Trening intelektu dla dzieci

Zostań supermistrzem w krainie łamigłówek!

Rozwój intelektu u dziecka nie jest procesem ani ciągłym, ani jednolitym. Każdy rodzic wie, że kolejne umiejętności, zdolność do analizy i syntezy, a także do wyciągania właściwych wniosków w różnych sytuacjach życiowych przychodzą nagle, prawie jak olśnienie. Nie można jednak liczyć na żaden skok w tej dziedzinie, jeśli młody mózg pozbawiony jest pożywki intelektualnej, wielorakiej stymulacji i wyzwań. Dlatego właśnie szczególnie dzieci — choć oczywiście nie tylko one — powinny mieć stały dostęp do zagadek, łamigłówek, ćwiczeń i zadań pobudzających neurony i łączących proces myślenia z koordynacją ruchową, a do tego wciągających i ciekawych. Takie zadania można znaleźć w książce Trening intelektu dla dzieci! Jej autorki, Paulina Mechło i Roksana Kosmala-Kwiatkowska, wiedzą, jak pobudzić różne obszary mózgu dziecka, zapewnić mu świetną zabawę i odpowiednią dawkę wysiłku umysłowego. Ćwicz z dzieckiem myślenie!

Zawarte w książce ćwiczenia pomogą poprawić pamięć, a więc także szybciej uczyć się do klasówek, rozwiną umiejętność kojarzenia faktów i przyswajania nowych wiadomości – po prostu wzmocnią intelekt! Nie są trudne, za to ciekawe i zabawne! Łączenie sylab, wymyślanie nazw, rysowanie ilustracji i szukanie wzorów w różnych kombinacjach obrazków – to tylko niektóre z nich. Pomoc rodziców nie jest konieczna, choć zawsze mile widziana!

Każde dziecko może zostać mistrzem!

Informacje dodatkowe o Trening intelektu dla dzieci:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2023-07-04

Kup książkę Trening intelektu dla dzieci

Trening intelektu dla dzieci - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-08-26, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czy Wasze dzieci lubią łamigłówki? Ćwiczenia na koncentrację bardzo lubimy, a najczęściej sięgamy po puzzle, krzyżówki oraz wszelkiego rodzaju zagadki.

@wydawnictwo_sensus niedawno upewniło się, że pojawiło się w ich ofercie coś niesamowitego dla młodych odkrywców, ciekawych świata i chętnych do ćwiczeń rozwijających wyobraźnię. Autorki tego wydania doskonale wiedzą, jak pobudzić neurony i wciągnąć czytelników w naukowe klimaty.

Propozycje zabaw zachęcają do nauki, a ćwiczenia są różnorodne, nie tylko do samodzielnej pracy, sama chętnie przyłączyłam się do rozwiązywania łamigłówek. Wyszukiwanie wzorów i różnic, praca nad ilustracjami, kolorowanie, poznawanie kształtów, zadanie matematyczne i tworzenie wyrazów - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na końcu znajdują się 2 świetne ćwiczenia, a po 123 ćwiczeniach ma się szansę na wygranie dyplomu uroczego Móżdżka, który towarzyszy nam przez cały czas.

To wydanie świetnie wpisuje się w naukę przez zabawę, to hit hitów. Na pewno uzupełnię biblioteczkę o pozostałe tytuły, aby potrenować umysł. To niezwykła okazja na pobudzenie myślenia, kreatywności i wzbogacenia słownictwa oraz poprawy koordynacji wzrokowo-ruchowej. Szata graficzna jest estetycznie wykonana, zabawna i zachęca do zabawy.

Polecam serdecznie.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-08-06,

Paulina Mechło proponuje dzieciom "Trening intelektu", tym razem we współpracy z Roksaną Kosmala-Kwiatkowską.

Autorki, psycholożki, zawarły w książce aż 123 przeróżne ćwiczenia rozwijające zdolność logicznego myślenia, kojarzenia, poprawiające pamięć a także w efekcie ułatwiające przyswajanie nowych wiadomości.

Zadania pobudzają różne obszary dziecięcego mózgu a przy tym zapewniają dobrą zabawę. Przyznam, że ja sama uwielbiam tego typu ćwiczenia. Czasem trzeba coś policzyć, napisać według wzoru litery lub liczby, znaleźć podobieństwa, różnice, zaznaczyć odpowiednie słowo, rysować po kropkach, coś pokolorować, wyszukać ... Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Ćwiczenia z pewnością będą dobre dla dzieci, które już potrafią pisać i czytać ale warto pokazać je także młodszym dzieciom i pomóc im odczytać polecenia. Mój Szymek ma 4 lata i z zaciekawieniem rozwiązuje zadania z moją pomocą. Radzi sobie całkiem nieźle z tymi prostszymi, gdzie trzeba coś znaleźć bądź zaznaczyć.

Myślę, że w naszym przypadku ten zbiór posłuży jeszcze długo. Jeśli Wasze pociechy lubią rozwiązywać łamigłówki i różne zadania logiczne to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Superpamięć dla dzieci
Paulina Mechło, Roksana Kosmala0
Okładka ksiązki - Superpamięć dla dzieci

Dobra pamięć to podstawa. Że w szkole, to wiadomo - kto sprawniej zapamiętuje, ten ma lepsze oceny, nawet jeśli nauce poświęca niewiele czasu. Ważna jest...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski