Wakacje w Cichej Dolinie. Cicha Dolina. Tom 2

W Cichej Dolinie trwa beztroskie lato.

To oznacza nowego gościa, niezwykłą wyprawę i dużo przygód!

Stefek i jego przyjaciele rozpoczynają długo wyczekiwane wakacje, które upływają im na licznych zabawach i spacerowaniu po słonecznej Cichej Dolinie, która wydaje się jeszcze piękniejsza niż zwykle. W powietrzu unosi się zapach dzikich marchwi, a zieleniące się wzgórza jeszcze bardziej zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. To idealna okazja, aby klub odkrywców przeżył prawdziwą letnią wyprawę!

Stefek, Aniela, Wisia, Imisia, Franek i Czesiek podczas zabaw nad rzeką odkrywają coś zaskakującego! W plątaninie korzeni, gałęzi i zarośli Stefek dostrzega małą króliczkę wołającą o pomoc. Zagubiona Michasia pochodzi z innej osady, o której NIKT z przyjaciół nic nie wie. Czy uda się odnaleźć odległy dom nowego gościa Cichej Doliny? Z pomocą niezastąpionego i doświadczonego dziadka Stefka - Zygmunta - wszystko jest możliwe! Czas spakować plecaki i wyruszyć na niezwykłą wakacyjną wyprawę!

Przyjaciół z Cichej Doliny czeka podróż pełna przygód, niebezpieczeństw i wzruszeń.

Seria ,,Cicha Dolina" to przygody uroczej grupy królików, których łączy nie tylko mieszkanie w najpiękniejszej dolinie w okolicy, ale również przyjaźń, odwaga i niezwykła ciekawość świata. Nie obce im są takie wartości jak miłość do rodziny, przyrody i chęć niesienia pomocy innym. Poznaj Stefka, Anielę, Wisię, Imisię, Franka, Czesia i innych mieszkańców Cichej Doliny!

Urocze opowieści o króliczych bohaterach przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-5 lat. Piękne, kolorowe ilustracje z pewnością uprzyjemnią czytanie wszystkim dzieciom. Wydanie idealnie sprawdzi się na prezent.

Informacje dodatkowe o Wakacje w Cichej Dolinie. Cicha Dolina. Tom 2:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-06-19

Tagi: Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Wakacje w Cichej Dolinie. Cicha Dolina. Tom 2

Wakacje w Cichej Dolinie. Cicha Dolina. Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - WioletaDS
WioletaDS
Przeczytane:2024-08-04,

🌳"Wakacje w Cichej Dolinie" autorstwa Barbary Wicher od Wydawnictwa Świetlik to nie lada gratka dla miłośników niesamowitych przygód spowitych letnim wiatrem, rześką wodą i nutą magii.

🌳Ilustracje Marysi Panas to swoisty majstersztyk. Każda rozdział jest zobrazowany w tak malowniczo-bajkowy sposób, że nawet te młodsze dzieci (1-2) od razu ją pokochają.

Akcja powieści toczy się w Cichej Dolinie. Bohaterowie to króliczki o słodkich imionach. Sami się przekonajcie, jakich🫶😉

Życie królików jest sielskie... Do pewnego momentu.

Gdy Stefek (jeden z moich ulubionych bohaterów) odnajduje zagubioną króliczkę Michasię, życie mieszkańców zmienia się diametralnie.

Pełne spokoju i radości wakacje stają się niezapomnianą przygodą obfitującą w nieoczekiwane zwroty akcji.

🐰Czy Stefek odnajdzie Omanową Łąkę i prawdziwy dom zaginionej Michasi?

🐰Co kryje tajemniczy omszały kamień umieszczony obok brzóz, a dokładniej ich pni?

🐰Czemu Omanowa Łąka nie jest już Omanową a Pastelową?

Sięgnijcie po książkę. To lekka wakacyjna opowieść, która sprawdzi się jako prezent, niespodzianka czy lektura dla Twojego dziecka 🫶📚

Autor: Barbara Wicher

Ilustracje: Marysia Panas

Wydawnictwo Świetlik🐝

Rekomendowany wiek: 3-6 lat

Avatar użytkownika - wobiektywiemamy_
wobiektywiemamy_
Przeczytane:2024-07-14,

W Cichej Dolinie zaczęły się właśnie upragnione i wyczekiwane przez dzieci wakacje.
Stefek, Aniela, Wisia, Imisia, Franek i Czesiek spędzają czas na beztroskiej zabawie i odpoczynku. Przemierzali skąpana w słońcu dolinę wzdłuż i wszerz, bawili się w berka, podchody, chowanego, skakali na skakance i opowiadali sobie śmieszne historie.

Jednak w końcu pomysły na zabawy się wyczerpały, i przyjaciół zaczął opuszczać entuzjazm. Wtedy nieoczekiwanie wydarzyło się coś, co odmieniło resztę ich wakacji.
Stefek schowany w kryjówce podczas zabawy w chowanego słyszy tajemnicze wołanie o pomoc. W nurcie rzeki utknęła przestraszona króliczka. Michasia uratowana i rozgrzana ciepłą herbatką pragnęła jak najszybciej wrócić do mamy. Bardzo za nią tęskniła.

Przyjaciele z pomocą Zygmunta, dziadka Stefka, planują wyprawę i odnalezienie domu króliczki. Wszystkich czekać będą niesamowite przygody, spotkania z dawnymi przyjaciółmi, a Stefek będzie musiał wykazać się dużą odwagą.

Jak myślicie, czy Michasia będzie potrafiła dokładnie opisać miejsce z którego pochodzi, by wrócić szczęśliwie do domu?

Jeśli macie ochotę na wakacyjną przygodę z sympatycznymi bohaterami i poznanie tajemnic tej wielkiej wyprawy, zapraszam Was w oddanie się tej uroczej, lekkiej lekturze, która zabierze Was w piękne plenery, ciekawe miejsca i zapewni niesamowite emocje podczas czytania. Rozbudzi Waszą wyobraźnię i zapewni chwilę pełne wzruszeń i niespodzianek.

Avatar użytkownika - Sylwiaa915
Sylwiaa915
Przeczytane:2024-07-07,

Mieszkańcy Cichej Doliny powracają do nas z nowymi, bardzo wakacyjnymi przygodami ❤️.

To już nasze drugie spotkanie ze Stefkiem i jego przyjaciółmi i muszę przyznać, że kontynuacja jest również bardzo udana. Króliczki zaczęły właśnie wakacje i pierwotnie wydawało się, że będzie to bardzo nudny okres (szczególnie, że wibrujące wąsy Stefka nie dawały ostatnio jakichkolwiek znaków, że zbliża się przygoda). Jednak niespodziewanie dzieci znalazły w rzecze małą Michasię, króliczkę, która mieszkała bardzo daleko i została porwana przez nurt i od tej pory nie było już mowy o nudzie.

Michasia bardzo tęskniła za swoją mamą, więc mieszkańcy Cichej Doliny stanęli na wysokości zadania i zorganizowali zebranie w trakcie którego chcieli się dowiedzieć skąd pochodzi ich mały gość i jak najlepiej będzie odesłać dziewczynkę do jej domu. Niestety wskazówki dziewczynki nikomu nic nie mówiły i zdawać by się mogło, że nikt nie odnajdzie jej domu... Jednak właśnie wtedy pojawia się dziadek głównego bohatera, który jako jedyny rozpoznał opisane miejsce.

Dziadek królik, wraz z Michasią i kilkorgiem innych dzieci wybiera się na wyprawę. Dołącza do nich nawet podróżnik "na gapę", który przy okazji napędził naszej ekipie niezłego stracha.

Nasza wesołą grupka wytrwale pokonuje kolejne elementu trasy, poznaje nowych przyjaciół i miejsca drogie dziadkowi.

Czy Michasi uda się wrócić do domu? Dlaczego mała króliczka wydaje się być znajoma z wyglądu? Czy nasi podróżnicy dojdą aż do Omanowej Łąki i co najważniejsze, czy jest tam już bezpieczniej?

To bardzo przyjemna lektura, do której z pewnością jeszcze wrócimy. Dodatkowym smaczkiem są piękne ilustracje i smaczki w postaci rozkładówki- wyszukiwanki i gotowych do wycięcia zakładek.

Avatar użytkownika - marzenakostun
marzenakostun
Przeczytane:2024-06-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

Nadeszły wyczekiwane wakacje. Dni mijają na wspólnej zabawie, pełnej śmiechu i radości, ale z czasem każda rozrywka staje się monotonna. Pewnego dnia podczas leniwego popołudnia nad rzeką, króliczki zauważają coś niepokojącego. Po chwili orientują się, że w wodzie walczy o życie mała króliczka. Bez wahania ruszają jej na ratunek i udaje im się wyciągnąć ją na brzeg. Malutka Michasia jest przestraszona i zagubiona, nie wie jak wrócić do domu.

Z pomocą przychodzi dziadek Zygmunt, który jest znany z mądrości. Wraz z nim dzieci postanawiają pomóc Michasi odnaleźć drogę do domu. Rozpoczyna się niezwykła podróż, która prowadzi ich przez lasy i łąki. Po drodze odkrywają wiele nowych miejsc, spotykają również nowych znajomych.

Podczas tej wędrówki króliczki i dziadek Zygmunt przeżywają mnóstwo przygód. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania i niespodzianki, które uczą ich odwagi oraz współpracy . Wspólnie stawiają czoła trudnościom.
Na końcu tej magicznej podróży czeka ich wielka niespodzianka.😊

To piękna i ciepła powieść o przyjaźni i niesieniu pomocy. Całość zdobią malownicze ilustracje, które doskonale oddają atmosferę opowieści i pobudzają wyobraźnię czytelnika. Książka składa się z krótkich, przystępnych rozdziałów, które są idealne do czytania zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Avatar użytkownika - mamakawaiksiazki
mamakawaiksiazki
Przeczytane:2024-06-23, Ocena: 6, Chcę przeczytać,

"Wakacje w Cichej Dolinie" to pełna ciepła i dobrej energii historia grupki przyjaciół,którzy wzajemnie się wspierają i spędzają wspólnie czas. Będzie idealna nie tylko na letnie czytanie,ale także do wieczornych przytulasów i zasypiania :)

Stefek,Aniela,Wisia,Imisia,Franek i Czesiek rozpoczynają wakacje i marzą by był to czas pełen przygód i podróży. Nie zdają sobie nawet sprawy,że będzie to niezapomniane lato: wszystko za sprawą małej króliczki, która zgubiła się na ich terenie. Nikt nie wie skąd jest i jak się tu znalazła. Czy przyjaciele pomogą jej wrócić do domu? Gdzie w ogóle mieszka Michasia?

W tej opowieści czuć lato,beztroskę i radość z letnich dni,które przyjaciele mogą spędzić razem. Bohaterami są zwierzętka o ludzkich cechach,których nie sposób nie polubić. Najważniejsza jest tu przyjaźń,wspólny czas i wzajemna pomoc. Momentami te opowieści przypominały mi moje beztroskie wakacje w dzieciństwie,gdzie każdy dzień był przygodą,a każda wycieczka czy nowo poznana osoba były prawdziwym przeżyciem!

Tutaj na pierwszy plan wysuwa się empatia i współczucie dla nowej koleżanki. Zwierzątka nie widza innego wyjścia,jak bezinteresowna pomoc drugiej osobie. Razem przeżywają niesamowitą podróż,a jej koniec zaskakuje nawet ich samych.

Myślę,że zakończenie usatysfakcjonuje małych i dużych czytelników,może trochę wzruszy i podniesie na duchu. Każdy,kto pomaga, zostaje wynagrodzony za swoje dobro i zyskuje wiele. Choć nie są to rzeczy materialne,cieszą po stokroć bardziej.

Samo wydanie książki jest bardzo staranne,z pięknymi ilustracjami i twardą oprawą.

Ze względu na bardzo dużą ilość tekstu polecam na wiek 4-5+.

Co nowego u Świętego? Czyli jak Mikołaj trafił na plażę
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Co nowego u Świętego? Czyli jak Mikołaj trafił na plażę

Jeśli myślicie, że przez większość roku Święty Mikołaj siedzi rozleniwiony w fotelu, to grubo się mylicie. Ręce wciąż ma pełne roboty, a to musi gdzieś...

Co nowego u Świętego? Czyli jak Mikołaj został listonoszem
Barbara Wicher0