Tutaj i Teraz

„Tutaj i teraz” to ilustrowana opowieść Agaty Kupiec, ukazana nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej. Dedykowana jest nie tylko najmłodszym czytelnikom. W magiczny sposób pokazuje jak ważnym aspektem życia są marzenia i pasja.

Prawie dziewięcioletnia Maja przenosi nas do krainy marzeń- Tutaj i Teraz. Jest to kraina ze snu, z mówiącymi zwierzętami, smokami, jednorożcami i syrenami. Jest to świat wykreowany/ wymarzony przez dziewczynkę. Mieszkańcy Tutaj i Teraz tłumaczyły małej bohaterce, że to dzięki marzeniom dzieci – oni istnieją.

Świat marzeń przedstawiony przez autorkę już wymiera. Coraz gorzej jest z marzeniami u dzieci, które coraz częściej sięgają po gry komputerowe, czy bajki zabijając tym samym swoją wyobraźnię. A to przecież dzięki fantazji świat dziecka staje się kolorowszy, radośniejszy i kreatywniejszy.

Książeczka Agaty Kupiec w idealny sposób przypomniała, że my jako dorośli powinniśmy zadbać o marzenia naszych dzieci. Pozwolić im się rozwijać, a nie ograniczać. Pozwolić na pasję, która może w przyszłości zaowocować czymś pozytywnym w życiu naszych pociech.

Książeczka napisana jest z wielkim sercem, z dużym nakładem pracy. Czyta się szybko. Fabuła wciąga małego czytelnika. Przesłanie jest wartościowe nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, którzy czasami zapominają, że żyjemy tutaj i teraz i że dzieciństwo, które jest ważne dla dziecka- szybko przemija.

Informacje dodatkowe o Tutaj i Teraz:

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2023 (data przybliżona)

Kup książkę Tutaj i Teraz

Jak ograłem PRL. Na rowerze