Utracony honor

Książka oparta na faktach, a zarazem akt oskarżenia przeciwko "zabójstwom w obronie honoru", powszechnym w krajach muzułmańskich. W rzeczywistości nie mających nic wspólnego z Koranem, a będących tylko plemienną tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Norma Khouri opowiada tragiczną historię swojej przyjaciółki Dalii, muzułmanki zamordowanej przez ojca i braci za miłość do chrześcijanina, klienta salonu fryzjerskiego, który prowadziła w Ammanie. Zabijając ją, pomścili hańbę, jaką rzekomo ściągnęła na ich rodzinę. Niedawno pojawiły się wątpliwości co do autentyczności historii opisanej przez Khouri. Wyjaśnienia autorki okazały się mało wiarygodne. Niektórzy wydawcy wycofali książkę, uznając ją za fałszerstwo literackie.

Informacje dodatkowe o Utracony honor:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2005 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-7359-215-6
Tytuł oryginału: Honor lost love and death in modern-day Jordan
Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Ilustracje:BE&W/Andrzej Kuryłowicz

Kup książkę Utracony honor

Utracony honor - opinie o książce

Wstrząsająca opowieść na faktach , napisana przez samo życie. Historia autorki -Normy- i jej przyjaciółki Dalii zakochanej w mężczyźnie innego wyznania. Potajemne telefony i spotkania zakochanych prowadziły do jednego, najgorszego rozwiazania.

Wciąż kobiety w Jordanii ale też innych krajach muzułmańskich wciąż borykają się z tymi samymi problemami co wiele lat temu. Wciąż są traktowane przedmiotowo, są sprzątaczkami i kucharkami, jak niewolnice. Nie mogą wychodzić z domu, głosować ani jeździć samochodem.

Z tej książki dowiemy się dokładnie o panujących tam zwyczajach, o tym, jakie punkty Koranu mówią słuszności takiego postępowania i tępienia płci żeńskiej...

Ten typ literatury zawsze będzie nas szokował.

Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa