Usagi Yojimbo Saga, księga 2

Nowe wydanie popularnej serii Usagi Yojimbo. Ponad 600 stron przygód niezwykłego królika ronina.

Drugi tom zbiera historie wydane w tomach: Pory roku, Ostrze bogów i Szare cienie.

Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

W tym tomie w ręce Usagiego trafi Pożeracz Traw - legendarne ostrze, którego pożądają członkowie Spisku Ośmiu, waleczny królik spotka też młodego samuraja podążającego za cieniem swojego bohaterskiego ojca, weźmie udział w turnieju szermierczym i pozna błyskotliwego detektywa, inspektora Ishidę, z którym połączy go wieloletnia przyjaźń.

Seria Usagi Yojimbo Saga to mistrzowska adaptacja komiksowa samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

Informacje dodatkowe o Usagi Yojimbo Saga, księga 2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-04-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

PRAWIE JAK MANGA

W ostatnim czasie wydawnictwo Egmont oprócz serwowania nam nowych serii, coraz przypomina nam tytuły, które sam bądź też inni wydawcy zaprezentowali nam przed laty. „100 naboi”, „Kaznodzieja”, „Hellboy”, „Transmetropolitan”, „Ultimate Spider-Man”… Podobnych tytułów można by wymienić więcej, a już w najbliższym czasie dołączą do nich „Sin City”, „Spider-Man” Todda McFarlane’a czy „Staruszek Logan” Marka Millara. Zanim się jednak one ukażą, w ręce czytelników trafiają na raz dwa imponujące, zbiorcze tomy serii „Usagi Yojimbo”. Pierwszy z nich okazał się iście rewelacyjną rozrywką, łączącą w sobie mangę, amerykańskie komiksy i kino lat 80. Drugi jednak w niczym mu nie ustępuje, gwarantując znakomitą zabawę wszystkim tym, którzy kochają dobre komiksy i równie dobrą, szeroko pojmowaną popkulturę, podlane azjatyckimi legendami.

Szesnastowieczna Japonia to miejsce niespokojne i rozdarte przez domowe wojny. Właśnie w takim świecie przyszło żyć Miyamoto Usagiemu, królikowi samurajowi, który w jednej z bitew traci swego suwerena, Mifune. Bez niego staje się ronienm i wyrusza w podróż po kraju, szukając swojego miejsca, wewnętrznego spokoju i niosąc pomoc tym, którzy jej potrzebują. A tych, podobnie jak wszelkiej maści zagrożeń, nigdy nie brakuje. Tym razem jednym z nich jest Spisek Ośmiu, pożądający ostrza, które wpada w ręce Usagiego. Na naszego bohatera czeka turniej, a także zaprzyjaźni z pewnym inspektorem.

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/04/usagi-yojimbo-saga-tom-2-stan-sakai.html

Kubuś i przyjaciele. Pocztówki na Święta
Okładka ksiązki - Kubuś i przyjaciele. Pocztówki na Święta

16 kartek na Święta Bożego Narodzenia i zimę z Kubusiem i innymi mieszkańcami Stuwiekowego Lasu. Pierwsze strony zawierają instrukcje, jak bawić się z...

Matematyczne zabawy dla 5-latka
Okładka ksiązki - Matematyczne zabawy dla 5-latka

,,Matematyczne zabawy" to seria książeczek przeznaczonych dla najmłodszych, która stanowi wspaniałe przygotowanie do szkolnej przygody. Każdy z zeszytów...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung