Wielkie przyjęcie i Kociorożec

Podnosząca na duchu i zabawna historia o Kici, Jednorożcu i o tym, jak to jest być zazdrosnym i czuć się niczym piąte koło u wozu.

Kicia ma świetny pomysł - chce urządzić kociorożcowe przyjęcie. Będzie wspaniale: dekoracje, przekąski, prezenty! Tylko że Szczeniaczek psuje jej plany, kradnie uwagę Jednorożca i w ogóle wszystko jest nie tak, jak miało być.

Czy Jednorożec pomoże zazdrosnej Kici zrozumieć, że nic nie zagrozi ich przyjaźni?

Informacje dodatkowe o Wielkie przyjęcie i Kociorożec:

Wielkie przyjęcie i Kociorożec - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-01-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Kicia i Jednorożec organizują kociorożcowe przyjęcie. Kicia chce by było idealne, więc przygotowuje piękne ozdoby. W tym momencie wpada Szczeniaczek, który wszystko psuje, myśląc, że to świetna zabawa. Jednorożec zachwyca się nim i proponuje udział w zabawie. Tego dla Kici już za wiele. Czuje złość i zazdrość. Czy uda się przyjaciołom dojść do porozumienia?

Książka pięknie pokazuje emocje towarzyszące bohaterom i uwrażliwia na nie małych czytelników. Zwraca szczególną uwagę na zazdrość i w prosty sposób tłumaczy, że możliwa jest przyjaźń z kilkoma osobami, przy jednoczesnym stawianiu ich na równi. Można się świetnie bawić wspólnie, otwierając się na nowe znajomości i mając świadomość, że wcale nie jesteśmy od kogoś gorsi.

Książka posiada bardzo barwne, zabawne ilustracje. Spodobają się zwłaszcza miłośnikom różu!

Austenland
Shannon Hale0
Okładka ksiązki - Austenland

Jane is a young New York woman who can never seem to find the right man-perhaps because of her secret obsession with Mr. Darcy, as played by Colin Firth...

Ever After High. Krzywe zwierciadło
Shannon Hale0
Okładka ksiązki - Ever After High. Krzywe zwierciadło

Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszą w świecie? Tylko czy zwierciadła zawsze mówią prawdę? Ostatni doroczny Dzień Dziedzictwa...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska