reklama

Wielkie sprawy małego człowieka

Wielkie sprawy małego człowieka autorki Angeliki Ogorzelskiej, to przepełniona emocjami książeczka skierowana do dzieci. Mały człowiek Agatka boryka się z wielkimi dla niej sprawami, którym towarzyszą nie zawsze łatwe i przyjemne uczucia. Dziecko, zapoznając się z jej przygodami, może poznać różne emocje, nazwać je, a także znaleźć rozwiązanie trapiącego je problemu. Bohaterka znajduje się w codziennych sytuacjach, które są obecne w życiu wielu dzieci, dlatego też mały czytelnik może utożsamić się z Agatką i odnaleźć w jej przygodach cząstkę siebie.

Autorka Angelika Ogorzelska w roku 2021, pod wcześniejszym innym nazwiskiem, Angelika Raszewska, wydała książeczkę Stajenne opowieści Mustanga, która została bardzo dobrze przyjęta przez młodych czytelników.

Autorem historyjki "Wielkie sprawy małego człowieka" jest Angelika Ogorzelska.

Książka pt. "Wielkie sprawy małego człowieka" została zakwalifikowana do działu Bajki wiersze i opowiadania. Świetnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Radosne historyjki z morałem dają dziecku świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Wybór krótkich historii to świetny pomysł, by dziecko w wieku od 3 do 5 lat utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i przyspiesza rozwój dzieci w wielu aspektach:

Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga umiejętność kojarzenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów w prawdziwym życiu.

Pobudza w nich zainteresowanie światem.

Oryginalne, barwne ilustracje rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.

Poza tym lektura książek wspomaga małych ludzi w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz ćwiczy aparat mowy i rozwija słownictwo.

To doskonała rozrywka dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Historia jest w miękkiej oprawie. Lekkie wydanie sprawia, że ruszając na wycieczkę, bez przeszkód można ją zapakować do plecaka dziecka.

Jest to bardzo krótka książka - jej długość: 38 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Wielkie sprawy małego człowieka" udostępniło Wydawnictwo Debiutant. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała szkrabowi, to wybierz także pozostałe tytuły od tego wydawcy.

Informacje dodatkowe o Wielkie sprawy małego człowieka:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023 (data przybliżona)

Kup książkę Wielkie sprawy małego człowieka

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski