Tutaj (2022)

Zdumiewające, ile światów pomieścić można w dziewiętnastu wierszach! Wiersze Szymborskiej uderzają nagromadzeniem szczegółów widzialnego i niewidzialnego świata, który jest źródłem nieustannego zdumienia. W każdym niemal wierszu kryje się bogactwo niespodzianek i odkryć.

Tutaj Wisławy Szymborskiej jest książką wybitną, ponieważ stanowi ciąg dalszy wybitnej twórczości, kontynuuje jej najważniejszą właściwość, spoglądanie na świat z boku, z ukosa, trzecim okiem. Szymborska po mistrzowsku prześwietla oczywistości, pokazując ich niedostrzegane strony. Piotr Śliwiński

W tej wizji życia na ziemi, jaka wyłania się z tytułowego wiersza tomu Szymborskiej, tyle samo co zawsze jest poczucia dziwności, nieoczywistości i dysharmonijności istnienia, ale mniej jest sprzeciwu (...), więcej zrezygnowanej zgody na to, co jest. Marian Stala

Informacje dodatkowe o Tutaj (2022):

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-06-15
Kategoria: Poezja

Kup książkę Tutaj (2022)

Tutaj (2022) - opinie o książce

Najnowszy tomik polskiej Noblistki. Szymborska jawi się jako doskonały obserwator życia, a swoje wnioski zapisuje jako wiersze. Jej wiersze są dopracowane, szczegółowe i zaskakujące. W dodatku pięknie wydano ten tomik. Ciekawe kiedy ukaże się następny tom wierszy.
Avatar użytkownika - Glowworm
Glowworm
Przeczytane:2019-01-01, Ocena: 4, Przeczytałam,

Pani Szymborska krótko i zwięźle ujęła ważne życiowe sprawy takie jak dorastanie, przeżywanie życia, bez doceniania go, gnanie za pieniędzmi i nastawienie na ilość a nie na jakość życiowych przyjemności.

Tomik obnaża naturę współczesnego człowieka i pokazuje, że czas zmienić przyzwyczajenia, ponieważ takie życie nie ma sensu.

Życie bez przeżywania i doceniania go jest marnotrawstwem.

Avatar użytkownika - karolinamazur
Przeczytane:2013-05-05, Ocena: 6, Przeczytałem,
Zmysł udziału
Wisława Szymborska0
Okładka ksiązki - Zmysł udziału

Na tom „Zmysł udziału” składa się 21 wierszy. Wiersze te pokazują, jak Wisława Szymborska rozumie świat. Jak odkrywa jego sens i nasze w nim...

Wszystkie lektury nadobowiązkowe
Wisława Szymborska0
Okładka ksiązki - Wszystkie lektury nadobowiązkowe

"Po staroświecku uważam, że czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."Niepoprawna czytelniczka. Uzależniona od książek...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;