Trening ogólnorozwojowy koni. Program ćwiczeń kondycyjnych i zestawy treningowe

Zbyt często jeźdźcy niewiele wiedzą na temat kondycji fizycznej swoich koni. Zwykle po prostu wsiadają i jadą. Tymczasem z kondycją konia jest bardzo podobnie jak z kondycją człowieka. Jeśli brakuje ci sprawności ogólnej, nabywanej przez odpowiedni trening ogólnorozwojowy, to podczas biegu czy energicznych ćwiczeń dostaniesz po prostu zadyszki - koń także. Jednak kiedy ty poczujesz zmęczenie, możesz zrobić przerwę i odpocząć, koń natomiast musi kontynuować wysiłek, ponieważ wymaga tego jeździec. Zadbaj więc o ogólną sprawność fizyczną swojego konia.

Wojciech Mickunas

o Wzmacniaj mięśnie swojego konia, aby był silny, aktywny i elastyczny, niezależnie od tego, czy celem są zawody, treningi, pokaz czy sama przyjemność z jazdy.

o Poprowadź swojego konia do osiągnięcia idealnej postawy, poprawy siły, kondycji, wytrzymałości i długowieczności za pomocą treningu interwałowego, pracy z ziemi i innych narzędzi.

o Pomóż swojemu koniowi zachować sprawność na całe życie, stosując systematyczne rozgrzewki, okrążenia rozluźniające, rozciąganie, masaż i wyciszenie. Kieruj się wskazówkami dotyczącymi oceny postępów.

Dzięki regularnemu wykonywaniu łatwych i przyjemnych ćwiczeń zaprojektowanych z myślą o poprawie siły i zwinności konia sprawisz, że będzie szczęśliwy i chętny do współpracy. Ćwiczenia te zapewniają każdemu koniowi - niezależnie od wieku, umiejętności czy uprawianej dyscypliny - trening kondycyjny, który pozwala osiągać wysokie wyniki. To także większa wytrzymałość, poprawa zakresu ruchu i mniej kontuzji. Książka Jec Ballou wprowadza świeże, nowe podejście w branży. Sprawia ona, że wiedza i narzędzia profesjonalistów są dostępne dla każdego kompetentnego amatora.

Informacje dodatkowe o Trening ogólnorozwojowy koni. Program ćwiczeń kondycyjnych i zestawy treningowe:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2024-04-25
Kategoria: Sport
Tytuł oryginału: Equine Fitness: A Conditioning Program of Exercises and Routines for Your Horse

Kup książkę Trening ogólnorozwojowy koni. Program ćwiczeń kondycyjnych i zestawy treningowe

Jec Aristotle Ballou0
Okładka ksiązki - 55 ćwiczeń korekcyjnych dla koni. Rozwiązywanie problemów posturalnych, poprawa wzorców ruchowych i stabilizacji oraz zapobieganie kontuzjom

W ostatnich latach nastąpił bardzo szybki rozwój fizjoterapii, osteopatii i chiropraktyki końskiej. Pojawiło się w tych dziedzinach wielu specjalistów...

101 ćwiczeń z dresażu
Jec Aristotle Ballou0
Okładka ksiązki - 101 ćwiczeń z dresażu

Poradnik ten, opracowany w bardzo przystępny i poprawny pod kątem merytorycznym sposób, będzie na pewno nieocenioną pomocą dla jeźdźców, którzy mają ambicje...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;