reklama

Wiek nie-pokoju. Współzależność jako źródło konfliktu

W ciągu trzech dekad od zakończenia zimnej wojny światowi przywódcy integrowali gospodarkę, transport i komunikację, znosząc kolejne granice w nadziei, że nastanie wieczny pokój, a wojna stanie się niemożliwa. Zamiast tego obserwujemy napięcia narastające na każdym poziomie - od coraz gorętszych kłótni w mediach społecznościowych, przez coraz agresywniej konkurujące przedsiębiorstwa, aż po całe kraje walczące w mniej lub bardziej otwarty sposób o dominację na arenie międzynarodowej.

Wojna handlowa między USA a Chinami. Niezdolność do współpracy w kwestiach globalnych, takich jak zmiany klimatu czy pandemia. Rozmywające się rozróżnienie między wojną a pokojem, ponieważ wysyłanie wojsk zastępują sankcje, cyberataki, zielone ludziki i sterowanie przepływami migrantów. To tylko niektóre z niepokojących zjawisk, z jakimi musimy się mierzyć.

Mark Leonard, jako czołowy ekspert od stosunków międzynarodowych, przebywał w wielu miejscach, w których decyduje się o przyszłości naszej cywilizacji - od siedziby głównej Facebooka, przez laboratoria rozpoznawania twarzy w Chinach, aż po pałace prezydenckie i tajne bazy wojskowe. Wiek nie-pokoju jest przystępną i wnikliwą syntezą jego doświadczeń i analiz.

Informacje dodatkowe o Wiek nie-pokoju. Współzależność jako źródło konfliktu:

Kup książkę Wiek nie-pokoju. Współzależność jako źródło konfliktu

Zrozumieć Chiny
Mark Leonard0
Okładka ksiązki - Zrozumieć Chiny

Niewiele wydarzeń, których jesteśmy świadkami, zostanie w pamięci potomnych. Jedno zostanie z całą pewnością. To gwałtowny wzrost Chin. Jego skutki - tak...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung