Upiorna Agentka Nelly Rapp. Nelly Rapp i nawiedzona szkoła

Łatwe do czytania i ekscytujące przygody upiornej agentki Nelly Rapp i jej psa Londyna autorstwa Martina Widmarka, bestsellerowego autora dla dzieci. Seria spotkała się z ogromnym zainteresowaniem czytelników.

Nelly Rapp i Walle wybierają się na biwak w pobliżu starej, opuszczonej szkoły. Okazuje się, że nie do końca jest opuszczona, bo prowadzone są w niej dziwaczne lekcje. Czy naprawdę nauczycielem jest duch? A uczennicami niesforne zmorki, dziecięce duszki?

Przed nauczycielem niewdzięczne zadanie - aby do końca odejść z tego świata, musi nauczyć zmorki podstaw wiedzy. Nie idzie mu najlepiej, bo uczennice nie są zainteresowane nauką. Nelly i Walle ruszają na pomoc i odkrywają, że zmorki po prostu nie są w stanie usiedzieć w ławkach, dlatego nauczanie ich to droga przez mękę. Ale od czego Spokój, Sprawdzenie i Spryt!

Informacje dodatkowe o Upiorna Agentka Nelly Rapp. Nelly Rapp i nawiedzona szkoła:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2023-05-17
Tytuł oryginału: Nelly Rapp och gastarna i skolan

Tagi: Literatura detektywistyczna dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Upiorna Agentka Nelly Rapp. Nelly Rapp i nawiedzona szkoła

Upiorna Agentka Nelly Rapp. Nelly Rapp i nawiedzona szkoła - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-06-15, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Wierzycie w duchy ? Może ktoś z Was kiedyś doświadczył czegoś co można uznać za dowód na ich istnienie ?

“Nelly Rapp i nawiedzona szkoła” to kolejny z liczącej już kilkanaście części, tom serii o uczniach pewnej Upiornej Akademii. Zerkając na inne tytuły można łatwo dojść do wniosku, że każdy tom jest na swój sposób … nawiedzony. Ale to nie znaczy, że straszny.

Nelly i Walle wraz z swoimi czworonożnymi pupilami postanawiają wykorzystując wakacyjny czas i wyruszyć na biwak w polecone przez nauczycielkę Upiornej Akademii, miejsce. Okazuje się, że rozbijać namiot będą tuż obok tytułowej, podobno nawiedzonej, szkoły.

Już po drodze, pracownik stacji benzynowej wspominał swojego dawnego nauczyciela, który niby nie żyje ale jednak wciąż wzbudza strach.Następnie nasi bohaterowie odzwiedzają także hodowlę kur o sympatycznej nazwie “Wesołe nioski Ellen”. Jednak na miejscu okazuje się, że kurki do wyjątkowo wesołych nie należą… Zaś sama Elle również nie koniecznie poleca im wybrane miejsce na biwak. Jednak to nie zniechęca naszych bohaterów.

W końcu udaje im się rozbić namiot, w którym planują spędzić noc. Lecz dziwne dźwięki z budynku starej szkoły im na to nie pozwalają. Kierowani ciekawością, postanawiają sprawdzić co skrywa upiorny budynek. Szybko znajdują w nim trójkę zmorek, które uparcie śpiewają i nie chcą się uczyć oraz nauczyciela - Pana Johnssona, który stara się mimo wszystko wbić im cokolwiek do głowy. Nie może odejść dalej dopóki nie wypełni swojego zadania.

Krótka i fajna historia o nietypowej gromadce duchów. Nie od dziś mawia się, że duchy pozostają na ziemi przez niezałatwione sprawy. Czy Pan Johnsson z pomocą Nelly oraz Wallego da radę nauczyć niesforne zmorki czytania i liczenia ?

Autorzy delikatnie poruszają kwestię kur hodowanych w klatkach, pokazują jak ważna jest nauka  i że można połączyć naukę z zabawą. Uczy też, że warto pomagać oraz szacunku dla nauczycieli.

Lekka książka, taka z przymrużeniem oka. Urozmaicona ilustracjami. Wg nas całkiem ciekawa. Z pewnością nie nudzi i może się podobać. Sądzę, że młodzi czytelnicy w wieku 7-10 lat spędzą z nią miło czas.

Dziękujemy za egzemplarz do recenzji Wydawnictwu Mamania.

Pod szklanym niebem
Martin Widmark0
Okładka ksiązki - Pod szklanym niebem

Podczas wizyty w stacji badawczej na Oceanie Atlantyckim Dawid i Larisa zakradają się na pokład łodzi podwodnej. Łódź zanurza się i po chwili osiada...

Tajemnica pływalni
Martin Widmark0
Okładka ksiązki - Tajemnica pływalni

W święta Bożego Narodzenia w Valleby odbywają się zawody pływackie. Pływalnia pęka w szwach. Wszyscy chcą zdobyć odznakę pływacką oraz obejrzeć skoki do...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski