Tunel

Na skutek wypadku rowerowego Zack Kashian zapada w śpiączkę. Kiedy budzi się kilka miesięcy później, jest Wielkanoc, a on recytuje Modlitwę Pańską w języku aramejskim. Media ogłaszają go "Cudotwórcą". Choć sam zainteresowany twierdzi, że jest ateistą, przy jego szpitalnym łóżku gromadzą się fanatycy religijni. Przypadek Zacka przyciąga uwagę dr Elizabeth Lurii, która wraz z grupą neurologów prowadzi tajne badania nad doświadczeniami osób bliskich śmierci. Czy unoszenie się w tunelu wypełnionym niebiańskim światłem i spotkania z istotami duchowymi to dowody na życie po śmierci, czy może czysta neurobiologia? Jak wytłumaczyć fenomen, którego doświadczają ci, którzy otarli się o śmierć?

Kierując się osobistymi pobudkami, dr Luria pragnie dowieść, że życie po śmierci istnieje. Jej zamożni ewangeliccy mecenasi nie mogą się doczekać dnia, w którym ogłoszą światu największe odkrycie w dziejach ludzkości, które raz na zawsze pogodzi naukę z religią. W którym ujawnią dowody na istnienie Boga. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, kim po wypadku stał się Zack...

"Książki Gary`ego Bravera przerażają, straszą i zmuszają cię do czytania, dopóki nie dobrniesz ostatniego zdania. Tunel jest taki sam. Gary Braver to jeden z najlepszych autorów thrillerów w Ameryce". - Tess Gerritsen Patroni: Gildia.pl, dlaStudenta.pl, students.pl, Nastek.pl, Qfant, Nakanapie.pl, "Płyń pod prąd", Zbrodnia w Bibliotece, Fabrica Librorum

Informacje dodatkowe o Tunel:

Tunel - opinie o książce

Avatar użytkownika - Menka85
Menka85
Przeczytane:2017-07-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie 2017 26 książek ,
Polecam na tę brzydką ,letnią pogodę,ciekawa i wciągająca książka.Dobrze się ją czyta
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-02-04, 52 książki 2014,
W wyniku wypadku rowerowego Zack Kashian zapada w śpiączkę. Kiedy wybudza się z niej po paru miesiącach, nieoczekiwanie staje się internetową sensacją, a media nazywają go cudotwórcą. Powodem szumu wokół osoby młodzieńca, który sam określa się mianem zatwardziałego ateisty, jest fakt, że będąc w stanie komy, recytował Modlitwę Pańską w języku aramejskim. Przypadek Zack'a przyciąga uwagę nie tylko różnej maści fanatyków religijnych, ale również naukowców badających doznania ludzi, którzy otarli się o śmierć. Wyrażając zgodę na wzięcie udziału w serii eksperymentalnych testów, chłopak nie spodziewa się, że ściąga na siebie poważne niebezpieczeństwo. Czy istnieje życie po śmierci? Od zarania dziejów człowiek poszukuje odpowiedzi na to pytanie, zastanawiając się co dzieje się z ludzką świadomością, gdy jego ciało umiera. Poruszając się w obszarze zagadnień egzystencjonalnych, Gary Braver całkiem zgrabnie wplata w treść swojego thrillera zarówno wiedzę naukową jak i rozważania natury teologicznej. Ogólnie rzecz biorąc autor sporo miejsca poświęca Bogu, a właściwie wierze i jej różnorodnym obliczom. Przedstawia skrajnie fanatyczne postawy religijne, a wśród nich ludzi, którzy nie cofną się przed niczym, by udowodnić, że jedynie ich pojmowanie Boga jest słuszne i właściwe. W ,,Tunelu" mamy też do czynienia z pełnym spektrum postaw światopoglądowych - od ludzi głęboko religijnych po tych, którzy kierują się wyłącznie racjonalizmem. Podczas lektury tej powieści przez cały czas kluczymy gdzieś pomiędzy religią a nauką, wiarą a doświadczeniem, mistycyzmem oraz transcendencją a psychologią i chemią. Wszystko to brzmi niezwykle intrygująco, jednakże powieść Braver'a ma jedną dość zasadniczą wadę - rozczarowujące zakończenie. Dobrze prowadzony przez całą książkę wątek sensacyjny urywa się szybko i niezbyt ciekawie, zupełnie jakby autorowi zabrakło pomysłu na bardziej błyskotliwy finał. Zastanawiacie się czy istnieje życie po śmierci? Po przeczytaniu książki Gary'ego Braver'a na pewno nie uzyskacie odpowiedzi na to pytanie. Dostaniecie w zamian nieźle napisany i całkiem oryginalny thriller o ciekawej tematyce. Myślę, że warto po niego sięgnąć. Polecam.
Avatar użytkownika - mon-mon
mon-mon