Utopia nad Wisłą. Historia Peerelu

Kulisy Peerelu

Mimo że od upadku PRL minęło już kilkadziesiąt lat, okres rządów komunistycznych w Polsce wciąż wzbudza kontrower­sje i jest przedmiotem sporów oraz dyskusji - nie tylko wśród historyków, lecz także polityków i dziennikarzy.

Antoni Dudek i Zdzisław Zblewski, historycy, którzy od lat zajmują się analizą dziejów powojennej Polski, stworzyli wy­jątkowe kompendium wiedzy na temat epoki Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, obejmujące okres od początku rządów komunistycznych, aż do ich upadku. Opierając się na swojej rozległej wiedzy z zakresu historii PRL, omawiają najważ­niejsze wydarzenia tego czasu, analizują największe kryzysy polityczno-społeczne oraz przedstawiają sukcesy i porażki systemu.

Utopia nad Wisłą. Historia Peerelu stanowi niezwykle wnikliwe i przede wszystkim rzetelne spojrzenie na historię PRL. To książka zarówno dla czytelników posiadających wiedzę na temat tego okresu w historii Polski, jak i tych, którzy chcą dowiedzieć się na jego temat więcej.

Informacje dodatkowe o Utopia nad Wisłą. Historia Peerelu:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2024-04-11
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Utopia nad Wisłą. Historia Peerelu

Abecadło PRL
Zdzisław Zblewski0
Okładka ksiązki - Abecadło PRL

Dziś trudno w to uwierzyć, ale całkiem niedawno istniało państwo, w którym dobrem luksusowym był papier toaletowy, a telewizja oferowała tylko dwa kanały...