Wolna głowa. Jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność

Zacznij być mentalnie fit!

Kolejny raz od nadmiaru zmartwień pęka ci głowa? Nie możesz spać, bo kotłują się w niej chaotyczne myśli, pulsują zadania do natychmiastowego wykonania, nabrzmiewają zaległe terminy? Niekończące się wiadomości przyprawiają cię o palpitacje serca? Nie możesz się skoncentrować? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś ,,tak" - ta książka jest dla ciebie.

W swoim bestsellerowym poradniku Volker Busch:

.z humorem radzi, jak posprzątać w głowie, żeby było w niej miejsce tylko na ważne rzeczy i by mieć ,,wolne przebiegi" na myślenie

.przedstawia sprawdzone sposoby na to, jak poprawić uważność i koncentrację

.podpowiada, jak unikać błędów, i co robić, by wpadać na nowe pomysły

.daje wskazówki, jak zredukować stres w świecie przeładowanym zbędnymi informacjami

Jeśli zastosujesz się do jego rad, nie tylko poprawi się twoja pamięć - nauczysz się także, jak w codziennym zabieganiu odnajdywać spokój. Przekonasz się, że możesz realizować marzenia i być kreatywnym jak nigdy dotąd!

Uwolnij głowę, by mieć w niej przestrzeń na to, na czym najbardziej ci zależy.

Prof. Volker Busch jest neurobiologiem, cenionym lekarzem, naukowcem, mówcą i konsultantem. Na Uniwersytecie w Ratyzbonie bada psychofizjologiczne powiązania między stresem, bólem i emocjami. Poza tym prowadzi terapie osób cierpiących z powodu stresu, depresji, wyczerpania: pomaga im wrócić do zdrowia psychicznego i odzyskać satysfakcję z życia.

Informacje dodatkowe o Wolna głowa. Jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-05-18
Kategoria: Poradniki

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Kup książkę Wolna głowa. Jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność

Wolna głowa. Jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność - opinie o książce

Obecnie panuje moda na bycie FIT. Zdrowa dieta? Czemu nie. Sport? Pewnie. Szybki trening zaliczony, ciało czuje się lepiej, a wyrzutów sumienia brak. A co z głową? Czy dbamy o nią równie dobrze jak o ciało? Mogę się założyć, że nie. I nie, nie mam na myśli zadbanej fryzury i puszystych loków, tylko to, co nie widoczne gołym okiem – nasz mózg. Jak o niego zadbać? Tu służy pomocą Volker Busch, który w swojej książce opisuje jak uwolnić głowę i zadbać o swoją koncentrację i kreatywność.

Książka Volkera Buscha w przyjemny i zarazem prosty sposób opisuje problem dzisiejszych czasów – chaos atakujący nasz umysł. Tempo naszego życia rośnie, pracujemy, rozwijamy nasze pasje, podróżujemy, trenujemy, kupujemy i masowo chłoniemy otaczające nas wiadomości. Robimy kilka rzeczy jednocześnie, bo chcemy zyskać i dowiedzieć się jak najwięcej, a tym samym nie marnować czasu. W konsekwencji jest odwrotnie – jesteśmy przebodźcowani, sfrustrowani, połowy rzeczy nie przyswajamy, pracujemy mniej wydajnie, a czasu i tak nie zyskujemy.

„Językoznawcy wychodzą z założenia, że obecnie w jednym tygodniku znajduje się więcej informacji o świecie, niż średniowieczny chłop zdobywał przez całe swoje życie”.

Co tam tygodniki! Weźmy pod uwagę telefony, tablety i ekrany telewizorów, które zazwyczaj obserwujemy jednym okiem, a drugim skupiamy się na czymś zupełnie innym. I to nas gubi. Nasz mózg woła o pomoc, sygnalizując to choćby zanikami pamięci, bólem głowy czy spadkiem koncentracji. Problem koncentracji autor porusza w swojej książce stosunkowo często, przedstawiając nam różne badania i eksperymenty. Volker Busch radzi nam abyśmy zrobili sobie przerwę. I do tego próbuje nas przekonać, proponując nam różne metody, np. wspomniana już godzina dla siebie czy czas spędzony bez telefonów. Mamy skupić się na swoim wnętrzu, obserwować myśli i po prostu nic nie robić. Mózg się zresetuje, nasza intuicja się odezwie, a my poczujemy się lepiej. Tak twierdzi autor tego poradnika. Czy ma rację? Nie wiem. Musze sprawdzić to na własnej skórze. Obstawiam jednak, że wie o czym mówi, w końcu to naukowiec, neurobiolog, który bada psychofizyczne powiązania między stresem, bólem i emocjami. Poza tym prowadzi terapie osób cierpiących z powodu, wyczerpania, stresu i depresji.

Wolna głowa to książka, którą powinien przeczytać każdy, kto poświęca sobie zbyt mało czasu i boryka się z problemem nadmiernego korzystania z elektroniki, czuje się przeciążony, ma problem z koncentracją i kreatywnością. Czyta się ją szybko i dosyć przyjemnie, choć niekiedy bywa nużąco, a to za sprawą powtarzalności tematu. W książce znajdziemy ciekawe badania, porady jak ogarnąć mentalny chaos i ważny dodatek – rozdział skierowany dla rodzica. Pozycja warta uwagi, tym bardziej, że świat raczej nie zwalnia.

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski