reklama

Wicked Darlings (Tom 3). Gród szmaragdów i zazdrości

Wyspa Oz to miejsce równie niebezpieczne, co pociągające. Czeka na twoje przybycie w trzecim tomie serii Wicked Darlings!

Alicja od miesięcy przebywa w świecie ludzi, lecz zamiast ulgi przepełniają ją tęsknota oraz złość. Nie może zapomnieć o dwóch Fae, którzy przetrzymywali ją w niewoli i zawrócili jej w głowie. Nieustannie szuka sposobu, by do nich wrócić. Ostatnia nadzieja spoczywa w księdze ,,Tama Olc" i Dorocie, pozornie niewinnej sąsiadce, która może znać sposób na rzucenie odpowiedniego zaklęcia.

Kot i Biały Królik pragnęli Alice równie mocno, co potrzebowali o niej zapomnieć. Ich desperackie pragnienia postawiły obu Fae na drodze podstępnego, potężnego Zielonego Czarnoksiężnika. Zamiast spełnić ich życzenia, zmienił je w klątwę.

Gdy Alicja i Dorota trafiają do krainy Fae, robią to z hukiem. Dosłownie. Skrywająca niebezpieczną tajemnicę sąsiadka skupiła na sobie wściekłość Czarnoksiężnika z Zachodu.

Rozpoczyna się kolejna, niebezpieczna rozgrywka! Czy próba zdjęcia klątwy połączy troje bohaterów z Jasperem, przeklętym Strachem na Wróble? W jaki sposób, i czy w ogóle, uda się przetrwać Dorocie?

Ta historia jest naprawdę HOT. Sugerowany wiek: 18+

Wicked Darlings (Tom 3). Gród szmaragdów i zazdrości - opinie o książce

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-03-28, Ocena: 3, Przeczytałam,

„Gród szmaragdów i zazdrości” autorstwa Rebbecki F. Kinney to ciekawa kontynuacja serii Wicked Darlings, która zabiera czytelników w kolejną podróż do magicznej krainy Fae. Tak jak w poprzednich częściach splatają się tutaj elementy klasycznych baśni z nowoczesnymi motywami fantasy, tworząc opowieść, która jest zarówno świeża, jak i znajoma. Tym razem jest to retelling baśni „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.

Alicja, główna bohaterka, jest postacią pełną determinacji i odwagi, której tęsknota za krainą Fae i jej mieszkańcami prowadzi do desperackich działań. Jej złożona relacja z dwoma Fae - Kotem i Białym Królikiem - dodaje głębi i napięcia do fabuły. Kinney umiejętnie przedstawia Alicję jako postać, która ewoluuje i staje się silniejsza, nie tylko w obliczu przeciwności, ale i własnych wewnętrznych konfliktów.

W tym desperackich działaniach pomaga jej sąsiadka Dorota, która wprowadza do historii nowy element magii i tajemnicy. Jej rola jako klucz do powrotu Alicji do Fae jest intrygująca i dodaje nową warstwę do już bogatego świata - wyspa Oz.

I tu pojawia się tytułowy bohater  baśni - Antagonista, Zielony Czarnoksiężnik, który jest postacią, która doskonale uosabia zagrożenie i zło. Jego manipulacje i klątwy stanowią główną przeszkodę dla bohaterów, a jego relacja z Dorotą wprowadza zaskakujący zwrot akcji w koncepcji "enemies to lovers".

Kinney nie boi się eksplorować ciemniejszych aspektów swojej opowieści, co czyni książkę nieco mroczną i nietypową lekturą. Nie waha się też ona zagłębiać w mroczne zakątki ludzkiej psychiki, jednocześnie zachowując równowagę dzięki humorowi i ciepłym momentom między postaciami.

Alicja, w tej cześci nie jest już bierną uczestniczką wydarzeń, aktywnie kształtuje swoje przeznaczenie. Jej determinacja i gotowość do poświęceń są inspirujące, a jej rozwój jako postaci jest jednym z najmocniejszych punktów książki.

Zaskakująca jest też postać Dorotki , która z pozornej niewinności przechodzi w pełną determinacji bohaterkę, gotową stawić czoła wyzwaniom krainy Fae. Jej relacja z Czarnoksiężnikiem z Zachodu dodaje powieści dodatkowego napięcia i głębi.

"Gród szmaragdów i zazdrości" to finał, który z pewnością zadowoli fanów serii Wicked Darlings, jak i przyciągnie nowych czytelników szukających emocjonującej opowieści z elementami magii, przygody i romansu.

Jedyna moja uwaga do całej serii, którą warto myślę zaznaczyć jest taka, że zdecydowanie jest tu więcej romansu niż fantasy, przez co zdarza się, że sceny romantycznych uniesień (które bywają specyficzne) przyćmiewają inne wydarzenia w powieści.

Ocena całości serii: ⭐⭐⭐/5

Kategoria (wg @wydawnictwopapieroweserca): 💜 hot

Rekomendowany wiek: 18+

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @wydawnictwopapieroweserca (współpraca reklamowa) 🩷.

Królestwo serc i pożądania. Wicked Darlings. Tom 2
Rebecca F. Kenney0
Okładka ksiązki - Królestwo serc i pożądania. Wicked Darlings. Tom 2

Daj się porwać mrocznej i zmysłowej przygodzie inspirowanej ,,Alicją w Krainie Czarów". Klara i Fin wyruszają do Dworu Zgrozy z niebezpieczną misją. Drosselmeyer...

Wicked Darlings (Tom 1). Królestwo słodyczy i rozkoszy
Rebecca F. Kenney0
Okładka ksiązki - Wicked Darlings (Tom 1). Królestwo słodyczy i rozkoszy

Fascynująca podróż do Królestwa Słodyczy i Rozkoszy... ze sporą szczyptą pikanterii. Zmysłowy retelling ,,Dziadka do orzechów". Luiza i Klara po śmierci...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung