Wilk, który nigdy nie śpi. Pełne przygód życie lorda Baden-Powella

Pełne przygód życie lorda Baden-Powella.

Informacje dodatkowe o Wilk, który nigdy nie śpi. Pełne przygód życie lorda Baden-Powella:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-89037-88-2
Tytuł oryginału: Der Wolf, der nie schlaft.Das abenteuerliche Leben des Lord Baden-Powell
Tłumaczenie: Danuta Borkowska

Kup książkę Wilk, który nigdy nie śpi. Pełne przygód życie lorda Baden-Powella

Wilk, który nigdy nie śpi. Pełne przygód życie lorda Baden-Powella - opinie o książce

Avatar użytkownika - szucha
szucha
Przeczytane:2017-01-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, wyzwanie 2017- 26 książek,
Książka biograficzna o człowieku, który stworzył ruch skautowy na świecie. Rozwijając swoje dziecięce pasje, poznając świat wokół siebie, stał się człowiekiem czynu, przychodzącym z pomocą wszędzie tam, gdzie była ona potrzebna. Czerpiąc pomysły ze swych dziecięcych wojaży i zabaw, rozwiązywał najtrudniejsze problemy i ratował wielu z opresji. Książka jest pełna niezwykłych przygód bohatera,osadzona w różnych częściach świata,wśród ludzi żyjących w różnych kulturach. Na bazie tych doświadczeń Baden-Powell stworzył ideę ruchu młodzieżowego, wychowującego jej członków na prawych i pełnych optymizmu, i ciekawości świata ludzi. To książka obowiązkowa dla każdego harcerza,instruktora - po to by wiedzieć i przypominać sobie, po co, jak i dokąd zmierzamy w swym działaniu. Ale też ciekawa dla wszystkich lubiących powieści pełne akcji, mądrości, ciekawych pomysłów. Na pewno przydatna wszystkim pracującym z dziećmi i młodzieżą lub różnymi grupami społecznymi.
Pawi tron: dramat Indii Wielkich Mogołów
Walter Hansen0
Okładka ksiązki - Pawi tron: dramat Indii Wielkich Mogołów

Bezpośrednie spotkanie z Tadż Mahalem przyprawia o zawrót głowy – bo to doprawdy cudowne zjawisko, zawieszone między rzeczywistością i nierzeczywistością...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski