W cieniu. 12 rozmów z Marcinem Wojciechowskim

Teresa Torańska napisała we Wstępie

„Miał burzliwe i trudne życie. Dotknął piekła. Pokonał samotność po śmierci Basi, ukochanej żony. Przeżył też wiele radości i satysfakcji. Uważa, że wżyciu najlepiej sprawdza się credo, które wyznaje: wiedzieć, co dobre i jak się nie wie, co powiedzieć, to zawsze warto mówić prawdę.”

...ta książka to nie tylko podsumowanie jego pracy i życiowego dorobku – to także niezwykły zapis stosunków międzynarodowych końca XX i początku XXI wieku... (Madeline K. Albright).

...b. polski szef MSZ, ma na swej wizytówce jeden z najbardziej niezwykłych tytułów. Brzmi on: Pełnomocnik ds. Trudnych. Co za cudowny pomysł. Każdy kraj, każda firma i każda rodzina powinny mieć taką osobę (Timothy Garton Ash)

...współpracowałem z nim w wielu sprawach, doradzałem mu, czasami prosiłem go o coś. Niestety, często mi mówił: „Nie mogę, nie mam zaplecza politycznego”, co było zresztą zgodne z prawdą. Wspomina także o tym w swoim najnowszym dziele.Mądra książka dla inteligentnych ludzi (Władysław Bartoszewski)

...to opowieść świadka epoki. Adam Daniel Rotfeld to erudyta, przenikliwy analityk z komputerem w głowie.Wszystko wie, wszystko pamięta. I wszystko rozumie. Fascynująca lektura (Adam Michnik)

Informacje dodatkowe o W cieniu. 12 rozmów z Marcinem Wojciechowskim:

Wydawnictwo: PISM