Upiór rodu Cantervilleów

Zbiór zawiera: - Zbrodnia lorda Artura Savile - Upiór rodu Canterville'ów Dwie opowieści grozy à rebours: w jednej duch starego zamczyska, za sprawą przeraźliwego racjonalizmu jego mieszkańców, ze straszącego zamienia się w straszonego; w drugiej drogą do szczęścia i warunkiem życiowego spełnienia okazuje się... zbrodnia. Obie historie, skreślone mistrzowskim piórem Oscara Wilde’a, z jednej strony zachowują reguły powieści gotyckiej czy czarnego romansu, z drugiej zaś w przekorny sposób je łamią. Inteligentna zabawa z konwencją, wciągająca intryga - doskonała lektura.

Informacje dodatkowe o Upiór rodu Cantervilleów:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 1977-06-01
Kategoria: Horror
ISBN: b.d
Tytuł oryginału: The Canterville Ghost

Kup książkę Upiór rodu Cantervilleów

Upiór rodu Cantervilleów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2024-05-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 68, 52 książki 2024,

Audiobook

Całkiem udane i zabawne opowiadanie Oscara Wilde'a w zupełnie innym klimacie niż "Portret Doriana Greya". Mam wrażenie, że to miała być parodia opowiadań grozy. Tytułowym bohaterem jest znudzony duch, który od kilkuset lat straszy w pewnej posiadłości doprowadzają do zgonu licznych mieszkańców owego domostwa. Zmienia się to, gdy do Canterville wprowadzają się Amerykanie.

Świetnie się bawiłam i nie podejrzewałam autora o takie poczucie humoru. Polecam.

Avatar użytkownika - chimerzasta
chimerzasta
Przeczytane:2022-11-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2022 roku,

Rewelacyjna odskocznia od współczesnej literatury. Fantastycznie się czyta, polecam nie tylko fanom Oskara Wilde'a i nie tylko fanom kryminałów :)

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-02-09, Ocena: 3, Przeczytałam, E-booki, 2020, Lektury do matury,
Avatar użytkownika - Kirjanna
Kirjanna
Przeczytane:2017-02-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane w 2017,
Szczęśliwy książę i inne opowiastki
Oscar Wilde0
Okładka ksiązki - Szczęśliwy książę i inne opowiastki

Znakomite bajki Oscara Wilde'a poruszą serca czytelników w każdym wieku Pięć zebranych w tym tomie opowiadań (Szczęśliwy książę, Słowik i róża, Samolubny...

Zbrodnia lorda Artura Savile i inne nowele
Oscar Wilde 0
Okładka ksiązki - Zbrodnia lorda Artura Savile i inne nowele

Cóż za przyjemna lektura, z gracją, uroczą dawką sarkazmu i głębszym podtekstem od Oscara Wilde'a. Dystyngowany angielski lord postanawia popełnić...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska