Trio i Kulo. W krainie matematyki

,,Na pewno gdzieś na świecie są istoty - rozmyślał Kulo - które chciałyby się ze mną poturlać. Najlepiej żeby były okrągłe jak ja. Muszę je odnaleźć".

,,Trio i Kulo" to opowieść o... matematyce. Pierwsza część przyciągnie czytelników i czytelniczki ilustracjami oraz ekscytującymi przygodami; o matematycznych przestrzeniach autorka wspomina jedynie mimochodem. Druga część to popularnonaukowy obrazkowy słowniczek matematyczny.

Kulo marzy o tym, by się z kimś poturlać - najlepiej z górki na pazurki. Gdyby Trio był kulą, byłby idealnym kompanem do turlania się, ale... jest trójkątem. Najlepszym trójkątnym przyjacielem, jakiego można sobie wymarzyć, bo rusza z Kulem w nieznane, żeby znaleźć kogoś do turlania się. Wspólnie przemierzają wiele krain i prowadzą poszukiwania wśród liczb, figur płaskich i przestrzennych. Są jak podróżnicy, którzy odkrywają nieznane lądy i ludy, ich zwyczaje, upodobania, plusy i minusy.

,,Koniec przedszkola i początek szkoły podstawowej to czas, kiedy ciekawym świata dzieciom można zaszczepić miłość do nauk ścisłych. Najlepiej to zrobić poprzez zabawę, opowieść i ilustracje" - twierdzi autorka.

Informacje dodatkowe o Trio i Kulo. W krainie matematyki:

Wydawnictwo: DrugaNoga
Data wydania: 2024-10-15

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Beletrystyka dla dzieci i młodzieży Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży Materiały edukacyjne Edukacja - matematyka nauki ścisłe i technika Edukacja - matematyka i rachunki Dzieci od ok. 5 lat

Kup książkę Trio i Kulo. W krainie matematyki

Gdzie dzisiaj śpimy?
Marta Kopyt0
Okładka ksiązki - Gdzie dzisiaj śpimy?

- To niesprawiedliwe, że w bajce możemy spać w kamperze, a w życiu musimy spać w tych nudnych łóżkach - pożaliłem się. A Małpka dodał: - A jeszcze...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung