest czystą świadomością.

Wolność nie oznacza chaosu. Oznacza większą odpowiedzialność, gdyż nikt nie ingeruje w Twoje życie. OSHO pozwala wybrać mądry sposób walki o swoją wolność, pokazuje, jak wyminąć przeszkody i trudności stojące jej na drodze i znaleźć odwagę, by być wiernym sobie.

Informacje dodatkowe o Wolność. Odwaga bycia sobą:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2023-03-08
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Freedom: The Courage To Be Yourself

Kup książkę Wolność. Odwaga bycia sobą

Wolność. Odwaga bycia sobą - opinie o książce

Słów o wolności jest wiele, zresztą tak jak jej oblicz. Wolności potrzebuje każdy z nas.

Osho podszedł do tematu w sposób, który nie raz budził mój bunt. Momentami czułam się karcona, a kiedy indziej przytłoczona podejściem przez niego do tematu przewodniego.

Gdyby było to moje pierwsze spotkanie z autorem to nie wiem czy nastąpiłoby kolejne, jakoś ta pozycja mnie do siebie nie przekonała. Znalazłam kilka ciekawych fragmentów, jednak całość oceniam na 4

Avatar użytkownika - RoT
RoT
Przeczytane:2014-01-10, Ocena: 5, Przeczytałem,
Apteka dla duszy
Osho0
Okładka ksiązki - Apteka dla duszy

Cisza ukazuje umysłowi nieskończoną krainę wieczności, nieśmiertelności, wszystkiego, co możesz nazwać błogosławieństwem, dziękczynieniem. (...) Wszystko...

Równowaga ciała i umysłu. Wykorzystaj umysł, by uzdrowić ciało
OSHO0
Okładka ksiązki - Równowaga ciała i umysłu. Wykorzystaj umysł, by uzdrowić ciało

Ciało jest twoja ziemią, jesteś w nim zakorzeniony. Świadomość jest drzewem twojego ciała. Myśli są jak owoce. Medytacja jest jak kwiaty. Twoje ciało wspiera...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski