Uczniowie szatana

Kiedy młody amerykański nauczyciel, Mark Donner, przybył na słoneczną Jamajkę, nie spodziewał się, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Mark ma brata bliźniaka i ktoś postanowił wykorzystać podobieństwo pomiędzy braćmi do swoich tajemniczych celów. Mark jest nieświadomy intrygi, której stał się przedmiotem, nie wie, że niebawem potężne siły, ziemskie i ponadnaturalne, rozpoczną bezwzględną walkę o jego ciało i duszę. Ta walka rozpocznie się, gdy mężczyzna znajdzie martwą jaszczurkę, powieszoną na klamce drzwi wynajętej przez siebie rezydencji. Od tej chwili wypadki potoczą się w zawrotnym tempie.

Informacje dodatkowe o Uczniowie szatana:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1993 (data przybliżona)
Kategoria: Horror
ISBN: 83-7075-304-3

Kup książkę Uczniowie szatana

Uczniowie szatana - opinie o książce

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2014-02-08, Ocena: 4, Chcę przeczytać, 52 książki - 2014, Mam,
Mark Donner jest bratem bliźniakiem agenta organizacji Argus, walczącej z tajemniczą organizacją Uczniów, którzy potrafią wpływać na wolę ludzi. Kiedy zaczyna mu grozić niebezpieczeństwo ukrywa się w domu na Jamajce. Szybko okazuje się, że kryjówka wcale nie jest bezpieczna. Od pierwszego dnia mają miejsce dziwne wydarzenia. W tym samym czasie Uczniowie sterując ludźmi zmuszają ich do wykonywania różnych zadań, które kończą się śmiercią ogromnej liczby osób. Przez kontrolowanie ludzkich umysłów stanowią duże zagrożenie dla ludzi. Mark musi się ukrywać na Jamajce i uważać na tamtejszych mieszkańców, nie wszyscy życzą mu dobrze, a tych, którym może ufać, jest niewielu. Książka pisana jest lekkim językiem, a akcja prędko brnie do przodu. Powieść czyta się szybko, nie jest to jednak horror, który wywołuje w czytelniku oczekiwany po takiej książce dreszczyk. Pomysł jest za to ciekawy i myślę, że warto przeczytać "Uczniów szatana" chociażby dla dość ciekawej fabuły.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski