reklama

Uniwersytet Corium (Tom 1). King of Corium

Przybyła tu po ochronę, ale to ostatnia rzecz, jaką znajdzie

Witamy na Uniwersytecie Corium! Jest to jedyne miejsce, w którym potomstwo najgroźniejszych przestępców na świecie może czuć się bezpiecznie. Zabójcy, przywódcy mafii, handlarze bronią i złodzieje dzieł sztuki - na tej uczelni ich nie brakuje. Tutaj nic nie może powstrzymać ich mrocznych instynktów.

Z wyjątkiem jednej zasady, która obowiązuje wszystkich - żadnych zabójstw na terenie szkoły. I to właśnie był jedyny powód, dla którego Aspen przybyła na uniwersytet. Po tym, jak jej ojciec podjął współpracę z FBI, jej rodzina znalazła się na świeczniku. Teraz dziewczyna musi jedynie przeżyć. Nie jest to jednak proste zadanie, zwłaszcza gdy otaczają ją wszyscy najgorsi wrogowie, w tym Quinton Rossi, syn człowieka, którego zdradził jej ojciec. A Quinton nie zwykł przestrzegać żadnych zasad...

Nawet jeśli nie może jej zabić, jest w stanie na bardzo wiele sposobów sprawić, że Aspen pożałuje przybycia do Corium.

Informacje dodatkowe o Uniwersytet Corium (Tom 1). King of Corium:

KSIĄŻKA DLA DOROSŁYCH CZYTELNIKÓW ❤🔥

18+

Przybyła tu po ochronę, ale to ostatnia rzecz, jaką znajdzie

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Aspen zostaje zmuszona studiować na Uniwersytecie Corium, gdzie uczą się potomkowie najgroźniejszych przestępców na świecie. Przez wybryki ojca nie ma innego wyjścia jak chodzić na zajęcia.

Miała być tam bezpieczna. Nie spodziewała się, że spotka tam Quintona Rossi - syna człowieka, którego ojciec Apsen zdradził FBI. Od ich pierwszego spotkania Aspen wie, że nie może być bezpieczna w miejscu, w którym przebywa Quinton Rossi.

„King of Corium” to była pierwsza książka w 2024 roku, którą przeczytałam w jeden dzień. Choć książka zawiera masę erotycznych scen i brutalnych sytuacji, to sama fabuła została napisana w takim klimacie, że ciekawość nie pozwoliła mi odłożyć jej na bok. Jednak zdaje sobie sprawę, że „King of Corium” nie jest książką dla każdego.

To właśnie klimat tej historii jest tak wyrazisty, że jest zdecydowanie największym atutem tej książki. Autorka niewątpliwie ma wyobraźnię i talent do tworzenia takiej dosyć brutalnej rzeczywistości, która w niezwykły sposób działa na wyobraźnie człowieka. Od samego początku tej powieści towarzyszy nam pewien element zagadkowości, który sprawił, że początkowo sama nie wiedziałam, w co tak naprawdę powinnam wierzyć, a w co nie. Jak już wyżej wspomniałam – autorce w fantastyczny sposób udało się wywołać u mnie gęsią skórkę, a uczucie niepokoju nieustannie mi towarzyszące potęgowało lekko dreszczyk strachu i emocji. Nie wspomnę o wypiekach na twarzy spowodowanych niektórymi scenami. ❤🔥

Pierwszy tom z serii wywołał u mnie nie małą ekscytacje i z pewnością sięgnąć po kolejny tom, ponieważ zakończenie zwaliło mnie z nóg i ja po prostu muszę się dowiedzieć co będzie dalej. Fani motywu enemies to lovers będą zachwyceni.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2024-01-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Książka "King of Corium" jest pierwszym tomem serii pod tytułem "Uniwersytet Corium". Jest to powieść z gatunku dark romance z motywem wrogów, ze względu na niektóre sceny oraz poruszaną tematykę historia ta przeznaczona jest dla pełnoletnich czytelników. Do sięgnięcia po tą historię ę w głównej mierze zachęcił mnie Intrygujący opis i świetna okładka, która bezapelacyjnie przyciągająca uwagę. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w zawrotnym tempie. Ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i z ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam losy bohaterów. Fabuła została w Intrygujący, a czasami wręcz mocno pokręcony i jednocześnie obezwładniający sposób nakreślona, przemyślana i bardzo dobrze poprowadzona. Ogromnie spodobał mi się mroczny, tajemniczy i gęsty klimat panujący w Corium. Bohaterowie natomiast zostali w rewelacyjny sposób wykreowani. Są to takie postaci po których nie wiadomo tak naprawdę czego się spodziewać. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, mogłam dowiedzieć się jakie wydarzenia z przeszłości odcisnęły piętno na ich obecnym życiu, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Chociaż muszę przyznać, że większości z zachowań bohaterów nie akceptowałam, oczywiście w szczególności mowa o Quintonie. Już dawno żadna męska postać naprzemiennie mnie tak bardzo nie irytowała swoim zachowaniem i jednocześnie chwilami rozczulał pewnymi słowami i gestami. Jeśli chodzi o Aspen to naprawdę ją polubiłam, mocno jej współczułam i nie mam zamiaru jej oceniać, bo sama nie wiem co bym zrobiła gdybym była tak "przyparta do muru" jak ta młoda kobieta. Istotną rolę odgrywają tutaj także postaci drugoplanowe, które dostarczają Czytelnikowi wielu wrażeń i znacząco wpływają na fabułę książki. Relacja bohaterów jest bardzo skomplikowana, nieobliczalna, naszpikowana skrajnymi emocjami, a momentami nawet toksyczna. Ich relacja początkowo opiera się na nienawiści, dopiero z czasem przeradza się w coś zupełnie innego, głębszego, co w sumie nawet trudno jednoznacznie określić. Każde ich spotkanie, każda ich potyczka słowna, każdy gest dostarczało mi całą lawinę skrajnych odczuć. Autorka w naprawdę świetny sposób kreśli portrety psychologiczne postaci oraz genialnie buduje napięcie. Tak naprawdę czytając tą książkę nie widziałam co przyniosą kolejne czytane strony co niesamowicie mi się podobało! Pisarka nie boi się tutaj poruszać mocnych tematów, obrazować wychodzących poza pewne granice i normy scen: gwałt, przemoc, brutalność, znęcanie się fizyczne i psychiczne, które momentami przyprawiają człowieka o ciarki. "King of Corium" to historia naszpikowana emocjami, intrygami, kłamstwami i sekretami. Zakończenie pozostawiło mnie z ogromnym szokiem wymalowanym na twarzy i dużym niedosytem. Wyczekuje już kontynuacji, bo myślę, że autorka jeszcze mocno namiesza w życiu bohaterów i doprowadzi mnie podobnie jak tutaj do wielokrotnych palpitacji serca! Polecam!

„King of Corium” to powieść, która przenosi czytelnika w środek mrocznego, pełnego tajemnic i niebezpieczeństw Uniwersytetu Corium. To miejsce, gdzie potomkowie najgroźniejszych przestępców świata spotykają się pod jednym dachem, a zasady panujące na terenie uczelni rządzą się swoimi własnymi prawami. Jedna zasada obowiązuje jednak wszystkich – nie wolno zabijać na terenie szkoły. Fabuła książki rozpoczyna się od momentu, gdy Aspen, główna bohaterka, przybywa na uczelnię po tym, jak jej ojciec podjął współpracę z FBI, narażając rodzinę na ogromne niebezpieczeństwo. Ma być tu bezpieczna. Ale czy będzie, skoro ma przeżyć w otoczeniu najgorszych wrogów, w tym syna człowieka, którego zdradził jej ojciec?

Powieść jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością autorki. Do sięgnięcia po książkę zachęcił mnie intrygujący opis fabuły i okładka, która skutecznie przyciąga wzrok. Nie wiedziałam jednak do końca, czego mogę się spodziewać, dlatego podeszłam do lektury z otwartą głową. Czy mnie zawiodła? Nie. Okazała się jednak być jedną z najmocniejszych książek, jakie ostatnio miałam okazję przeczytać. Nie nastawiłam się na taką ilość nękania, przemocy, brutalności czy toksycznych zachowań. Dlatego od razu zaznaczę, że jest to powieść zdecydowanie dla dorosłych czytelników.

Uniwersytet Corium staje się areną walki, wszyscy uczniowie, którzy się tam znaleźli, są potomkami przestępców, a zasada zakazu zabijania na terenie szkoły to jedyna przeszkoda, która chroni ich (albo przynajmniej powinna chronić) przed śmiercionośnymi skłonnościami. Autorka sprawnie wprowadza czytelnika w gęstą sieć intryg, mrocznych sekretów i skomplikowanych relacji między postaciami. Opisywane przez autorkę relacje są skomplikowane, często toksyczne, a emocje naszpikowane są skrajnościami. Quinton Rossi, syn człowieka zdradzonego przez ojca Aspen, wyróżnia się swoim postępowaniem, które może wzbudzać u czytelników mieszane uczucia. Jednak to właśnie skomplikowane postacie i ich nieliniowe relacje stanowią jedną z sił napędowych tej opowieści. Bohaterowie powieści są zresztą tak samo mocni jak ona sama. Jestem pod wrażeniem kreacji bohaterów, a przede wszystkim skonstruowania postaci na wskroś złej, której nie zmienia nic, nawet uczucie do drugiej osoby. Bo wbrew pozorom nie jest łatwo stworzyć bohatera, który nie miałby w sobie ani odrobiny dobra. A taki właśnie jest Quinton.

Styl autorki jest lekki i przyjemny, wręcz hipnotyzujący, co sprawia, że książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem. Do tego nie jest to gruba lektura, dlatego można ją przeczytać w jeden wieczór. Autorka potrafi budować napięcie i atmosferę. Opisy tajemniczego klimatu uczelni, gdzie brzemię przeszłości przestępców jest zawsze obecne, dodają fabule atrakcyjności. Przedstawiona w powieści historia jest intrygująca, czasami mocno pokręcona, ale przemyślana i dobrze poprowadzona. Powieść nie unika trudnych tematów i scen, które mogą wywołać zdumienie i wzbudzać kontrowersje, ale jednocześnie nadają opowieści charakteru. To dark romance pełną gębą, który nie boi się naruszać granic i pokazywać skomplikowanej natury ludzkiej psychiki.

„King of Corium” to emocjonalny rollercoaster, który wciąga czytelnika w mroczny świat pełen intryg, tajemnic i skomplikowanych relacji międzyludzkich, a zaskakujące zakończenie pozostawia go z głodem kontynuacji. Mimo pewnych kontrowersji powieść przyciąga uwagę, szczególnie mogę polecić ją miłośnikom dark romance. Pozostawia po sobie trwałe wrażenie i refleksję nad złożonością ludzkiej natury.

Jest to mocna książka z wieloma niepokojącymi scenami seksu. Bardzo mocnego seksu, który nie jest odpowiedni dla każdego czytelnika. Dzieje się w tej ksiażce wiele złych rzeczy, które nie każdy da rade udźwignąć. Hisotria młodej dziewczyny jest ciężka. Odpowiada ona za błędy ojca i cierpi każdego dnia. Gdy trafia do akademi dla dzieci zabójców i innych złych ludzi myśli, że to jej wybawienie. Nie spodziewa się jeszcze co tam ją czeka. Wiele osób chce żeby cierpiała i tak też się stanie. Jedyna osoba ktora daje jej namiastkę normalnego życia tak naprawdę czerpie z tego korzyści dla siebie. Jednak w gre zaczynają wchodzić uczucia i coś się zmeinia. Nie wiadomo tylko czy na lepsze.

Jest to hisotria która boli podczas czytania. Ponieważ pokazuję ile bólu może przyjać na siebie jedna osoba co nie powinno miec miejsca. Byłam sceptycznie nastawiona to tej ksiązki. Jednak zakonczenie spowodowało, że zamówiłam kolejną czesc. Mam nadzieje, że bedzie lepiej..

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-11, Przeczytałam,
Uniwersytet Corium (Tom 3). Broken Kingdom
C. Hallman0
Okładka ksiązki - Uniwersytet Corium (Tom 3). Broken Kingdom

Tym razem dopilnuje, aby już nikt nigdy jej nie skrzywdził. Nawet on sam... Zemsta, przemoc, oszustwa, emocje, siła, lojalność i pasja - witajcie na Uniwersytecie...

Uniwersytet Corium (Tom 2). Drop Dead Queen
C. Hallman0
Okładka ksiązki - Uniwersytet Corium (Tom 2). Drop Dead Queen

Nie mogliby się przecież w sobie zakochać. A może...? To, co zaczęło się jako niebezpieczna zabawa w kotka i myszkę między Aspen i Quintonem, przerodziło...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung